خبر

 • تک بورد - نقاط اوج آب و هوا بر هزینه انتشار کربن می افزاید

  نقاط اوج آب و هوا بر هزینه انتشار کربن می افزاید
  2 روز و 8 ساعت قبل

  وجود نقاط عطف بر عدم قطعیت ، ریسک و هزینه های واقعی می افزاید.
  افزایش دما برخی از آثار قابل پیش بینی را ایجاد می کند: تشدید خشکسالی به تدریج ، افزایش مداوم سطح دریا و غیره. اما ما همچنین در معرض خطر عبور از آستانه هایی هستیم که در آن جنبه های آب و هوایی ناگهان به رفتارهای جدید تغییر می کند. به نظر می رسد که این فرایند در قسمتی از اقیانوس منجمد شمالی اتفاق افتاده است و نشانه هایی وجود دارد که

  تلاش زیادی برای مدلسازی هزینه های اقتصادی تغییرات آب و هوایی به طور کلی انجام شده است ، اما به مراتب کمتر به این نتیجه رسیده است که عبور از نقطه عطف چه تاثیری بر اقتصاد جهان می گذارد. در این هفته ، سه محقق سعی کردند این موضوع را کشف کنند و برآورد هزینه نقاط احتمالی را با مدلهای ترکیبی اقتصاد/آب و هوا ادغام کردند. نتایج نشان می دهد که ما ممکن است هزینه فعلی انتشار کربن خود را کمتر از حد ارزیابی کنیم و سطح ریسک مالی بسیار بالاتری را نسبت به آنچه تصور می کنیم بپذیریم.

  چند درصد را توصیه می کنید؟

  درک نقاط اوج آب و هوا در سطح مفهومی آسان است. در برخی از نقاط ضعیف در گرم شدن آینده ، برخی از سیستم های طبیعی به نوع دیگری از رفتار تغییر می کنند. این رفتار به نوبه خود بعید می کند که سیستم به حالت اولیه خود بازگردد. گرم شدن ناگزیر "پرما" را از یخ زدگی از بین می برد ، خاک را ذوب می کند و به طور بالقوه مقدار زیادی کربن ذخیره شده در آن را آزاد می کند. از آنجا که این کربن به عنوان دی اکسید کربن در اتمسفر تبدیل می شود ، به گرم شدن آن کمک می کند که باعث می شود شکل گیری مجدد پرمافست بعید به نظر برسد. پیدا می شود اما همچنین گرم شدن آینده را افزایش می دهد ، که تأثیرات گسترده ای در سراسر جهان خواهد داشت. بنابراین در حالی که هزینه های اقتصادی تغییرات آب و هوایی ممکن است به آرامی با گرم شدن به نقطه اوج برسد ، اما اگر از آن نقطه عبور کنیم ، یک جهش ناگهانی را تجربه خواهند کرد.

  تبلیغات

  کمی هزینه های اقتصادی تغییرات آب و هوا به طور معمول با استفاده از اصطلاحی به نام "هزینه اجتماعی کربن" انجام می شود که به ازای هر تن کربن تولیدی ما یک دلار ارزش گذاری می کند. با ادامه انتشار کربن بیشتر ، قیمت آن به طور طبیعی افزایش می یابد زیرا تجمع کربن در جو ، جلوگیری از هزینه های اقتصادی بیشتر را دشوار می کند. افزایش شدت در طول یک منحنی نسبتاً صاف. انجام این محاسبات هنگامی که اثرات پس از نقطه عطف جهش می کنند ، بطور قابل ملاحظه ای مشکل تر می شود. با این حال ، تیمی از محققان توانستند تلاش هایی را برای برآورد هزینه های هشت نقطه سرگردان انجام دهند. محققان این برآوردها را در نظر گرفتند و آنها را در مدل اقتصادی و اقلیمی ادغام کردند تا ببینند اعداد و ارقام چگونه بر هزینه های اجتماعی کربن تأثیر می گذارد.

  ذوب یخ ، ذوب کربن

  سه مورد نکاتی که محققان در نظر گرفتند - ذوب شدن برف سرما ، آزادسازی متان از کلاترات اقیانوس و خشک شدن آمازون - با قرار دادن کربن بیشتر در جو عمل می کند. دو مورد دیگر شامل تجزیه ورقه های یخ در گرینلند یا قطب جنوب غربی است که باعث تغییر سرعت سطح دریا می شود. سه مورد دیگر - تغییر در بازتاب زمین به دلیل از دست رفتن یخ و برف ، تعطیلی گردش اقیانوس اطلس و افزایش تنوع بارندگی موسم هند - تأثیرات ظریف تری دارد.

  موارد فوق این لیست کاملی از نقاط عطف آب و هوایی است که ما شناسایی کرده ایم. این فقط فهرستی از اثراتی است که برآورد مناسبی از تأثیرات اقتصادی آن داریم. بنابراین ما می توانیم فرض کنیم که تأثیر کل نقاط معکوس بیشتر از ارقام ایجاد شده در اینجا خواهد بود.

  محققان با برآوردی هزینه اجتماعی کربن را 52 دلار در تن تخمین زدند و از مدل خود برای نشان دادن آن استفاده کردند. بدانید که چگونه هر یک از این نقاط معکوس این قیمت را تغییر داده است. دو مورد از آنها - ایجاد بی ثباتی در گردش اقیانوس اطلس و تغییر انعکاس پذیری زمین - در واقع هزینه اجتماعی کربن را کاهش دادند ، اگرچه هر کدام کمتر از دو درصد. اولی گرمایش در اقیانوس اطلس شمالی را محدود می کند و دومی گرمایش بیشتری را در نزدیکی قطب ها ایجاد می کند که هر دو از نظر اقتصادی مطلوب هستند. این اثرات از تأثیرات نسبتاً جزئی ناشی از تثبیت ورقه یخ (دو و سه درصد افزایش برای دو صفحه یخ) تا تأثیرات چشمگیر ناشی از بی ثبات سازی ذخایر کربن متغیر است. انتشار کربن دائمی یخ بیش از هشت درصد هزینه های اجتماعی کربن را افزایش داد و آزادسازی متان از ذخایر کلاترات اقیانوس 13 درصد ضربه زد.

  اگر از همه نقاط اوج عبور کنیم ، هزینه اجتماعی کربن تقریباً 25 درصد افزایش می یابد. اجرا نشان داد که در حالی که عدم قطعیت زیاد است ، بعید است که ما را نجات دهد ، زیرا عدم اطمینان به طور مساوی در دو طرف برآورد 25 درصدی توزیع نشده است. تقریباً هیچ احتمالی وجود ندارد که تأثیر کل این نقاط برآمد هزینه اجتماعی کربن را کاهش دهد. در عین حال ، یک شانس قابل توجه وجود دارد که نقاط انحرافی می تواند بیش از دو برابر هزینه اجتماعی کربن باشد.

  عدم قطعیت نیز به طور مساوی در زمان توزیع نشده است. عدم قطعیت بیشتری در مورد تأثیر گذر از نقاط عطف تا اواسط قرن وجود دارد ، در این صورت ممکن است این اثرات در پس زمینه آب و هوایی رخ دهد که در غیر این صورت تفاوت چشمگیری با شرایط کنونی ما ندارد. در مقابل ، عدم قطعیت تأثیر بسیار کمتر است تا پایان قرن ، زمانی که موارد دیگری به اشتباه پیش می رود که هزینه اجتماعی کربن در هر صورت بسیار زیاد است.

  به طور کلی ، این کار یک تلاش اولیه است که بر اساس تعداد محدودی از مطالعات انجام شده است و نقاط احتمالی را بررسی کرده است. ما می خواهیم تلاشهای بیشتری برای محدود کردن عدم قطعیت این مطالعات انجام دهیم و اثرات آب و هوایی باید با مدلها و برآوردهای به روز شده در گزارشهای آب و هوایی IPCC آینده ادغام شود.

  در همان زمان ، مطالعه به وضوح نشان می دهد که خطرناک ترین نقاط انحرافی نقاطی هستند که مقدار زیادی دی اکسید کربن اضافی را به جو پمپ می کنند. این ایده به خودی خود باید انگیزه ای قوی برای نظارت بر این اثرات برای تشخیص علائم هشداردهنده اولیه ایجاد کند و ما باید آنها را بیشتر مطالعه کنیم تا مطمئن شویم که علائم هشداردهنده مناسب را می شناسیم.

  PNAS ، 2021. DOI: 10.1073 /pnas.2103081118 (درباره DOI ها).

خبرهای دیگر از علوم پایه