خبر

 • تک بورد - ویروس پولیو ممکن است در لندن در حال گسترش باشد. ویروس برای ماه ها در فاضلاب شناسایی شد

  ویروس پولیو ممکن است در لندن در حال گسترش باشد. ویروس برای ماه ها در فاضلاب شناسایی شد


  8 روز و 7 ساعت قبل

  ویروس فلج اطفال مشتق از واکسن با بهداشت ضعیف، بهداشت، و واکسیناسیون کم گسترش می یابد.
  نسخه ای از ویروس فلج اطفال مشتق شده از واکسن در چندین ماه گذشته بارها در فاضلاب لندن ظاهر شده است، که نشان می دهد ممکن است در بین برخی از واکسینه نشده ها انتشار مرموز یا پنهان وجود داشته باشد. مردم، مقامات بهداشت بریتانیا روز چهارشنبه اعلام کردند.

  هیچ موردی از فلج اطفال تا کنون گزارش نشده است و هیچ مورد فلج نیز شناسایی نشده است. اما نمونه‌برداری فاضلاب در یکی از تصفیه‌خانه‌های لندن بارها ویروس‌های فلج اطفال مشتق از واکسن را بین فوریه و می شناسایی کرده است. آژانس امنیت بهداشتی بریتانیا (UKHSA) گفت: «این احتمال وجود دارد که بین افراد نزدیک در شمال و شرق لندن شیوع پیدا کرده باشد و آنها اکنون در حال دفع گونه ویروس فلج اطفال نوع 2 در مدفوع خود هستند. >

  اگرچه وضعیت کنونی زنگ خطر را ایجاد می کند، آژانس خاطرنشان می کند که در غیر این صورت، مشاهده تعداد کمی از ویروس های فلج اطفال شبه واکسن در فاضلاب، معمولاً از افرادی که اخیراً در خارج از کشور واکسینه شده اند، معمول است. این به این دلیل است که بسیاری از کشورها از واکسن‌های خوراکی فلج اطفال استفاده می‌کنند که شامل ویروس‌های فلج اطفال ضعیف (تضعیف شده) می‌شود، که همچنان می‌توانند در روده‌ها تکثیر شوند و در نتیجه در مدفوع وجود داشته باشند. آنها همچنین می‌توانند از طریق بهداشت و بهداشت نامناسب (مانند دست‌های شسته نشده و غذا یا آب آلوده به فاضلاب) به دیگران سرایت کنند، که در میان نرخ‌های ضعیف واکسیناسیون می‌تواند بسیار نگران‌کننده باشد.

  چگونه و چرا این اتفاق می‌افتد

  به طور خلاصه، دو نوع واکسن فلج اطفال وجود دارد: واکسن های خوراکی ضعیف شده و واکسن های غیرفعال. بسیاری از کشورهای پردرآمد که عاری از فلج اطفال در نظر گرفته می‌شوند - از جمله بریتانیا و ایالات متحده - از واکسن‌های غیرفعال استفاده می‌کنند که ویروس‌هایی قادر به تکثیر یا انتشار نیستند. این واکسن ها در پیشگیری از فلج اطفال فلج بسیار موثر هستند، اما سطوح بالایی از پاسخ های ایمنی موضعی را در روده ایجاد نمی کنند. بنابراین، اگر یک فرد واکسینه شده با ویروس فلج اطفال وحشی مواجه شود، ویروس همچنان می تواند در روده او تکثیر و گسترش یابد. در مناطقی که تحت تأثیر شیوع وحشی فلج اطفال قرار گرفته اند، این بدان معناست که ویروس می تواند به گسترش خود ادامه دهد.

  از سوی دیگر، واکسن های خوراکی فلج اطفال نه تنها می توانند از فلج اطفال فلج کننده جلوگیری کنند، بلکه می توانند پاسخ های ایمنی موضعی قوی را در بدن ایجاد کنند. روده ای که مانع از تکثیر ویروس در آنجا می شود و در نتیجه گسترش را مختل می کند. این واکسن‌ها همچنین می‌توانند بیش از پنج برابر ارزان‌تر از نوع غیرفعال باشند. به همه این دلایل، واکسن های خوراکی فلج اطفال واکسن های غالبی هستند که در نبرد طولانی و طولانی برای ریشه کنی فلج اطفال وحشی استفاده می شوند. در حال حاضر، فلج اطفال وحشی هنوز در افغانستان و پاکستان یافت می شود، و مالاوی و موزامبیک هر کدام اخیراً موارد منفردی را گزارش کرده اند.

  اما، یکی از معایب واکسن های خوراکی فلج اطفال این است که افراد واکسینه شده می توانند ویروس واکسن ضعیف شده را دفع کنند. در مدفوع آنها برای چند هفته پس از واکسیناسیون. اگر این اتفاق در جامعه‌ای با بهداشت ضعیف، بهداشت و پوشش واکسیناسیون ضعیف رخ دهد، ویروس واکسن می‌تواند از فردی به فرد دیگر سرایت کند. با گذشت زمان، همانطور که ویروس واکسن به افراد بیشتری گسترش می یابد، می تواند جهش هایی را پیدا کند که آن را بیشتر شبیه فلج اطفال نوع وحشی می کند و به آن اجازه می دهد توانایی ایجاد بیماری و در موارد نادر، فلج را در افراد واکسینه نشده به دست آورد. در این مرحله، ویروس واکسن جهش یافته "ویروس فلج اطفال مشتق از واکسن" یا VDPV نامیده می شود. اخیراً موارد VDPV از چندین کشور آفریقایی و اسرائیل گزارش شده است.


  تگ ها:

  ویروس , پولیو , ممکن , لندن , گسترش , باشد. , فاضلاب , شناسایی


  v 7
خبرهای دیگر از علوم پایه