خبر

 • تک بورد - واکسیناسیون نشده 5 برابر بیشتر به دلتا مبتلا می شود و 11 برابر بیشتر به مرگ می انجامد

  واکسیناسیون نشده 5 برابر بیشتر به دلتا مبتلا می شود و 11 برابر بیشتر به مرگ می انجامد
  11 روز و 5 ساعت قبل

  سه مطالعه جدید CDC نشان می دهد که واکسن ها در برابر دلتا مقاوم هستند.
  سه مطالعه منتشر شده در روز جمعه توسط واکسن های COVID-19 نشان می دهد که تا حد زیادی در برابر ویروس کرونا ویروس بسیار قابل انتقال مقاوم هستند. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری.

  به طور کلی ، افراد واکسینه شده کاملاً حدود پنج برابر کمتر احتمال دارد به دلتا مبتلا شوند ، 10 برابر کمتر احتمال دارد با COVID-19 از دلتا در بیمارستان بستری شوند و 11 برابر کمتر در معرض مرگ ناشی از این نوع قرار دارند.

  اطلاعات تازه فقط یک روز پس از اعلام پرزیدنت بایدن مبنی بر دستورالعمل گسترده واکسن-تهاجمی ترین اقدام دولت تا کنون برای پیشگیری از واکسن ها برای دستیابی به نجات جان مردم-منتشر می شود. حدود 80 میلیون آمریکایی واکسیناسیون واجد شرایط هنوز واکسن رایگان و در دسترس را دریافت نکرده اند. در همین حال ، دلتا از ماه ژوئن در سراسر کشور مانند آتش سوزی گسترده شده و منجر به یکی از بزرگترین جهش های COVID-19 تاکنون در همه گیری شده است. در حال حاضر ، ایالات متحده روزانه نزدیک به 150،000 مورد جدید را مشاهده می کند ، با 100000 بستری در بیمارستان و بیش از 1500 مرگ روزانه - تقریباً همه آنها با واکسیناسیون قابل پیشگیری هستند. دلتا نگرانی خود را در مورد اثربخشی واکسن افزایش داده است ، داده ها نشان می دهد عکسبرداری ها به خوبی حفظ می شوند. اثربخشی واکسن موجود در برابر عفونت با غلبه نوع دلتا تا حدودی کاهش یافته است ، اما واکسیناسیون همچنان محافظت قوی می کند - هم در بستری شدن و هم در واقع مرگ ناشی از این بیماری.

  در یکی از سه مطالعه ، سلامت عمومی محققان داده های بیش از 600000 مورد بزرگسال COVID-19 را در 13 حوزه قضایی ایالات متحده در دو دوره زمانی بررسی کردند: دوره قبل از دلتا از 4 آوریل تا 19 ژوئن و دوره پس از دلتا از 20 ژوئن تا 17 ژوئیه. سپس محققان سن را محاسبه کردند نسبت های استاندارد موارد ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر بین واکسیناسیون کامل و بدون واکسیناسیون در هر دو دوره. دوره قبل از دلتا ، در مقایسه با واکسیناسیون نشده (با فاصله اطمینان 95 درصد از 7.8 تا 15.8). این نسبت در دوره پس از دلتا به 4.6 درصد کاهش یافت (با 95٪ فاصله اطمینان 2.5 تا 8.5). در بیمارستان نسبت به واکسینه نشده (فاصله اطمینان از 11.3 تا 15.6). بعد از دلتا ، این نسبت اندکی کاهش یافت و تا 10 برابر کمتر احتمال داشت (فاصله اطمینان 8.1 تا 13.3). احتمال واکسیناسیون کامل 16.6 برابر مرگ قبل از دلتا (فاصله اطمینان 13.5 تا 20.4) و 11.3 بار کمتر احتمال مرگ پس از دلتا (فاصله اطمینان 9.1 تا 13.9) کمتر بود.

  تبلیغات

  یافته ها "با کاهش احتمالی حفاظت از واکسن در برابر عفونت SARS-CoV-2 و محافظت قوی در برابر بستری شدن و مرگ ناشی از COVID-19 مطابقت دارد" ، نویسندگان مطالعه نتیجه گرفتند.

  در ادامه داده ها ، با در نظر گرفتن پوشش واکسن در دو دوره زمانی ، نویسندگان برآورد تقریبی نحوه تغییر اثر واکسن در دو بازه زمانی را محاسبه کردند. برای محافظت از واکسن در برابر عفونت ، آنها تخمین زدند که اثربخشی از 91 درصد به 78 درصد با دلتا کاهش یافته است. برای محافظت در برابر بستری شدن ، اثربخشی از 92 درصد به 90 درصد و در مورد مرگ ، از 94 درصد به 91 درصد رسیده است.

  نکات مشکل

  یک نکته نگران کننده این بود که کاهش حفاظت در گروه های سنی بزرگتر مشهودتر بود ، زیرا افراد بالای 65 سال و بیشتر شاهد کاهش شدیدتری بودند.

  این یافته در دومین مطالعه ای که روز جمعه از CDC انجام شد ، که تقریباً 33000 بزرگسال مبتلا به کروناویروس را مورد بررسی قرار داد ، منعکس شد. 19 مورد از بیمارستان ها ، بخش های اورژانس و کلینیک های مراقبت های فوری. در آن تجزیه و تحلیل ، به نظر می رسد که اثر واکسن پس از دلتا در برابر بستری شدن در بیمارستان حدود 86 درصد باشد. با این حال ، هنگامی که محققان داده ها را بر اساس سن تقسیم کردند ، اثر واکسن در برابر بستری شدن در افراد 18 تا 74 سال 89 درصد بود ، اما در افراد 75 سال و بالاتر تنها 76 درصد بود.

  در سومین مطالعه کوچکتر با مشارکت بیش از 1000 نفر در پنج مرکز پزشکی امور سربازان قدیمی ، محققان دوباره شاهد کاهش اثربخشی واکسن بر اساس سن بر اساس سن بودند. به طور کلی ، واکسن ها حدود 87 درصد در جلوگیری از بستری شدن در دلتا موثر هستند. حفاظت در برابر بستری شدن 95 درصد برای افراد 18 تا 64 سال استثنائی بود - اما برای افراد 65 سال به بالا فقط 80 درصد.

  در حال حاضر ، مشخص نیست که آیا میزان کاهش یافته در مطالعات به دلیل قدرت است نوع دلتا ، تضعیف حفاظت در طول زمان از واکسیناسیون اولیه ، یا کمی از هر دو. صرفنظر از این امر ، داده های منتشر شده امروز در تصمیمات آینده درباره زمان و در دسترس بودن عکسبرداری تقویت کننده در ایالات متحده بسیار مهم خواهد بود.

  دولت بایدن اعلام کرده است که آماده است تا دوزهای تقویت کننده را برای همه آمریکایی های 12 ساله ارائه دهد. و از هفته بیستم سپتامبر آغاز می شود. اما ، سازمان غذا و دارو هنوز امضاء نکرده است - و گزارشاتی در مورد ناامیدی داخلی از تنظیم کننده در مورد برنامه های اولیه دولت ظاهر شده است. علاوه بر این ، کمیته مشورتی CDC که راهنمای رسمی استفاده از واکسن ها را تعیین می کند ، جلسه دیگری را تا 29 سپتامبر برنامه ریزی نکرده است و سوالات بیشتری را در مورد تصمیمات تقویت کننده پیش رو مطرح می کند.

خبرهای دیگر از علوم پایه