خبر

 • تک بورد - ناسا گامی در جهت حفظ رقابت پذیری در برنامه فرود ماه برداشته است

  ناسا گامی در جهت حفظ رقابت پذیری در برنامه فرود ماه برداشته است
  10 روز و 17 ساعت قبل

  این اعلامیه در حالی مطرح می شود که یکی از برندگان ، Blue Origin ، از ناسا شکایت می کند.
  ناسا در حال پیشبرد برنامه های خود برای رقابت در توسعه کاوشگرها برای برنامه Artemis Moon است. این هفته ، آژانس فضایی گفت که پنج شرکت آمریکایی را برای انجام کارهای اضافی در زمینه تصفیه مفاهیم فرود ماه انتخاب کرده است تا فضانوردان را در اواخر این دهه به سطح ماه برسانند.

  ارزش مجموع جوایز قیمت ثابت 146 میلیون دلار است و کار باید در 15 ماه آینده به پایان برسد. شرکت های برنده عبارتند از: ، 9.4 میلیون دلار

  به گفته ناسا ، هر یک از این شرکت ها مفاهیم طراحی لندر را توسعه داده و عملکرد ، طراحی ، الزامات تضمین ماموریت و موارد دیگر را ارزیابی می کنند. این شرکتها همچنین با انجام آزمایشهای مهم و پیشبرد بلوغ فناوریهای کلیدی ، خطرات فرود ماه را کاهش خواهند داد.

  خواندن بیشتر

  ناسا SpaceX را به عنوان تنها تأمین کننده خود برای فرود ماه انتخاب می کند

  "ایجاد حضور طولانی مدت انسان بر روی ماه از طریق خدمات مکرر با استفاده از فرودهای ماه ، هدف اصلی آرتمیس است. " "این گام حیاتی ، پایه و اساس رهبری ایالات متحده در یادگیری بیشتر درباره ماه و یادگیری نحوه زندگی و کار در فضا برای ماموریت های آینده در منظومه شمسی است."

  این جوایز حدود پنج ماه است پس از اینکه ناسا SpaceX را برای پالایش خودروی Starship خود برای فرود تظاهرات در ماه و فرود خدمه بعدی بر روی ماه انتخاب کرد. ناسا امیدوار بود در آوریل بودجه دو تأمین کننده را تأمین کند ، اما کنگره تنها یک چهارم مبلغی را که ناسا به دنبال آن بود اختصاص داد. بنابراین SpaceX ارزش کل 2.89 میلیارد دلار را در طول پنج سال دریافت کرد.

  تبلیغات

  برای حفظ محیط رقابتی ، ناسا اعلام کرد که برای خرید "خدمات فرود مکرر" از شرکت های آمریکایی اقدام می کند. این قرارداد برای ماموریت های عملیاتی به سطح ماه پس از ماموریت های نمایشی SpaceX خواهد بود. آژانس فضایی گفت جوایز اعلام شده این هفته "در نهایت به شکل گیری استراتژی و الزامات درخواست آتی ناسا برای ارائه منظم حمل و نقل فضانوردان از مدار ماه به سطح ماه" کمک می کند. میزان جوایز آینده "خدمات مکرر" توسط بودجه کنگره تعیین می شود.

  پس از جایزه SpaceX در ماه آوریل ، دو نامزد نهایی قرارداد لندر ماه ، تیم ملی تحت رهبری Blue Origin و Dynetics ، به دفتر پاسخگویی دولت آمریکا اعتراض کرد. این اعتراض رد شد ، و Blue Origin از آن پس از ناسا در دادگاه ادعاهای فدرال ایالات متحده شکایت کرد تا جوایز را لغو کند. اختلاف ادامه دارد.

  خواندن بیشتر

  احتمالاً به همین دلیل است که Blue Origin همچنان به جایگاه فرود ماه ناسا

  Blue Origin و دو نفر دیگر از اعضای تیم ملی - لاکهید مارتین و نورثروپ گرومن - اعتراض دارند. برندگان جوایز جدید و کوچکتر این هفته. یکی از این شرکتها ، Northrop Grumman ، گفت که همچنان به تیم ملی متعهد است اما گزینه های خود را نیز باز نگه می دارد.

  "ما به همکاری با Blue Origin و تیم ملی برای رسیدن به اهداف بلندپروازانه ناسا ادامه می دهیم. استیو کرین ، نایب رئیس ماهواره های تجاری و تجاری نورتروپ گرومن گفت: "برای بازگشت به ماه و مریخ" علاوه بر این تلاش های جمعی ، ما همچنین مهارت ها و قابلیت های منحصر به فرد خود را برای کاوش چشم اندازهای جایگزین در دراز مدت ارائه می دهیم. برنامه ای پایدار برای بازگرداندن انسانها به کره ماه برای ماندن. اما اگر این چالش ناموفق باشد ، اعضای تیم ملی خود را آماده می کنند تا راه خود را طی کنند. این دوره 15 ماهه زمانی را برای بررسی گزینه های آنها فراهم می کند.

خبرهای دیگر از علوم پایه