9 روز پس از پرتاب تلسکوپ فضایی جیمز وب، ناسا می گوید که پیشرفت خوبی در استفاده از این ابزار 10 میلیارد دلاری داشته است و">

خبر

 • تک بورد - ناسا ممکن است به تازگی استقرار تلسکوپ فضایی جیمز وب را متوقف کند

  ناسا ممکن است به تازگی استقرار تلسکوپ فضایی جیمز وب را متوقف کند


  20 روز و 19 ساعت قبل

  "من انتظار هیچ درامی را ندارم."
  9 روز پس از پرتاب تلسکوپ فضایی جیمز وب، ناسا می گوید که پیشرفت خوبی در استفاده از این ابزار 10 میلیارد دلاری داشته است و اکنون روند حساس "تنش کردن" محافظ خورشید را آغاز کرده است. .

  روز دوشنبه، شش موتور روی تلسکوپ، روند گسترش کامل اولین لایه از پنج لایه محافظ خورشید را آغاز کردند. این لایه‌های اندازه زمین تنیس، که هر کدام از یک لایه پلی‌آمید به نام کاپتون ساخته شده‌اند، ساز را سایه می‌اندازند و به آن اجازه می‌دهند تا دمای ۵۰ کلوین، که ۲۲۳- درجه سانتی‌گراد و فقط ۵۰ درجه بالای صفر مطلق است، خنک شود. این محیط سرد برای وب برای مشاهده نور مادون قرمز و تشخیص گرما از اجسام بسیار دور بسیار مهم است.

  مدیر پروژه وب ناسا، بیل اوچ، گفت که اولین لایه از این پنج لایه باید تا پایان روز دوشنبه به طور کامل مستقر شود. . هدف این است که چهار لایه دیگر را در روزهای سه شنبه و چهارشنبه گسترش دهیم. پس از این مدت، پوشش عظیم آفتاب - پیچیده ترین جنبه یک فرآیند پیچیده استقرار - کامل خواهد شد. سوخت کافی برای بیش از یک دهه دارد

  اوچس در چند روز آینده در خلال یک کنفرانس تلفنی با خبرنگاران در روز دوشنبه گفت: "انتظار هیچ درامی ندارم." از راه وجود دارد. همه گفته‌ها، از زمان پرتاب تا راه‌اندازی، ابزار وب باید 344 عمل انجام دهد که در آن شکست تک نقطه‌ای می‌تواند تلسکوپ را از بین ببرد. پس از استقرار محافظ آفتاب، Ochs گفت که ابزار Webb "70 تا 75 درصد" از این خرابی های تک نقطه ای را پشت سر خواهد گذاشت.

  فعالیت های عمده دیگری که هنوز تکمیل نشده است، استقرار ساختار پشتیبانی آینه ثانویه است. و باز شدن دومین بال آینه اصلی وب. این فعالیت‌ها می‌توانند تا آخر این هفته به پایان برسند و عملاً مرحله استقرار را تکمیل کنند.

  اگرچه عملیات علمی تا اواسط سال 2022 آغاز نخواهد شد، مهندسان ناسا و هزاران دانشمند پس از آن نفس راحتی می‌کشند. . 20 سال پر زحمت طول کشید تا وب به فضا فرستاده شود، و پس از کمتر از 20 روز، تلسکوپ یا به طور کامل مستقر می شود - یا نمی شود.

  به عنوان بخشی از فرآیند استقرار، تیم هایی از مهندسان و دانشمندان ناسا و پیمانکار اصلی تلسکوپ، نورثروپ گرومن، از زمان پرتاب روز کریسمس بر روی موشک آریان 5، 12 ساعت شیفت کار کرده اند. ایمی لو، مهندس همترازی تلسکوپ فضایی جیمز وب در Northrop، گفت: در آخر هفته، تیم ها روی دو موضوع نسبتاً جزئی کار کردند.پنج لایه در پوشش خورشیدی <b>تلسکوپ</b> <b>فضایی</b> <b>جیمز</b> وب وجود دارد. There are five layers to the James Web Space Telescope's sunshield. ناسا

  اولین موضوع به عملکرد آرایه خورشیدی شش متری این تلسکوپ مربوط می شود. اگرچه رصدخانه هرگز «قطع انرژی» نبود، اما لو گفت که پیکربندی اولیه پنج پانل بهینه نبود. او گفت که برای رسیدن به قدرت کامل، آرایه مجدداً متعادل شد و آنها اکنون همانطور که در نظر گرفته شده است عمل می کنند. انتظار نمی رود که این مشکل در آینده باشد.

  مشکل بالقوه دیگر مربوط به شش موتور درگیر در فرآیند کشش است. لو گفت که آنها "کمی داغ می دویدند"، اما پس از تغییر موقعیت تلسکوپ برای خنک تر نگه داشتن آنها، آنها در 327 کلوین قرار دارند که بسیار کمتر از حد عملیاتی 340 کلوین است. لو گفت که انتظار دارد موتورها در طول سه روز آینده زیر حد مجاز باقی بمانند.


  تگ ها:

  ناسا , ممکن , تازگی , استقرار , تلسکوپ , فضایی , جیمز , متوقف


  v 6
خبرهای دیگر از علوم پایه