خبر

 • تک بورد - ناسا چالش برانگیزترین بخش استقرار تلسکوپ وب را تکمیل می کند

  ناسا چالش برانگیزترین بخش استقرار تلسکوپ وب را تکمیل می کند


  19 روز و 19 ساعت قبل

  «لحظه‌ای فوق‌العاده بود. شادی فراوان. آرامش بسیار.»
  ناسا هنوز استقرار تلسکوپ فضایی جیمز وب را به پایان نرسانده است، اما دانشمندان و مهندسانی که روی این ابزار 10 میلیارد دلاری کار می‌کنند، امروز احساس بسیار بهتری دارند. .

  از اواخر صبح سه‌شنبه، ناسا و پیمانکار اصلی تلسکوپ، نورتروپ گرومن، با موفقیت تمام پنج لایه آفتاب‌گیر تلسکوپ را کشیده‌اند. این مرحله، فرآیند حیاتی استقرار محافظ خورشید عظیم و ضروری تلسکوپ را تکمیل کرد، که تلسکوپ را سرد نگه می دارد تا بتواند رصدهای ظریف اجرام کم نور را انجام دهد.

  ادامه مطلب

  ناسا ممکن است به سادگی این تلسکوپ را از بین ببرد. استقرار تلسکوپ فضایی جیمز وب

  هیلاری استاک، مهندس سازه در Northrop Grumman که دوشنبه و سه‌شنبه در طی یک کنفرانس تلفنی با خبرنگاران بر روی محافظ آفتاب کار می‌کرد، می‌گوید: «توصیف حال و هوا سخت است. "لحظه فوق العاده ای بود. شادی بسیار. تسکین بسیار." ضخامت هر ورقه پلاستیکی مانند موی انسان است و باید در ناحیه ای به اندازه زمین تنیس کشیده شود. همه اینها باید در ریزگرانش انجام می‌شد، محیطی که نمی‌توان آن را در آزمایش‌های زمینی شبیه‌سازی کرد.

  او می‌گوید: «این اولین باری بود که این سیستم را در صفر-g مستقر کردیم و آن را میخکوب کردیم. آلفونسو استوارت، رهبری سیستم های استقرار وب. "این گواهی واقعاً خوبی برای کار انجام شده توسط تیم ها است."

  خیلی ممکن است اشتباه پیش رفته باشد. در طول آزمایش‌هایی که اخیراً در سال 2018 انجام شد، لایه‌های محافظ خورشید در طول آزمایش‌های زمینی دچار مشکل شدند. درک دلیل آن کار سختی نیست. به گفته ناسا، باز شدن و کشش آفتابگیر شامل 139 مکانیسم از 178 مکانیسم رهاسازی تلسکوپ، 70 مجموعه لولا، هشت موتور استقرار، حدود 400 قرقره و 90 کابل جداگانه به طول بیش از 400 متر بود.


  تگ ها:

  ناسا , چالش , برانگیزترین , استقرار , تلسکوپ , تکمیل


  v 7
خبرهای دیگر از علوم پایه