خبر

 • تک بورد - همه چیز در جوهر است: تجزیه و تحلیل جدید نشان می دهد که نقشه وینلند قطعاً جعلی است

  همه چیز در جوهر است: تجزیه و تحلیل جدید نشان می دهد که نقشه وینلند قطعاً جعلی است
  1 روز و 12 ساعت قبل

  "هیچ شکی منطقی در اینجا وجود ندارد. این تجزیه و تحلیل جدید باید موضوع را متوقف سازد. نقشه وینلند یک سند جالب است زیرا علاوه بر آفریقا ، آسیا و اروپا ، نقشه بخشی از خط ساحلی آمریکای شمالی را نشان می دهد که به عنوان "Vinlandia Insula" در جنوب غربی گرینلند مشخص شده است. این نشان می دهد که نورسمن ها اولین اروپایی هایی بودند که قاره آمریکا را کشف کردند ، درست قبل از اولین سفر کریستف کلمب.

  در صورت اثبات اهمیت تاریخی عمده ای خواهد داشت. اما شواهدی مبنی بر جعلی بودن نقشه ، به ویژه در چند سال گذشته ، به طور پیوسته در حال انباشتن است. و آخرین تجزیه و تحلیل علمی به طور قطعی به جدال یکبار برای همیشه پایان داده است: جوهرهایی که برای ترسیم نقشه استفاده می شوند منشاء مدرن دارند.

  ریموند کلمنس می گوید: "نقشه وینلند جعلی است." سرپرست کتابها و نسخه های خطی اولیه در Beinecke. "هیچ شکی منطقی در اینجا وجود ندارد. این تجزیه و تحلیل جدید باید موضوع را متوقف کند."

  این نقشه برای اولین بار در سال 1957 آشکار شد ، هنگامی که یک فروشنده کتاب لندن به نام ایروینگ دیویس در ابتدا نقشه وینلند را ارائه کرد - سپس متصل به متن قرون وسطایی ، Hystoria Tartarorum - به موزه بریتانیا ، که به نمایندگی از فروشنده دیگر اروپایی به نام Enzo Ferrajoli de Ry عمل می کند. (بعداً مشخص شد که فرجولی به دلیل داشتن نسخه های خطی سرقت شده در دهه 1950 محکوم شده است.) اما نگهبان نسخه های خطی موزه فکر می کرد که سبک دست خط نشان دهنده عناصری است که تا قرن نوزدهم رایج نبوده و با مشکوک بودن به جعل ، این پیشنهاد را منتقل کرده است.

  یک فروشنده آمریکایی ، Laurence C. Witten III ، در نهایت این مبلغ را به قیمت 3500 دلار خریداری کرد و پیشنهاد داد که آن را به نوبه خود به ییل (مادرش) به قیمت 300000 دلار بفروشد. قیمت برای دانشگاه کمی گران بود ، اما یکی دیگر از فارغ التحصیلان موافقت کرد که نقشه را بخرد و به ییل اهدا کند ، به شرط تأیید صحت آن.

  کرم چاله

  وجود نقشه حفظ شد چندین سال مخفی بود زیرا تعداد کمی از دانشمندان این اثر را با جزئیات بررسی کردند ، در حالی که کتابی درباره یافته های خود نوشتند. دلایل خوبی برای مشکوک بودن وجود داشت: در حالی که هم نقشه و هم هیستوریا دارای کرم چاله بودند ، این کرم چاله ها با یکدیگر همخوانی نداشتند. و ویتن مایل نبود که منشاء نقشه را فاش کند ، احتمالاً به دلیل نگرانی های مالیاتی.

  تبلیغات

  اما در سال بعد ، دیویس یک یوم قرون وسطایی دیگر به نام ییل ، ​​Speculum Historiale ، که دارای کرم چاله ها بود ، فروخت. با نقشه Vinland بدیهی است که هر سه کتاب در یک مقطع به یک جلد واحد متصل شده بودند. از آنجا که هر دو Hystoria و Speculum اصلی بودند ، به نظر می رسید که نقشه Vinland نیز اصلی باشد. با کشف یک محوطه باستانی نورس در 1960 در L'Anse aux Meadows در انتهای شمالی جزیره نیوفاندلند - تنها شهرک نورس تأیید شده در یا در نزدیکی آمریکای شمالی خارج از گرینلند ، تشویق بیشتر شد.

  یک کتیبه در پشت نقشه (بالا) در تلاش برای فریب دادن بازنویسی شد. تصویر پایین وجود تیتانیوم در جوهر را نشان می دهد ، که به شدت منشاء مدرن را نشان می دهد. بزرگنمایی/کتیبه ای در پشت نقشه (بالا) در تلاشی آشکار برای فریب بازنویسی شد. تصویر پایینی وجود تیتانیوم در جوهر را نشان می دهد که به شدت منشاء مدرن را نشان می دهد. دانشگاه ییل

  ییل به طور علنی قبل از روز کلمبوس در سال 1965 مالکیت نقشه وینلند خود را به صورت عمومی اعلام کرد. کارشناسان تقریباً صحت آن را زیر سوال بردند و حتی کنفرانس در موسسه اسمیتسونین در سال بعد. در میان انتقادات دیگر ، از سال 1957 به هیچ دانشمندی اجازه داده نشد نقشه را مورد بررسی قرار دهد. تاریخ گذاری رادیوکربن در سال 1995 نشان داد که حداقل پوست اصلی و احتمالاً بین سالهای 1423 تا 1445 ایجاد شده است. اما علاوه بر نگرانی های دست خط ، موزه بریتانیا کارشناسان به ویژگی هایی در مورد جوهرهای مورد استفاده برای ایجاد نقشه وینلند اشاره کرده بودند. متخصصان هیچ اثری از جوهر گال آهن در دو کتابی که با آن بسته شده بود پیدا نکردند و نتوانستند دستور العمل ها را تشخیص دهند.

  این وظیفه ای برای علم بود و علم موظف بود 1972. آن زمان بود که متخصص پزشکی قانونی والتر مک کرون تعدادی از تجزیه و تحلیل های شیمیایی روی جوهرها را انجام داد. او دریافت که خطوط زرد رنگ نقشه - در زیر خطوط سیاه تقریبا ناپدید شده - حاوی دی اکسید تیتانیوم (آناتاز) به شکلی است که تا دهه 1920 تولید نشده بود. مقدار کمی آهن در جوهر وجود داشت. یافته های تیتانیوم در اوایل دهه 1980 زیر سوال رفت ، زمانی که دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا ، دیویس نقشه را با استفاده از اشعه ایکس (PIXE) با ذرات بررسی کردند و فقط مقادیر کمی از آنها را پیدا کردند-اولین بار که از تکنیک PIXE استفاده شد. برای تجزیه و تحلیل جوهر با این حال ، داده های بعدی PIXE در دهه های بعد جمع آوری شد و به طور تجمعی نشان داد که این اختلاف به دلیل اشتباهات در کار تیم UC-Davis بوده است. اگرچه پل فریدمن ، مورخ ییل ، ​​در سخنرانی سال 2011 گفت که فکر می کند نقشه وینلند "متأسفانه جعلی است". تا سال 2018 ، ریچارد هارک ، دانشمند حفاظت از ییل ، ​​تجزیه و تحلیل شیمیایی جدیدی در سطح جهان انجام داد و همچنین آناتاز پیدا کرد و به این نتیجه رسید که جوهر مدرن است. در این مرحله ، به نظر می رسید که این سند جعلی است. ترکیب تمام عناصر سند ، با استفاده از ابزارها و تکنیک هایی که قبلاً در دسترس نبود. ماری فرانس لمی و پائولا زیات محافظان دانشگاه ییل در آزمایش های مختلف با دانشمندان موسسه ییل برای حفظ میراث فرهنگی همکاری کردند. آنها جوهر را تحت طیف سنجی فلورسانس اشعه ایکس قرار دادند تا نحوه توزیع عناصر مختلف در سراسر نقشه را مشخص کنند. این کار به جای تمرکز بر نقاط جداگانه ، به مجموعه داده های "تصویر بزرگ" کمک می کند.

  طیف سنجی فلورسانس اشعه ایکس ماکرو (XRF) وجود تیتانیوم را در تمام خطوط و متن نقشه نشان داد. بزرگنمایی/طیف سنجی فلورسانس اشعه ایکس کلان (XRF) وجود تیتانیوم را در تمام خطوط و متن نقشه نشان داد. دانشگاه ییل

  محافظان هیچ نشانه ای از آهن ، گوگرد یا مس یافت نشد ، که معمولاً برای جوهر گالن آهن قرون وسطایی معمول است. در مورد قسمت Vinland Insula نقشه ، سطح بالایی از تیتانیوم و مقادیر کمی باریم وجود داشت که مطابق با رنگدانه های سفید تجاری در دهه 1920 بود. برای مقایسه ، تیم تحقیق جوهرهای مورد استفاده در 50 نسخه خطی قرون وسطایی قرن پانزدهم در مجموعه Beinecke را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند که همگی حاوی مقادیر بسیار کمتری از تیتانیوم نسبت به جوهرهای مورد استفاده برای ترسیم نقشه و همچنین سطوح بسیار بالاتر آهن بودند. تجزیه و تحلیل پیگیری با استفاده از میکروسکوپ الکترونی روبشی انتشار (FE-SEM) این احتمال را که آناتاز به طور طبیعی رخ می دهد منتفی کرد.

  بنابراین نقشه وینلند قطعاً جعلی مدرن است-و احتمالاً عمدی است یکی به گفته هارک ، به نظر می رسد کتیبه ای در پشت نقشه یادداشت صحافی در مورد چگونگی جمع آوری نسخه خطی اصلی Speculum بوده است. اما با جوهر مدرن نوشته شده است. کلمنس می گوید: "کتیبه تغییر یافته مطمئناً تلاشی برای جلب رضایت مردم است که نقشه همزمان با Speculum Historiale ایجاد شده است." "این شواهد قوی است که نشان می دهد این یک جعلی است ، نه یک ساخته بی گناه توسط شخص ثالث که توسط شخص دیگری انتخاب شده است ، اگرچه به ما نمی گوید چه کسی این فریب را مرتکب شده است."

  تیم همچنین متون قرون وسطایی Speculum و Hystoria را مورد بررسی قرار داد. قدمت رادیوکربن نشان می دهد که این متن ها بین سالهای 1400 تا 1460 قدمت دارند ، مطابق با پوست مورد استفاده برای ایجاد نقشه وینلند. بنابراین به نظر می رسد جاعل از صفحات خالی نسخه خطی اصلی قرن پانزدهم برای ایجاد نقشه استفاده کرده است. یک برگ Speculum دارای علامت علامت یک کارخانه کاغذسازی در بازل سوئیس بود و متن های Speculum و Hystoria هر دو شبیه دست خط یک کاتب هستند. ظاهراً ، هر دو جلد اغلب بر اساس زیات به هم پیوسته بودند ، همانطور که اخیراً کشف نسخه ای از Speculum در قرن 14 با نسخه ای از Hystoria در جلد نهایی آن نشان داده شده است.

  کلمنس تسکین داد که مسئله اصالت (یا عدم وجود آن) نقشه Vinland بالاخره حل شد. او گفت: "اجسامی مانند نقشه وینلند فضای هوایی فکری زیادی را جذب می کنند." "ما نمی خواهیم این بحث همچنان ادامه داشته باشد. چیزهای بسیار سرگرم کننده و جذابی وجود دارد که باید آنها را بررسی کنیم و در واقع می تواند در مورد کاوش و سفر در جهان قرون وسطی چیزی به ما بگوید."

خبرهای دیگر از علوم پایه