خبر

 • تک بورد - ویرجین اوربیت ناگهان دارای یک موشک مناسب است ، پس بعدی چیست؟

  ویرجین اوربیت ناگهان دارای یک موشک مناسب است ، پس بعدی چیست؟
  14 روز و 22 ساعت قبل

  "ما در دنیای دیگری هستیم که شش ماه پیش در آن بودیم." - ویرجین اوربیت صبح چهارشنبه نشان داد که اولین پرواز فضایی آن در ژانویه هیچ چیز مهمی نیست.

  هواپیمای Cosmic Girl این شرکت حدود یک ساعت پس از طلوع خورشید از موجوی ایر و بندر فضایی برخاست و حدود 200 کیلومتر از ساحل کالیفرنیا ، جنوب غربی لس آنجلس پرواز کرد. سپس هواپیمای حامل 747 موشک LauncherOne را پرتاب کرد ، که شروع به شعله ور شدن ، جهت گیری مجدد خود به سمت بالا و انفجار در مدار کرد. سرانجام ، این موشک هفت ماهواره کوچک را به مدار حدود 500 کیلومتری سطح کره زمین مستقر کرد.

  این سومین پرتاب Virgin Orbit در حدود 13 ماه بود. اولین پرواز آزمایشی این موشک در اواخر ماه مه سال 2020 ، چند ثانیه پس از احتراق ، به دلیل قطع شدن خط مایع و اکسیژن انجام نشد. اما دومین پرواز آزمایشی ژانویه گذشته موفقیت آمیز بود و منجر به استقرار 10 CubeSats برای ناسا شد. اکنون ، موشک دوباره موفق شده است. ناگهان ، Virgin Orbit خود را با یک موشک مناسب پیدا می کند.

  "بسیاری از مشتریان بالقوه مشغول تماشای آنچه ما می خواستیم بودند ، اما آنها واقعاً می خواهند شما قبل از اینکه باور کنند قصد رفتن دارید پرواز کنید. برای آنها باشید. "، مدیر اجرایی ویرجین اوربیت ، دن هارت ، در مصاحبه ای با ارس گفت. "بعد از ژانویه ، ما با پرس و جوهای فراوانی روبرو شدیم. تیم توسعه تجارت من اصلاً خواب نمی برد. اکنون ، من در حال بررسی ایمیل ها و متن های خود هستم ، بنابراین به نوعی پیش بینی می کنم که ما بیشتر از این استفاده خواهیم کرد ما در دنیای متفاوتی [از] شش ماه پیش قرار داشتیم. "

  ویرجین اوربیت یک مهندس برجسته برجای گذاشت. انداختن ، مشتعل شدن و سپس هدایت موشک با سوخت مایع از هواپیما یک چالش دیوانه وار دشوار است. گرچه موشک پگاسوس نورتروپ گرومن نیز از هواپیما به زمین پرتاب می شود ، اما از یک طرح سوخت جامد ساده تر استفاده می شود ، همچنین انعطاف پذیری کمتری نیز در هنگام پرواز دارد. این کار ساده ای نیست - هر دو الون ماسک ، از اسپیس ایکس و پیتر بک ، از آزمایشگاه راکت ، در مورد مشکل انتقال از ساخت یک موشک به ایجاد یک خط مونتاژ برای ساخت آنها در مقیاس صحبت کرده اند.

  هارت گفت ویرجین اوربیت برای این امر از موقعیت خوبی برخوردار است. این شرکت که نزدیک به یک دهه پیش توسط میلیاردر بریتانیایی ریچارد برانسون تاسیس شد ، در حال حاضر 5 موشک در کارخانه خود در لانگ بیچ تولید می کند و در آنجا توانایی ساخت تا 20 تقویت کننده در سال را دارد. این به دلیل سرمایه گذاری های انجام شده در LauncherOne قبل از موفقیت است.

  شروع کار

  هارت گفت: "ما شروع بسیار خوبی داشتیم." "من باید آن را به ریچارد برانسون و ویرجین گروپ تحویل دهم ، زیرا آنها با ما متمایل شدند. ما یک فناوری داشتیم که هنوز اثبات نشده بود ، اما آنها به ما اجازه دادند یک توانایی را بسازیم. همه به اندازه کافی هیجان زده بودند که به جلو خم شوند ، و اکنون این کار برای ما جواب می دهد. "

  اما این آمادگی هزینه دارد. برانسون اذعان کرده است که وی و دیگران تاکنون حدود یک میلیارد دلار در Virgin Orbit سرمایه گذاری کرده اند که مبلغ بسیار زیادی برای یک موشک نسبتاً کوچک است. LauncherOne توانایی ارسال تقریباً نیمی از تن متریک را به مدار کم زمین را دارد.

  از زمان تاسیس در سال 2002 تا اولین تلاش برای پرتاب در ماه مه 2006 ، SpaceX حدود 100 میلیون دلار صرف ساخت موشک Falcon 1 کرد. ، که ظرفیت بالابری قابل مقایسه ای با LauncherOne داشت. به همین ترتیب ، پیتر بک ، مدیرعامل آزمایشگاه راکت گفت که شرکت وی نزدیک به 100 میلیون دلار هزینه کرده تا موشک الکترون خود را به فضا ببرد. Astra تقریباً همین مقدار را برای خودروی Rocket 3.0 خود خرج کرده است که در اواخر سال 2020 به فضا رسید. این دو موشک نسبت به LauncherOne کوچکتر و کمی توانایی کمتری دارند.

  بنابراین چگونه LauncherOne می تواند هزینه های خود را پس از ماموریت های خود جبران کند. قیمت پایه 12 تا 15 میلیون دلار برای هر پرتاب؟ هارت گفت: موشک پرتاب شده در هوا قابلیت های منحصر به فردی را ارائه می دهد. از همه قابل توجه تر ، موشک را می توان از طریق یک باند فرودگاه در هر نقطه از جهان ، با تجهیزات پشتیبانی زمینی "پرتاب" کرد. Virgin Orbit در حال برنامه ریزی برای پرتاب از گوام و کورن وال ، انگلیس است و با مکانهایی در ژاپن ، برزیل و جاهای دیگر گفتگو کرده است.

  تبلیغات

  برخی از این کشورها قابلیت پرتاب ملی خود را ندارند ، که ویرجین مدار می تواند برآورده شود. به همین منظور ، هارت گفت این شرکت قصد دارد 747 هواپیمای اضافی را برای استقرار در سراسر جهان اصلاح کند. وی گفت: "پاسخ مثبت مثبت است ، ما هواپیماهای اضافی و شاید برخی از تجهیزات اضافی زمینی قابل حمل را پیش بینی می كنیم كه می توانیم در آن هواپیما بسته بندی كرده و هرجا بخواهیم پرواز كنیم پرواز كنیم." "برخی از این کارها از اوایل سال آینده آغاز خواهد شد."

  هارت همچنین گفت که این شرکت در حال کار بر روی ساخت بالاترین مرحله بالایی برای افزایش عملکرد LauncherOne و قابلیت های فضایی و سایر موارد است. مفاهیم برای انتقال محموله های بزرگتر به فضا. علاوه بر این ، وی گفت ، برنامه هایی برای انتقال به "مجاورت" برای راه اندازی و ایجاد "شرکت فضایی" تمام عیار وجود دارد. او بعد از ظهر چهارشنبه از صحبت درباره این برنامه ها خودداری کرد.

  ReadingVirgin Orbit از قابلیت پرتاب منحصر به فردی برخوردار است ، اما قیمت بسیار بالایی دارد. آنچه واضح است این است که هارت و مهندسانش بعد از دو موفقیت احساس قدرت می کنند. وی گفت: "این به تیم اعتماد به نفس می دهد که جلوتر برود و چالش های جسمی را بپذیرد." "زیرا آنها می دانند که می توانند این کار را انجام دهند."

  Virgin Orbit قصد دارد یک بار دیگر پاییز امسال را آغاز کند ، قبل از اینکه دو برابر شود و به 6 مأموریت در سال 2022 برسد ، هارت گفت. تا سال 2023 ، LauncherOne باید آماده باشد بیش از ده مأموریت. وی گفت ، وی بسیاری از این پرتاب ها را قبلاً فروخته است. در حال حاضر این شرکت بیش از دوازده مورد قرارداد دارد. پرواز باقیمانده برای سال 2021 فروخته می شود ، مانیفست برای سال 2022 تقریباً به طور کامل رزرو شده است و فقط چند فرصت اشتراک ماشین سواری باقی مانده است. برخی از پرتاب ها قبلاً برای سال 2023 نیز فروخته شده اند.

  اکنون ، Virgin Orbit و مشتریانش می توانند از اینکه بتوانند در این قراردادها خوب عمل کنند ، اطمینان داشته باشند.

  تصویر لیست Virgin Orbit

خبرهای دیگر از علوم پایه