خبر

 • تک بورد - ناسا رهبری برنامه پروازهای فضایی انسانی خود را جدا می کند

  ناسا رهبری برنامه پروازهای فضایی انسانی خود را جدا می کند
  27 روز و 9 ساعت قبل

  کتی لودرز وظایف خود را کاهش می دهد.
  در تغییر قابل توجهی که پیامدهای آن برای مأموریت های اکتشافی آینده است ، ناسا امروز اعلام می کند که وظایف دفتر پروازهای فضایی انسانی خود را به دو بخش تقسیم می کند.

  به عنوان بخشی از سازماندهی مجدد ، رهبر فعلی آژانس در کلیه فعالیتهای پروازهای فضایی بشر ، کتی لودرز ، وظایف خود را کاهش می دهد. ناسا همچنین یک مدیر ارشد سابق به نام جیم فری را به عنوان رهبر برنامه بازگردانده است. ایستگاه فضایی بین المللی و برنامه های خدمه تجاری. بخش دیگر دفتر بازسازی شده ، با نامطمئن عنوان Exploration Systems Development Mission Director ، توسعه برنامه Artemis Moon ، از جمله فضاپیمای Orion ، موشک سیستم پرتاب فضایی و سیستم فرود انسان را مدیریت می کند. مجری ناسا ، بیل نلسون ، در بیانیه ای گفت: "کتی رهبری استثنایی را از خود نشان داده و بر پیشرفت فوق العاده ای در نقش خود به عنوان مدیر همکار پروازهای فضایی انسان نظارت کرده است." "و ما از استقبال مجدد جیم در آژانس بسیار خوشحالیم. با هم ، این دو نفر پویا به آینده آینده اکتشافات انسانی کمک می کند."

  به گفته ناسا ، ایجاد دو جزء جداگانه از برنامه پروازهای فضایی انسان "اطمینان حاصل کنید که این مناطق بحرانی تیم های نظارتی خود را برای پشتیبانی و اجرای موفقیت ماموریت متمرکز کرده اند." اما این نشان دهنده تغییر قابل توجهی در نحوه عملکرد ناسا برای نزدیک به دو دهه است ، که در آن یک فرد مسئولیت پرواز فضایی انسان را بر عهده داشت. فرماندهان ، ویلیام گرستنمایر ، از سال 2016 تا 2017. او بعنوان جانشین نهایی در ناسا شناخته شد ، اما فری در سال 2017 برای کار در فن آوری های بی نظیر کار کرد و اخیراً به عنوان مشاور کار کرده است.

  یک آژانس یک منبع آگاه از این تغییر به Ars گفت که بازگشت فری نشان دهنده تلاش برای برخورد با نیمکت رهبری نسبتاً "نازک" در آژانس فضایی است. این فرصتی است برای بازگرداندن فردی با تجربه در زمینه توسعه سخت افزار برای ماموریت های فضایی.

  با این حال ، منبع دیگری از صنعت نسبت به این تغییر انتقاد بیشتری کرد و گفت که این می تواند یک عقب نشینی برای فضای تجاری باشد. این منبع می گوید: "این فقط یک لایه از نوار اداری را اضافه می کند و پیام های متفاوتی را به Capitol Hill ، صنعت و شرکای بین المللی ارسال می کند." به تحت رهبری او ، ناسا و اسپیس ایکس موفق شدند برنامه خدمه تجاری را با خیال راحت به خط پایان برسانند ، در حالی که خدمه دراگون اکنون ماموریت های عملیاتی خود را به ایستگاه فضایی بین المللی انجام می دهند. او همچنین موفق شد برنامه Artemis را پیش ببرد ، SpaceX را برای ساخت سیستم فرود انسان در آوریل انتخاب کرد و با وجود سر و صدا در کنگره و شکایت یکی از پیشنهاد دهندگان دیگر ، Blue Origin ، به این تصمیم خود ادامه داد.

  بیشتر خواندن

  ناسا SpaceX را به عنوان تنها تأمین کننده خود برای فرود ماه انتخاب می کند

  اکنون کسی که آشنایی کمتری با فضای تجاری دارد از فرایند تصمیم گیری حذف می شود.

  رهبر جدید از برنامه Artemis ، Free ، از 2013 تا 2016 مدیر مرکز تحقیقات گلن ناسا بود. قبل از آن ، Free همچنین به عنوان مدیر ماژول خدمات فضاپیمای Orion خدمت می کرد و به او اطلاعات عمیقی از برنامه های فضایی سنتی ناسا و پیمانکاران قدیمی آن ، از جمله لاکهید مارتین می داد. و بوئینگ.

  "در بازگشت به ناسا هیجان زده هستم." فری در بیانیه ای گفت. "دست به دست همکارانمان در عملیات فضایی ، بر اطمینان از موفقیت متمرکز خواهیم شد. ماموریت های آرتمیس در کوتاه مدت در حالی که نمودار را به وضوح ترسیم می کند مسیری برای اکتشاف انسان در مریخ به عنوان هدف افق ما تعیین شده است. "

خبرهای دیگر از علوم پایه