خبر

 • تک بورد - ناسا هنوز در تلاش است تا آنچه هابل را آفلاین کرده است شناسایی کند

  ناسا هنوز در تلاش است تا آنچه هابل را آفلاین کرده است شناسایی کند
  18 روز و 8 ساعت قبل

  آژانس فضایی برای تغییر سخت افزار پشتیبان باید دقیقاً بفهمد چه مشکلی وجود دارد.
  در 13 ژوئن ، تلسکوپ فضایی هابل به دلیل نقص در رایانه حمل بار خود ، که ابزار علمی خود را مدیریت می کند ، خود را آفلاین کرد. از آن زمان ، ناسا به نوعی عیب یابی را انجام داده است که ممکن است برای بسیاری از ما آشنا باشد - با اضافه شدن پیچیده ای که سخت افزار غیر قابل تعویض ، در فضا و تقریباً مشابه محصول Commodore 64 است

  تاکنون ، کنترل کننده ها موفق به کشف تعدادی از مواردی شده اند که تقصیری ندارند ، بر اساس اقدام به اصلاحاتی که نتیجه ای نداشته اند. آنها این مشکل را کاهش داده اند ، اما آن را مشخص نکرده اند. و در این مرحله ، مراحل بعدی به ماهیت دقیق مسئله بستگی دارد ، بنابراین تشخیص تشخیص در اولویت است.

  اگر در ابتدا موفق نشدید ...

  سخت افزار مورد بحث بخشی از سیستم رایانه ای محموله ، که شامل یک پردازنده کنترل ، یک گذرگاه ارتباطی ، یک ماژول حافظه و یک پردازنده است که داده ها و دستورات را فرمت می کند تا کنترل کننده بتواند با تمام ابزارهای علمی "صحبت کند" (این همچنین داده هایی را که این ابزارها به یک قالب استاندارد برای انتقال به زمین تولید می شوند). همچنین یک منبع تغذیه وجود دارد که قرار است همه کارها را در ولتاژ مناسب ادامه دهد.

  تبلیغات

  با احتیاط ، افرادی که هابل را طراحی کرده اند یک کنترل کننده پشتیبان و سه ماژول حافظه پشتیبان تهیه می کنند.

  نشانه های اولیه مشکلی در ماژول حافظه داشتند ، بنابراین اولین تلاش برای بازیابی هابل شامل تلاش برای تغییر یکی از نسخه های پشتیبان بود. با این حال ، این شکست نشان داد ، که نشان می دهد رفتار حافظه عجیب و غریب فقط نشانه مشکلات دیگری است. سوئیچینگ به کنترلر پشتیبان نیز نتوانست مشکل را برطرف کند: مهم نیست که از ترکیب کنترل کننده و ماژول حافظه استفاده شده است ، هابل نمی تواند روی حافظه بخواند یا بنویسد.

  با توجه به این موضوع ، کنترل کننده ها توجه خود را معطوف کرده اند جای دیگر نامزدهای اصلی اکنون منبع تغذیه ، گذرگاه داده و پردازشگر قالب بندی داده ها هستند. هنوز هم می توان به کنترل پشتیبان و حافظه رفت ، اما ترتیب کار برای انجام این کار دقیقاً بر اساس آنچه مقصر است متفاوت خواهد بود. در یک اطلاعیه مطبوعاتی ، ناسا از این فرآیند به عنوان "پیچیده تر و پرخطرتر" نام برد.

  اما ما همچنین دلایلی برای خوش بینی داریم: یک قالب ساز داده در سال 2008 خراب شد ، و ناسا با موفقیت به نسخه پشتیبان تبدیل شد ، که تا یک ماموریت خدماتی جایگزین سخت افزار ناموفق شد.

  با توجه به اینکه ناسا دیگر به وسیله نقلیه ای که برای آن نوع ماموریت های خدماتی طراحی شده است دسترسی ندارد ، اگر بخواهیم برخی از آنها را فشرده کنیم ، تهیه نسخه پشتیبان عملکردی ضروری است. سالهای بیشتری از این رصدخانه یک نوع خارج شده است.

خبرهای دیگر از علوم پایه