خبر

 • تک بورد - ناسا تاریخ پرتاب جدیدی را در 18 دسامبر برای تلسکوپ فضایی جیمز وب تعیین کرد

  ناسا تاریخ پرتاب جدیدی را در 18 دسامبر برای تلسکوپ فضایی جیمز وب تعیین کرد
  18 روز و 13 ساعت قبل

  متأسفانه پیچیده ترین رصدخانه فضایی ناسا تا به امروز یکی از سخت ترین پروژه های آژانس است. کار روی جانشین تلسکوپ فضایی هابل به طور رسمی در سال 1996 آغاز شد ، حدود 6 سال پس از پرتاب هابل به مدار زمین. بسیاری از تأخیرها و هزینه های اضافی به وجود آمد و پروژه را بسیار فراتر از تاریخ شروع اولیه 2007 و بودجه زیر 1 میلیارد دلار قرار داد.

  ناسا تاریخ جدیدی را برای پرتاب تلسکوپ فضایی جیمز وب در 18 دسامبر 2021 تعیین کرده است ، زیرا آزمایش نهایی اواخر ماه گذشته به پایان رسید. در اینجا می توان امیدوار بود تاریخ واقعاً این زمان بماند.

  تا زمان شروع آن در پایان سال (با فرض اینکه واقعاً اتفاق بیفتد) ، نزدیک به 10 میلیارد دلار در ماموریت غرق شده است.

  https://techbord.com ناسا تاریخ پرتاب جدیدی را در 18 دسامبر برای تلسکوپ فضایی جیمز وب اعلام کرد

  هنگامی که سرانجام در فضا به مقصد می رسد ، تلسکوپ فضایی جیمز وب وعده می دهد که نگاهی بی سابقه به جهان ارائه می دهد که به ما در درک بهتر منشاء و مکان ما در آن کمک می کند. این تلسکوپ مادون قرمز دارای یک آینه اولیه 6.5 متری است که شامل 18 بخش جداگانه است و یکبار در فضا نمایان می شوند. تلسکوپ Webb در حال حاضر در تاسیسات Northrop Grumman در ساحل Redondo ، کالیفرنیا ذخیره می شود ، اما به زودی به ایستگاه فضایی اروپا در گویان فرانسه ارسال می شود. از طریق موشک آریان 5 به فضا می رود.

خبرهای دیگر از علوم پایه