ناسا به سمت آینده امیدوار کننده اما خطرناک ایستگاه های فضایی خصوصی حرکت می کند

ناسا ترکیبی از شرکت‌های بزرگ و کوچک آمریکایی و بازیکنان قدیمی و جدید را انتخاب می‌کند.
بعدازظهر پنج‌شنبه، ناسا اعلام کرد که به سه تیم مختلف، که هرکدام شامل شرکت‌های متعددی هستند، بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برای حمایت از طراحی و اولیه اهدا کرده است. توسعه ایستگاه های فضایی خصوصی در مدار پایین زمین

این نشان‌دهنده گامی بزرگ به سوی برنامه آژانس فضایی برای حفظ حضور دائمی در فضا حتی پس از پایان عمر ایستگاه فضایی بین‌المللی که احتمالاً می‌تواند تا سال 2028 یا 2030 به پرواز خود ادامه دهد، است. ناسا قصد دارد با فرستادن فضانوردان خود به یک یا چند ایستگاه خصوصی در مدار از نیمه دوم دهه 2020، به یک "مستاجر لنگر" تبدیل شود.

کل مبلغ جایزه تخمینی برای هر سه توافقنامه قانون فضایی تامین شده است. 415.6 میلیون دلار مبلغ جایزه فردی، با پیوندهایی به هر مفهوم، عبارتند از:

Blue Origin، 130 میلیون دلار، رهبری تیمی از جمله Sierra Space، Boeing، و Redwire Space Nanoracks، 160 میلیون دلار، رهبری تیمی از جمله Lockheed Martin و Voyager Space Northrop. گرومن، 125.6 میلیون دلار، رهبری تیمی از جمله Dynetics

هر یک از این مفاهیم ایستگاه فضایی "پرنده رایگان" هستند به این معنا که آنها مستقل از هر تاسیسات دیگری پرتاب خواهند شد. پیش از این، در فوریه 2020، به عنوان بخشی از یک فرآیند تدارکات رقابتی جداگانه، ناسا قراردادی 140 میلیون دلاری به Axiom Space برای توسعه یک ماژول تجاری قابل سکونت برای ایستگاه فضایی بین‌المللی اعطا کرد. این جایزه به Axiom این حق را می دهد که ماژول خود را به نقطه رو به جلو Node 2 ایستگاه متصل کند.

در این مرحله، به نظر می رسد Axiom در رقابت برای جوایز ایستگاه خصوصی ناسا در آینده دارای مزایایی باشد. Axiom علاوه بر اینکه از طریق اتصال اولیه به ایستگاه فضایی از قدرت، هوای تنفسی و زمان خدمه برخوردار است، در طراحی و ساخت تاسیسات خود نیز پیشتاز است. Axiom "بازبینی اولیه طراحی اولیه" را برای ایستگاه خود در سپتامبر به پایان رساند، فرآیندی که بعید به نظر می رسد ایستگاه های پرواز آزاد تا قبل از سال 2025 به پایان برسانند.

تبلیغات

اما اکنون، رقبای "پرواز رایگان" مقداری بودجه برای انجام آن دارند. سعی کنید به عقب برگردید.

تنوع راه حل ها

با این کمک ها، ناسا ترکیبی از شرکت های بزرگ و کوچک آمریکایی و بازیکنان قدیمی و جدید در مدار پایین زمین را انتخاب کرده است.

فیل مک‌الیستر، مدیر پروازهای فضایی تجاری ناسا، پس از اعلام جوایز، طی تماسی با رسانه‌ها گفت: «ما گروه بسیار متنوعی از شرکت‌ها از نظر سن، اندازه و استراتژی تجاری داریم. "من فکر می کنم این تنوع، استراتژی ناسا را ​​برای مقاصد تجاری بسیار قوی خواهد کرد، و رقابت سالمی را در روزهای آینده تضمین می کند."

این جوایز در مجموع، به ناسا چهار رویکرد خصوصی بالقوه مختلف برای پیگیری می دهد. مک آلیستر گفت که هدف این است که ناسا کمتر از 40 درصد از هزینه‌های طراحی، توسعه و راه‌اندازی این تأسیسات را تأمین کند و صنعت خصوصی 60 درصد باقی مانده یا بیشتر را بپردازد. به نوبه خود، ایستگاه های خصوصی می توانند میزبان سایر مشتریان دولتی، مشاغل و گردشگری فضایی باشند.

در حالی که ممکن است به نظر برسد که یک یا چند مورد از این رویکردها باید کارساز باشد، ناسا در ایجاد این موضوع با سؤالات جدی مواجه است. برنامه یک واقعیت است.

آیا کنگره آن را تامین مالی خواهد کرد؟

برنامه غالب کنگره برای مدتی پرواز در ایستگاه فضایی بین‌المللی تا زمانی که ممکن است بوده است - این برنامه مزایایی را به همراه داشته است. در سراسر کشور و منبع قابل اعتمادی برای مشاغل در مراکز اصلی ناسا در تگزاس، آلاباما و فلوریدا است.

جیم برایدنستاین، مدیر سابق ناسا، برای اولین بار در سال 2019 با ایده جایگزینی تجاری دست و پنجه نرم کرد. ، اما کنگره در پاسخگویی کند بود. در درخواست های بودجه رئیس جمهور برای سال مالی 2020 و 2021، ناسا 150 میلیون دلار درخواست کرد، اما کنگره تنها 15 میلیون دلار را اختصاص داد. برای بودجه سال مالی 2022 که هنوز تصویب نشده است، ناسا 101 میلیون دلار درخواست کرد. پیشنهاد مجلس نمایندگان ایالات متحده 45 میلیون دلار ارائه کرد و سنا با درخواست کامل ناسا موافقت کرد. در بودجه های آتی، ناسا 186.1 میلیون دلار در سال درخواست کرده است.

بنابراین ناسا اکنون بیش از 550 میلیون دلار برای ایستگاه های فضایی خصوصی "جایزه" داده است، اما کنگره هنوز بودجه هیچ یک از این کمک ها را ارائه نکرده است. مک آلیستر در پاسخ به این سوال که اگر ناسا بودجه مورد نیاز خود را برای این ایستگاه ها دریافت نکند، چه اتفاقی می افتد، گفت که این برنامه باید کند شود.

"ما می توانیم برخی از نقاط عطف را مجدداً به مرحله بعدی برسانیم تا سطوح کاهش بودجه را تطبیق دهیم. ،" او گفت. "امیدوارم مجبور نباشم این کار را انجام دهم. اما اگر درخواست های بودجه کامل رئیس جمهور را دریافت کنیم، باید خوب باشیم."

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *