خبر

 • تک بورد - نامهای طوفان آتلانتیک در حال تمام شدن است - دوباره

  نامهای طوفان آتلانتیک در حال تمام شدن است - دوباره
  23 روز و 17 ساعت قبل

  نامهای یونانی در دسترس هستند ، نامهای تکمیلی در آن وارد شده است.
  این یک فصل رکورددار دیگر طوفان در حوزه اقیانوس اطلس بوده است ، که در مجموع تاکنون 19 طوفان نامگذاری شده است. آنقدر شلوغ بود که در فاصله بیش از دو ماه به پایان فصل ، فصل ملی طوفان ها احتمالاً برای دومین سال پیاپی نام خود را از دست می دهند.

  در حال حاضر در اقیانوس اطلس ، طوفان سام در حال عبور از آبهای آزاد است. خوشبختانه این طوفان بزرگ بعید است هیچ گونه خشكی را تهدید كند. پشت سام ، این احتمال وجود دارد که ویکتور و واندا طی چند روز آینده تشکیل شوند. هیچکدام از این طوفانها هیچ گونه تهدیدی فوری برای خشکی ندارند.

  اگر به وجود آیند ، این دو طوفان تخصیص نامهای "رسمی" را که فصل ملی طوفانها برای طوفانهای گرمسیری و طوفانها استفاده می کند ، به پایان می رساند. (از آنجا که حروف Q ، U ، X ، Y و Z معمولاً برای نام ها استفاده نمی شوند ، در لیست نامهای آتلانتیک ظاهر نمی شوند). در سال گذشته ، مرکز طوفان مستقر در میامی شروع به تعیین حروف یونانی برای طوفان های نام برده کرد. تا به حال دو بار مجبور شده است این کار را انجام دهد ، در طول فصل های 2005 و 2020. فصل گذشته در اواخر بازی به حدی شدید بود که دو طوفان با نامهای یونانی ، اتا و ایوتا ، پس از اینکه هر دو به ساحل نیکاراگوئه برخورد کردند ، مجبور به ترک شدند.

  حتی قبل از بازنشستگی این یونانی ها با این حال ، پیش بینی کنندگان از ماهیت گیج کننده استفاده از نامهای یونانی در فصول بسیار شلوغ ابراز نگرانی کرده بودند. سازمان هواشناسی جهانی خاطرنشان کرد: "تمرکز بیش از حد بر استفاده از نام الفبای یونانی و نه تأثیرات واقعی طوفان می تواند باشد." "این می تواند تا حد زیادی از پیام های مورد نیاز و ایمنی جلوگیری کند." لیست اسامی به جای الفبای یونانی اگر بیش از دو طوفان نامگذاری شده در باقی مانده سال 2021 ایجاد شود ، این نام طوفان ، با Adria ، Braylen و Caridad ، امسال به اجرا درخواهد آمد. 1. یکی از موضوعات مورد توجه ماه آینده ، دریای کارائیب غربی است که دمای سطح دریا چندین درجه بالاتر از حد نرمال است.

  پس چرا اقیانوس اطلس طوفان های بیشتری می بیند؟ بخشی از این امر به این دلیل است که ما اکنون دارای پوشش ماهواره ای عالی از کل اقیانوس اطلس ، دریای کارائیب و خلیج مکزیک هستیم. به همین دلیل ، پیش بینی کنندگان می توانند تیراژهای بسته را تشخیص دهند حتی اگر فقط به مدت 6 یا 12 ساعت تشکیل شوند. به طور متوسط ​​پس از 1 اکتبر طوفان های گرمسیری آتلانتیک شکل می گیرد. بزرگنمایی / به طور متوسط ​​پس از 1 اکتبر طوفان های گرمسیری اقیانوس اطلس شکل می گیرد. مرکز ملی طوفان

  این که این میزان فعالیت به دلیل تغییرات آب و هوایی چقدر است ، با این حال ، س openالی باز است. بر اساس بهترین علم موجود ، تعداد طوفان های نام برده در اقیانوس اطلس از دهه 1970 به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. اما دانشمندان این فعالیت بیشتر را به کاهش ذرات معلق در هوا از انسان و نیروی آتشفشانی و همچنین تنوع طبیعی نسبت می دهند. دانشمندان مطمئن نیستند که این افزایش ها ادامه خواهد داشت ، زیرا برخی از مدل ها در پاسخ به افزایش غلظت گازهای گلخانه ای کاهش دفعات طوفان را پیش بینی می کنند.

  با این حال ، این چاره ای نیست که به نظر می رسد. شواهد فزاینده ای وجود دارد که نشان می دهد میزان بارندگی در سیستم های گرمسیری در حال افزایش است و طوفان های شدیدتر به طور متوسط ​​می توانند تا 10 درصد شدیدتر شوند. البته بادهای شدیدتر ، قدرت مخرب طوفان را از نظر آسیب باد و افزایش طوفان افزایش می دهند.

خبرهای دیگر از علوم پایه