خبر

 • تک بورد - نیروی فضایی موشک Firefly را در اولین پرواز خود منفجر کرد

  نیروی فضایی موشک Firefly را در اولین پرواز خود منفجر کرد
  21 روز و 8 ساعت قبل

  موشک آلفا Firefly Aerospace شامگاه پنجشنبه در اولین پرواز خود به پرواز درآمد و از سواحل کالیفرنیا به سمت اقیانوس آرام حرکت کرد. اما درست پس از رسیدن به سرعتهای مافوق صوت ، چرخش شروع به چرخیدن کرد و برای ایمنی از راه دور خاتمه یافت.

  موشک آلفا یک سیستم تحویل ماهواره های کوچک دو مرحله ای با ارتفاع 29 متر است (یا بود) که برای حمل بار 1000 کیلوگرمی به مدار زمین یا 630 کیلوگرم به خورشید طراحی شده است. مدار همزمان کرم شب تاب قصد دارد ماهانه دوبار موشک آلفا با قیمت هر پرتاب 15 میلیون دلار پرواز کند.

  https://techbord.com نیروی فضایی موشک Firefly را در اولین پرواز خود منفجر کرد

  پرواز پنجشنبه ، که پس از مرگ به عنوان پرواز آزمایشی نامیده شد ، کمی در شمال لس آنجلس در پایگاه نیروی فضایی واندنبرگ در ساعت 6 آغاز شد: ساعت 59 بعد از ظهر به وقت محلی این موشک دارای برخی ماهواره های فعال بود اما فقط برای آزمایش بود. بدون هیچ مشکلی بلند شد.

  تصاویر نشان می دهد که حدود دو دقیقه پس از پرواز آلفا ، موشک به آرامی به سمت پایین شروع به حرکت می کند. سپس تلنگر می زند ، که فشار زیادی به بدن آن وارد می کند. هنگامی که شعله های آتش شروع به محاصره تقویت کننده های موشک می کنند ، می توانید برخی از آوارها را جدا کنید.

  ویدئو: ناهنجاری هنگام پرواز Firefly Alpha. برای مشاهده ویدیو کامل با کانال یوتیوب NSF همراه باشید. NASASpaceflight pic.twitter.com/Ck4fB98Xbc

  - جک بیر (thejackbeyer) 3 سپتامبر 2021

  پس از یک چرخش شدید دیگر ، موشک به طرز چشمگیری منفجر می شود.

  دلتا پرتاب فضایی نیروی فضایی واحد 30 تأیید کرد که این انفجار نتیجه مورد نظر سیستم خاتمه در پرواز بود که آنها را در ساعت 7:01 بعد از ظهر فعال کردند. این انفجار خطر برخورد Alpha خارج از کنترل با یک منطقه پرجمعیت را از بین برد.

  برخی از آوارها را می توان در حال فرار از انفجار مشاهده کرد ، اما گزارش شده است که در اقیانوس سقوط کرده است. هیچ آسیبی نرسید. com نیروی فضایی موشک Firefly را در اولین پرواز خود منفجر کرد ">

  Firefly در بیانیه مطبوعاتی خود این پرواز را مثبت نشان داد: " اولین پرواز آزمایشی Firefly بیش از دو دقیقه به طول انجامید ، با موفقیت در Liftoff و پیشرفت به سرعت مافوق صوت. "من فکر نمی کنم همه موافق باشند که بلند شدن و دو دقیقه طول می کشد به عنوان موفقیت محسوب می شود ، اما خوشحالم که Firefly نیازهای خود را برآورده کرده است.

  آنها می گویند که مهندسان آنها قبلاً تله متری که در طول پرواز جمع شده بود را بررسی کنید تا متوجه شوید چه اشتباهی رخ داده است. تیم های پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ و اداره هوانوردی فدرال به آنها ملحق می شوند.

  تا زمانی که علت مشخص نشود ، مدل آلفا متأسفانه پایه دار شده است - اگرچه من شک دارم که Firefly به هر حال لوازم یدکی دارد .

خبرهای دیگر از علوم پایه