خبر

 • تک بورد - نگاهی به پیش بینی های (بسیار بد) سرد شدن جهانی

  نگاهی به پیش بینی های (بسیار بد) سرد شدن جهانی
  17 روز و 5 ساعت قبل

  کابینت تروفی وبلاگهای حوزه ضد آب و هوا برهنه است.
  علوم آب و هوایی مدرن به قدری قدیمی است که بسیاری از پیش بینیهای اولیه آن در برابر شواهد-روند کلی گرمایش جهانی بررسی شود. الگوهای خاصی مانند گرم شدن شب بیش از گرم شدن روز ؛ یا سرد شدن استراتوسفر. حتی با وجود آن همه شواهد جدید ، میزان برآورد گرمایش شما برای مقدار معینی از انتشار گازهای گلخانه ای از سال 1979 تغییر نکرده است.

  سمت دیگر این مورد نیز صادق است. کسانی که با نتیجه گیری های علم آب و هوا مخالف بوده اند-آنها یک تهدید وسیع هستند ، از جمله دانشمندان در زمینه های مختلف ، وبلاگ نویسان وسواس به سیاست و کارکنان اتاق فکر-همچنین به اندازه کافی در تلاش بوده اند تا پیش بینی های آن آزمایش شود. علیرغم اصرار واقعیت متناوب آنها مبنی بر اینکه علم آب و هوا هیچ چیز را پیش بینی نکرده است ، این افراد مخالف زمان زیادی را صرف نشان دادن سابقه پیش بینی های خود نمی کنند.

  دلیل آن این است که سابقه بسیار ، بسیار زیاد است بد آنها مانند شعر قابل توجهی که در دبیرستان سرودید ، احتمالاً امیدوارند که همه آن را فراموش کنند.

  آنچه بالا می رود باید پایین بیاید

  قبل از اینکه صفحه امتیاز را روشن کنیم ، ارزشش را دارد. مرور برخی از اشتراکات این پیش بینی ها. بیشتر آنها برای چرخه ها - به ویژه چرخه های خورشیدی - جذاب هستند. این به آنها اجازه می دهد تا هرگونه روند صعودی نگران کننده را در پوشش آرامش بخشی از روند نزولی قرار دهند.

  خورشید یک چرخه فعالیت 11 ساله را پشت سر می گذارد ، که برای مدت طولانی آشکار بوده است. زمان از ثبت لکه های خورشیدی طول چرخه کاملاً سازگار است ، که ناشی از نوسان میدان مغناطیسی خورشید است. هرچند میزان تغییرات در هر چرخه متفاوت است ، از جمله "حداقل" دوره های معروف که لکه های خورشیدی تقریباً در چرخه های مختلف وجود نداشت. آب و هوا بسیار کوچک است دانشمندانی که جو ، آب و هوا و آب و هوای ما را مطالعه می کنند این را می دانند. با این حال ، برخی از دانشمندانی که خورشید را مطالعه می کنند ، موفق به فرار از آگاهی از این واقعیت شده اند و سعی کرده اند هرگونه تغییر و تحول در آب و هوای زمین را بر اساس زمان چرخه های خورشیدی توضیح دهند (یا پیش بینی کنند.

  تبلیغات

  فراتر از خورشید ، این رویکرد ریاضی اما بدون فیزیک منجر به پیش بینی های مطمئن اما اشتباه بسیاری شده است. در هر داده با واریانس ، می توان سیگنال های چرخه هایی با طول های مختلف را پیدا کرد. برخی از آنها معنادار خواهند بود - مانند چرخه های سالانه دما یا نوسانات شرایط ال نینو و لا نینا در اقیانوس آرام - در حالی که برخی دیگر فقط تصادفی خواهند بود.

  اگر به اندازه کافی دقت کنید ، می توانید مجموعه داده خاصی را پیدا کنید. و دوره زمانی خاصی که در آن یک دوره چرخه خاص خود را نشان می دهد. یک داستان خوب بسازید تا بتوانید با منحنی مناسب آن چرخه جعلی پیش بروید ، و می توانید یک پست وبلاگ قانع کننده در مورد آنچه بعد اتفاق می افتد بنویسید. البته ، واقعیت وبلاگ شما را نمی خواند و متقاعد کردن آن دشوار است.

  باید نیروی من را با پرتوهای خورشید پر کنید

  خواندن بیشتر

  کامل ، نه کامل ساختگی: حقیقت در مورد داده های دمای جهانی

  برای مقایسه با پیش بینی های گذشته ، ما از مجموعه داده های دمای سطح جهانی ناسا استفاده خواهیم کرد - هرچند هر یک از مجموعه داده های اصلی این کار را انجام می دهند. در واقعیتی که توسط این مجموعه داده ها ردیابی می شود ، هر سال از سال 2015 تا 2020 گرمتر از هر سال قبل از 2015 بود.

  پیش بینی های خاصی که ما بین سالهای 2005 تا 2013 انجام دادیم. دقیق باشد ، این پیش بینی ها باید روند گرم شدن طولانی مدت دهه های قبل را در نظر بگیرند. اما محاسبه گرمایش کل تلاش برای برچسب گذاری به عنوان "فریب" تغییرات آب و هوایی را تضعیف می کند ، بنابراین هیچ یک از این پیش بینی ها انجام نداد.

  رکورد دمای سطح جهانی ناسا تا سال 2020 بزرگنمایی/رکورد دمای سطح جهانی ناسا تا سال 2020. NASA

  2008 ، دون ایستبروک (منبع):" انتظار می رود آب و هوای جهانی سرد شود طی 25-30 سال آینده [...] خطر واقعی در هزینه تریلیون ها دلار برای کاهش CO2 در اتمسفر این است که برای مقابله با مشکلات بسیار واقعی ناشی از سرمایش جهانی کمی باقی می ماند. "

  ایستبروک ، استاد بازنشسته زمین شناسی ، این ادعا را بر اساس ظاهر شدن نوسانات تقریباً 30 ساله در هسته یخی گرینلند مطرح می کند. وی با در نظر گرفتن این رکورد محلی در کل جهان ، اظهار داشت که گرم شدن بین سالهای 1977-1998 کاملاً به دلیل این چرخه ناشناس بوده است. این بدان معناست که 30 سال دیگر سرد خواهد شد - فیزیک اثر گلخانه ای لعنت خواهد شد. دهه اول دهه 2000 آنها این کار را نکردند.

  2009 ، هنریک سونسمارک (منبع): "در واقع گرمایش جهانی متوقف شده و سرد شدن شروع می شود [...] همه چیز نشان می دهد که خورشید در حال رفتن است Svensmark یک فیزیکدان دانمارکی است که مدت ها این فرضیه را مطرح کرد که آب و هوا باید با چرخه های خورشیدی و مداری متغیر باشد ، زیرا تابش های کیهانی کهکشانی ورودی - که در زمان تابش خورشید کمتر رایج است. میدان مغناطیسی تعداد بیشتری از آنها را منحرف می کند-تولید هسته های متراکم برای ابرها را کنترل می کند.

  خواندن بیشتر

  ارتباط خورشید-ابر و آب و هوا از CERN ضرباتی می گیرد

  در واقع آزمایش در CERN ساخته شد برای آزمایش این مکانیزم ، که به نتیجه نرسید. بنابراین ، تعجب آور نیست که پیش بینی های سرد شدن قریب الوقوع (از جمله پیش بینی های موجود در کتاب 2007 او با عنوان "ستاره های سرد کننده: نظریه جدیدی از تغییرات آب و هوا") نیز به نتیجه نرسید.

  2010 ، آناستاسیوس تسونیس (منبع): "ما در حال حاضر چنین تغییری [در نوسانات اقیانوس] داریم و بنابراین می توان انتظار 20 یا 30 سال دمای خنک تری را داشت [...] شاید دوباره در مورد عصر یخبندان صحبت کنیم در اوایل دهه 2030 ، درست زمانی که [نوسانات اقیانوس] بار دیگر تغییر کرد و دما شروع به افزایش کرد. " از روند خنک کننده مانند ایستبروک ، این بر اساس نوسانات طبیعی در حدود 30 سال بود. به طور خاص ، تسونیس از نوسانات شناخته شده اقیانوس در اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس درخواست کرد.

  این امر باعث شد تا گرم شدن هوا در سال 1998 متوقف شده باشد-سالی که گیلاس چیده شد و به طور غیرعادی گرم بود-و بنابراین چرخه قبلاً تغییر کرده بود. به سمت پایین در اواخر سال 2013 ، Tsonis در فاکس نیوز گفت: "من تصور می کنم چیزی حدود 15 سال دیگر هم سطح یا خنک شود." برخلاف دمای جهانی ، این پیش بینی چندان داغ به نظر نمی رسد.

  2011 ، نیکولا اسکافتا (منبع): "آب و هوا به احتمال زیاد تا سال 2030/2040 ثابت می ماند و ممکن است تا در حدود 0.3-1.2 درجه سانتی گراد تا سال 2100. "

  اسکافتا-فیزیکدانی که عاشق انتشار مقالات در موضوعات خارج از فیزیک است-پادشاه تناسب چرخه های تکان دهنده با داده های دما و سپس برون یابی به آینده بود. در این مورد ، Scafetta ادعا کرد که توده ای از چرخه های نجومی با طول های مختلف آب و هوای زمین را کنترل می کند. با اجرای این مدل ریاضی ، حدود سه دهه فراز و نشیب کوچک پیش بینی شد و به دنبال آن روند گرم شدن بسیار کوچکتر از آنچه در مدلهای آب و هوایی می بینیم پیش بینی شد.

  پیش بینی اسکافتا (آبی) و دمای مشاهده شده (قرمز) به عنوان سال 2011. بزرگنمایی/پیش بینی Scafetta (آبی) و دمای مشاهده شده (قرمز) تا سال 2011. نیکولا اسکافتا

خبرهای دیگر از علوم پایه