خبر

 • تک بورد - نبردی که زمانی آرام برای جایگزینی ایستگاه فضایی به طور ناگهانی داغ می شود

  نبردی که زمانی آرام برای جایگزینی ایستگاه فضایی به طور ناگهانی داغ می شود
  12 روز قبل

  سه رقیب هم اکنون وارد عرصه شده اند. انتظار می‌رود بیشتر شود.
  ایستگاه فضایی بین‌المللی گسترده—تا زمانی که چراغی از امید، وحدت و دستاوردهای فناوری است. آنقدر درخشان و درخشان است که می توان آن را از مرکز شهر در حالی که از بالای سرش می گذرد دید - به پایان عمرش نزدیک تر از آغاز آن است. و زمان برای تعویض ایستگاه قبل از اینکه از بین برود رو به اتمام است.

  اولین جزء آن، ماژول نیرو و نیروی محرکه زاریا ساخت روسیه است که در سال 1998 به فضا پرتاب شد، و سایر قطعات اصلی ایستگاه همگی تا سال 2001 به فضا فرستاده شدند. بنابراین، ستون فقرات ایستگاه فضایی بین‌المللی دو دهه را سپری کرده است. در فضا—محیط سختی از نوسانات دمایی وحشی، برخوردهای ریز شهاب‌سنگ، کشش‌های پیچشی و موارد دیگر.

  در سال‌های اخیر، علائم پیری به‌ویژه با گسترش شکاف‌ها در ماژول زاریا آشکارتر شده است. و بیشتر از سخت افزار در حال جدا شدن است. نیروهای سیاسی که باعث شکل گیری مشارکت ایستگاه فضایی شدند، عمدتاً تمایل ایالات متحده و روسیه برای همکاری با یکدیگر پس از فروپاشی شوروی، جای خود را به ضدآمریکایی غیرتمند در مسکو و سوء ظن در واشنگتن دی سی داده اند. این مشارکت به لطف روابط کاری سالم بین فضانوردان، فضانوردان و مهندسان در حال حاضر دست نخورده باقی مانده است. اما از نظر سیاسی، لفاظی‌ها گاهی مضر است.

  ادامه مطلب

  برنامه فضایی روسیه به تازگی یک فضانورد ناسا را ​​زیر اتوبوس انداخت

  اگرچه هیچ چیزی رسمی نشده است، یک اجماع عمومی در میان اعضای این سازمان به وجود آمده است. شرکای بین المللی که ایستگاه فضایی بین المللی احتمالا می تواند تا سال 2028 یا 2030 به پرواز ادامه دهد. اما پس از آن؟ ناسا متوجه شده است که به یک طرح جانشینی نیاز دارد.

  سیاستمداران و سیاستگذاران شروع به استفاده از شبح کلمه مخوف "g" کرده اند و می گویند که ناسا باید از "شکاف" در پرواز با ایستگاه فضایی در مدار پایین زمین اجتناب کند. این امر به‌ویژه با پرتاب موفقیت‌آمیز اخیر ایستگاه فضایی تیانگونگ خود در ماه آوریل توسط چین ضروری شده است. در پاسخ به این نگرانی ها، ناسا طرحی را طراحی کرده است. ناسا با به رسمیت شناختن رشد صنعت فضای تجاری ایالات متحده، قصد دارد به "مستاجر لنگر" یک یا چند ایستگاه فضایی خصوصی توسعه یافته تبدیل شود.

  تبلیغات

  جف مانبر گفت: "ما شاهد افزایش آهسته چیزی هستیم." ، مدیر اجرایی Nanoracks. ما در حال وارد شدن به دورانی هستیم که ایستگاه‌های فضایی خصوصی وجود خواهد داشت. واضح است که ستارگان سیاسی با هم هماهنگ شده‌اند. کنگره متوجه شده است که ایستگاه فضایی بین‌المللی در نقطه‌ای به پایان می‌رسد و ما باید آماده شویم تا شکاف ایستگاه فضایی وجود نداشته باشد. ."

خبرهای دیگر از علوم پایه