خبر

 • تک بورد - ناسا لاکهید مارتین و جنرال موتورز را برای ساخت مریخ نورد ماه بعدی استخدام می کند

  ناسا لاکهید مارتین و جنرال موتورز را برای ساخت مریخ نورد ماه بعدی استخدام می کند
  20 روز و 2 ساعت قبل

  شرکت جنرال موتورز و لاکهید مارتین برای توسعه مریخ نوردهایی برای بازگشت بشریت به ماه انتخاب شده اند. Lunar Terrain Vehicle (LTV) ، اولین نوع از انواع وسایل نقلیه تحرک سطح که مورد نیاز خواهد بود ، در حال طراحی است که از محل فرود بسیار دورتر از مریخ نوردان قبلی آپولو ، از جمله قطب جنوب ماه حرکت می کند.

  ناسا در اوایل سال جاری قراردادهای سودآور SpaceX و Blue Origin را اعطا کرد تا در ساخت تجهیزات فرود ماه برای برنامه Artemis کمک کند. اکنون ، آژانس فضایی توجه خود را به حمل و نقل سطح ماه معطوف کرده است.

  ناسا سال گذشته مأموریت داد که مریخ نوردان آینده باید دارای توانایی های مستقل باشند و توسط برق هدایت شوند. این آژانس فراخوانی را به رهبران صنایع مختلف ارائه داد که در نهایت GM و Lockheed Martin انتخاب شدند.

  هر دو شرکت سابقه طولانی همکاری با ناسا در پروژه های اکتشافات فضایی را دارند. جنرال موتورز مسئولیت هدایت اینرسی و سیستم های ناوبری کل برنامه آپولو مون را بر عهده داشت و شاسی و چرخ های مورد استفاده در مأموریت های آپولو 15-17 را توسعه داد.

  پیمانکار دفاعی لاکهید مارتین فضاپیماها و سیستم هایی ساخته است که دارای از هر سیاره منظومه شمسی بازدید کرده است و بخشی از هر مأموریت ناسا به مریخ بوده است. این شرکت همچنین نقش مهمی در برنامه شاتل فضایی ایفا كرد و به ایجاد سیستم های نیروگاهی برای ایستگاه فضایی بین المللی كمك كرد.

  انتظار می رود آرتمیس انسان ها را در اواسط دهه 2020 میلادی روی ماه قرار دهد. در آینده بسیار نزدیکتر (با فرض اینکه دیگر هیچ تأخیری وجود نداشته باشد) ، علاقه مندان به فضا می توانند منتظر راه اندازی تلسکوپ فضایی جیمز وب توسط ناسا باشند که برای 31 اکتبر 2021 تنظیم می شود.

خبرهای دیگر از علوم پایه