خبر

 • تک بورد - وایکینگ ها تا سال 1021 میلادی در آمریکای شمالی بودند

  وایکینگ ها تا سال 1021 میلادی در آمریکای شمالی بودند
  18 روز و 11 ساعت قبل

  یک رویداد باستانی پرتو کیهانی به باستان شناسان کمک کرد تا تاریخ را مشخص کنند.
  قرن ها قبل از اینکه کریستف کلمب باهاما را تصادف کند ، وایکینگ ها یک ساحل در L\'Anse Aux Meadows ایجاد کردند ، مکانی در شبه جزیره شمالی نیوفاندلند امروزی کانادا. یک مطالعه اخیر تاریخ ورود نورسها به آمریکای شمالی را تا سال 1021 میلادی بر اساس قطعات چوب دور ریخته شده از محل و با کمک پس از طوفان باستانی خورشیدی محدود می

  وایکینگ ها و پرتوهای کیهانی

  در اوایل دهه 1200 ، نویسندگان ایسلندی دو حماسه نوشتند که سفرهای کاوشگران نورس را به مکانی به نام وینلند توصیف می کرد. این سفرها حدود دو قرن قبل اتفاق افتاده بود. بر اساس آن حماسه ها و انواع مصنوعات برجای مانده در L’Anse aux Meadows ، باستان شناسان امروزه عموماً متفق القول هستند که نورس تقریباً در اواخر هزاره اول میلادی وارد شده است. برای چند سال (بین سه تا 10) ، مهاجران نورس از این سایت به عنوان پایگاه برای اکتشافات در جنوب استفاده کردند - و سپس آنها را ترک کردند. عصر وایکینگ بین سالهای 975 تا 1020 میلادی وارد سواحل آمریکا شد. مایکل دی و مارگوت کویتمز ، گاه شناسان دانشگاه گرونینگن ، برای محدود شدن زمان ورود نورس به نیوفاندلند ، به همراه همکاران خود به دنبال شواهدی از سالی بودند که طوفان خورشیدی جو زمین را با تابش بمباران کرد.

  در اواخر سال 992 و اوایل سال 993 میلادی ، مردم کره ، آلمان و ایرلند همه شفق های قرمز پر جنب و جوش را ذکر کردند که در آسمان شب می رقصند. درختان سراسر جهان در سال بعد مقدار زیادی غیرعادی از کربن 14 را در حلقه های رشد خود به دام انداختند. کربن 14 در بالاترین سطح اتمسفر شکل می گیرد وقتی ذرات بسیار پرانرژی به نام پرتوهای کیهانی با مولکول های نیتروژن برخورد می کنند. معمولاً ، این اشعه های کیهانی از رویدادهای خارج از منظومه شمسی ، به مرکز کهکشان راه شیری می آیند ، اما فیزیکدانان رویداد 993 CE را به گردن خورشید خود می اندازند. حلقه ها) سنبله کربن 14 را کشف کردند و تاریخ آن را به 993 CE در درختان نقاط مختلف جهان دادند. دی ، کویتمز و همکارانشان اخیراً از آن به عنوان نقطه عطفی برای تعیین سن سه تکه چوب از L'Anse aux Meadows استفاده کردند.

  قطعاتی که از سه درخت مختلف (مخلوطی از ارس) و صنوبر) ، برش هایی از چوب بود که توسط نورس دور ریخته شد ، اما هنوز همگی برش هایی از ابزارآهنی دارند. دی به Ars می گوید: "ما تصور می کنیم که آنها از انجام پروژه های ساختمانی یا در واقع پاکسازی زمین خودداری کرده اند." "لایه waney"). این امر تأیید کرد که قطعات از درختان بریده شده ، نه از چوب های دریایی ، که پوست آنها توسط اقیانوس جدا شده بود ، آمده است. همچنین به این معنی بود که دی ، کویتمس و همکارانشان می توانند تاریخ دقیق قطع درختان را تعیین کنند.

خبرهای دیگر از علوم پایه