خبر

 • تک بورد - ویلیام شاتنر مسن ترین فردی است که به فضا رسیده است

  ویلیام شاتنر مسن ترین فردی است که به فضا رسیده است
  9 روز و 7 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ ویلیام شاتنر پس از پرتاب موفقیت آمیز Blue Origin و فرود نی شپرد NS-18 لحظاتی پیش رسماً مسن ترین فردی شد که به فضا رسیده است. این پرواز تاریخی ابتدا یک روز زودتر در 12 اکتبر برنامه ریزی شده بود اما به دلیل وزش باد شدید در این منطقه به امروز موکول شد. چنین بادهایی در بلند شدن هواپیمای چهارشنبه وجود نداشت.

  راه اندازی امروز به صورت آنلاین بصورت آنلاین از طریق اینترنت پخش شد و صدها هزار بیننده شاهد آن بودند. NS-18 از سایت پرتاب یک در غرب تگزاس منفجر شد و کمی بیشتر از چهار دقیقه بعد ، هر چهار فضانورد-آدری پاورز ، کریس بوشوایزن ، گلن دو وریس و ویلیام شاتنر-توانستند از مهارهای خود خارج شده و بی وزنی را تجربه کنند.

  موشک نیو شپرد Blue Origin چهارمین مأموریت خود را با موفقیت به پایان رساند و بدون هیچ گونه حادثه ای با خیال راحت در موقعیت راست ایستاد. کپسول خدمه چند دقیقه بعد دنبال شد و مسافران را با خیال راحت به زمین محکم بازگرداند. ما هیچ عکس داخلی از خدمه دریافت نکردیم زیرا آنها بی وزنی را تجربه کردند ، اما با خوش شانسی ، Blue Origin به زودی فیلم یا عکس هایی را منتشر می کند.

  این مأموریت دومین پرواز فضایی خدمه Blue Origin بود. اولین بار در ماه جولای انجام شد زیرا Blue Origin بنیانگذار جف بزوس را به همراه جوانترین فضانورد تاریخ (الیور دیمن در 18 سالگی) و مسن ترین در آن زمان (والی فانک ، 82 ساله) به فضا فرستاد. شاتنر ، 90 ساله ، با پرواز موفقیت آمیز امروز این تفاوت را از فانک گرفته است.

خبرهای دیگر از علوم پایه