خبر

 • تک بورد - هلیکوپتر امنیت هسته ای مسیر ماراتن بوستون را برای تشعشع جستجو می کند

  هلیکوپتر امنیت هسته ای مسیر ماراتن بوستون را برای تشعشع جستجو می کند
  17 روز و 7 ساعت قبل

  نظرسنجی های تشعشعی بخشی از امنیت را در اطراف 125 ماراتن تقویت می کند.
  صبح امروز ، یک بالگرد وزارت نیرو در بالای شهرها و حومه شرقی ماساچوست به صدا در آمد و برای تشعشعات پیش از 125 مین ماراتون بوستون جستجو کرد. این رفت و آمد بخشی از آماده سازی های امنیتی است تا به عوامل اولیه کمک کند تا بمب های کثیف و سایر فعالیت های تروریستی را قبل از قربانی شدن آنها مشخص کنند.

  پرواز با اسکن دقیق خط شروع در حومه غربی هاپکینتون قبل از پرواز در طول مسیر 26.2 مایلی به سمت خط پایان در بوستون آغاز شد ، جایی که هلیکوپتر یک بررسی جامع دیگر انجام داد. به گفته FlightAware ، این هواپیما در تمام مدت در ارتفاع پایین پرواز کرد و در موارد مختلف به زیر 100 فوت رفت.

  مسیر پرواز برای N412DE صبح 8 اکتبر 2021. بزرگنمایی/مسیر پرواز برای N412DE صبح 8 اکتبر 2021. FlightAware

  دو موتور Bell 412 (شماره دم N412DE) توسط اداره امنیت هسته ای ملی اداره می شود ، بخشی از وزارت انرژی که مسئول همه چیز از عدم اشاعه تا حفظ ذخایر هسته ای کشور است. این هلیکوپتر بخشی از سیستم اندازه گیری هوایی آژانس است که به طور معمول قبل از رویدادهای مهم ، از جمله مراسم تحلیف ریاست جمهوری ، سوپر جام ها و جشن های سال نو در لاس وگاس ، بررسی های رادیولوژیکی انجام می دهد. منطقه بوستون طی سه روز آینده ، از جمله دوشنبه ، زمانی که ماراتن اجرا می شود. پرواز امروز قصد دارد نقشه منابع تابش زمینه را تهیه کند ، که به هلیکوپتر و دیگر حسگرهای زمینی کمک می کند تا هرگونه فعالیت رادیولوژیکی غیرمعمول را در روز مسابقه تشخیص دهند ، از جمله "بمب های کثیف" که از مواد منفجره سنتی برای پراکندگی مواد رادیواکتیو استفاده می کنند.

  نقشه برداری از منابع

  نقشه های تابش زمینه در این شرایط بسیار مهم است زیرا زمین به طور مداوم سطوح مختلف تابش را منتشر می کند. برخی از انواع سنگها بیشتر از بقیه ساطع می کنند و هنگامی که در نزدیکی سطح زمین هستند یا در سطح زمین هستند ، می توانند باعث ایجاد سنبله هایی شوند که در غیر این صورت ممکن است باعث ایجاد آشکارسازها و حواس پرت کننده های اولیه شوند. به عنوان مثال ، یادبود ملی جنگ جهانی دوم در واشنگتن از مقادیر زیادی گرانیت ساخته شده است و تابش کافی از خود منتشر می کند تا در گزارش بررسی تشعشعات در مراسم تحلیف ریاست جمهوری سال 2009 ذکر خاصی شود.

  تبلیغات

خبرهای دیگر از علوم پایه