techbord.com نوکیا برای ساخت شبکه 4G روی ماه

WTF ؟! اکثر اخبار شبکه تلفن همراه امروز مربوط به گسترش مداوم 5G است ، پس چرا باید به یک شبکه جدید 4G اهمیت دهیم؟ از آنجا که این یکی در ماه واقع شده است ، به همین دلیل است.

سناریوی بعید به نظر می رسد بخشی از برنامه "آرتمیس" ناسا است که هدف آن قرار دادن مرد بعدی و اولین زن روی سطح ماه در سال 2024 است. برنامه نهایی ساخت عناصر پایدار در ماه و اطراف آن است. ، از جمله ایستگاه فضایی ماه به نام دروازه ، برای کشف ، اکتشاف و استفاده تجاری طولانی مدت.

تا سال 2028 ، آژانس امیدوار است که یک پایگاه ماه داشته باشد که بتواند حضور انسان را حفظ کند ، که از جمله موارد دیگر ، به یک شبکه 4G نیاز دارد که امکان انتقال صدا ، فیلم و داده از راه دور نسبت به روشهای فعلی روی ماه را برای شما فراهم می کند. این شبکه همچنین برای اهداف ناوبری در زمان واقعی ، جریان داده های بیومتریک ، کنترل مریخ نوردهای ماه از راه دور و پخش ویدئو با کیفیت بالا استفاده خواهد شد.

این پروژه توسط نوکیا ایجاد شده است - یکی از چندین شرکت با قرارداد ناسا برای کار روی برنامه آرتمیس با هزینه 370 میلیون دلار - کار در کنار شرکت مهندسی پرواز فضایی Intuitive Machines. غول فنلاندی می گوید این شبکه "فوق العاده جمع و جور ، کم مصرف ، دارای سختی فضا و پایان به پایان LTE" خواهد بود که به آن کمک می کند تا از زمین به سطح ماه زنده بماند.

تمام تجهیزات LTE که بطور ویژه برای مقاومت در برابر پرتاب و فرود سخت همراه با شرایط شدید فضا (تابش ، خلا و غیره) طراحی شده اند ، در کاوشگر ماه ادغام می شوند و پس از استقرار خود را پیکربندی می کنند. هدف این است که شبکه تلفن همراه تا اواخر سال 2022 ساخته و مستقر شود و مانند اینجا در زمین ، در نهایت به 5G ارتقا خواهد یافت.

ما اخیراً شاهد امضای Artemis توسط ایالات متحده و هشت کشور دیگر هستیم. توافقنامه آرتمیس ، اصول برنامه ، که باید در جلوگیری از درگیری بین کشورها هنگام کاوش ماه و فضای عمیق کمک کند.

اعتبار تصویر: پاول چاگوچکین

نوکیا برای ساخت شبکه 4G روی ماه
science/نوکیا-برای-ساخت-شبکه-4g-روی.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com نهاد ناظر اتحادیه اروپا خواستار تحقیق در مورد مسئله دائمی نرمافزار Joy-Con است
techbord.com لیست کامل گزینه های جایگزین برای همه محصولات Google
techbord.com آخرین زنگ ویدئویی Ring's کوچکترین و مقرون به صرفه ترین در حال حاضر است
techbord.com کارل پی ، بنیانگذار وان پلاس ، استارت آپ فناوری را با نام Nothing راه اندازی می کند
techbord.com فایرفاکس 85 از راه می رسد و Flash را از بین می برد و در برابر ابر کوکی ها محافظت می کند
techbord.com اسکالپرهای ذن 3 از 8720 فروش eBay تقریباً 1 میلیون دلار سود کسب کردند
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.