بعدازظهر جمعه ، ناسا حملات شخصی سرویس خبری دولتی روسیه علیه سرنا اوون-چنسلر ، فضا">

خبر

 • تک بورد - ناسا پس از ادعاهای آتش زا روسیه در کنار فضانورد خود ایستاده است

  ناسا پس از ادعاهای آتش زا روسیه در کنار فضانورد خود ایستاده است
  9 روز و 20 ساعت قبل

  "من کاملاً از سرنا حمایت می کنم و همیشه پشت فضانوردان ما خواهم بود."
  بعدازظهر جمعه ، ناسا حملات شخصی سرویس خبری دولتی روسیه علیه سرنا اوون-چنسلر ، فضانورد ناسا را ​​متوقف کرد.

  "فضانوردان ناسا ، از جمله Serena Auñón-Chancellor ، بسیار مورد احترام هستند ، به کشور خود خدمت می کنند و کمک های ارزشمندی به آژانس می کنند." "ما پشت سرنا و رفتار حرفه ای او ایستاده ایم. ما معتقد نیستیم که هیچ اتفاقی برای این اتهامات وجود ندارد."

  اندکی پس از توئیت لوئدرز با این بیانیه ، بیل نلسون ، مدیر ناسا موافقت کرد. او گفت: "من با حرف کتی از صمیم قلب موافقم." "من به طور کامل از سرنا حمایت می کنم و همیشه پشت فضانوردانمان خواهم ایستاد." ساعاتی پس از آنکه سرویس خبری روسی TASS ، که به طور گسترده توزیع می شود و با اقتدار دولت روسیه صحبت می کند ، ادعاهای جدیدی در مورد رفتار Auñón-Chancellor به عنوان فضانورد در ایستگاه فضایی بین المللی در سال 2018 منتشر کرد. TASS ادعا کرد که Auñón-Chancellor احساسی بود خرابی در فضا و سپس آسیب رساندن به یک فضاپیمای روسی تا او بتواند زود به زمین بازگردد. آژانس در بخشی گفت: "برای حفظ حریم خصوصی آنها ، آژانس اطلاعات پزشکی در مورد اعضای خدمه را مورد بحث قرار نمی دهد." پروژه ایستگاه فضایی بین المللی مقامات ناسا می دانستند که رد این ادعاهای جدید باعث ایجاد رابطه ای دشوار با رهبران سیاسی روسکاسموس ، از جمله با مدیر آژانس ، دیمیتری روگوزین می شود. با این حال ، دو منبع به Ars گفتند که رهبری دفتر فضانوردان ناسا از عدم حمایت ناسا از Auñón-Chancellor بسیار ناامید شده است. این امر اظهارات قوی تری را که ناسا در روز جمعه منتشر کرد ، برانگیخت.

  مدت هاست شایعاتی در رسانه های سطح پایین روسیه وجود دارد که فضانوردان آمریکایی را مسئول سوراخ یک فضاپیمای سایوز می دانند که باعث نشت ایستگاه فضایی در سال 2018 شد. اما گزارش TASS اولین کسی بود که نام Auñón-Chancellor را اعلام کرد ، یک وضعیت پزشکی خصوصی را فاش کرد و سپس ادعای آتش زا کرد که این شرایط او را به خرابکاری در ایستگاه فضایی سوق داد.

  از ابتدا ، ناسا می داند این ادعاها بی معنی بود در سال 2018 ، مقامات ارشد ناسا در مورد این موضوع مطلع شدند ، یک منبع شرکت کننده به Ars گفت. برنامه ایستگاه فضایی آژانس ، مستقر در هوستون ، توانست بلافاصله مشخص کند که فشارها بر ایستگاه فضایی در اواخر آگوست 2018 شروع شده است. آنها مکان های دقیق فضانوردان آمریکایی را قبل از وقوع نشت و در لحظه شروع آن می دانستند. هیچ یک از فضانوردان آمریکایی در ایستگاه در نزدیکی بخش روسی که وسیله نقلیه سایوز در آن متصل بود ، نبودند. مقامات آمریکایی این داده ها را با روس ها در میان گذاشتند فایده ای نداشت.

خبرهای دیگر از علوم پایه