خبر

 • تک بورد - ناسا به دنبال سوار شدن جدید فضانوردان به سکوی پرتاب آرتمیس است

  ناسا به دنبال سوار شدن جدید فضانوردان به سکوی پرتاب آرتمیس است
  28 روز و 7 ساعت قبل

  از جمله گزینه هایی که ناسا در نظر دارد ، اصلاح Astrovan است. این راهی است.
  ناسا از صنعت ایده هایی برای توسعه "وسیله نقلیه خدمه آرتمیس" خواسته است که فضانوردان خود را از تاسیسات کت و شلوار به سکوی پرتاب در روز پرتاب برساند.

  البته آژانس فضایی از زمان پایان برنامه شاتل فضایی در سال 2011 فضانوردان خود را بر روی وسیله نقلیه ساخته شده توسط ناسا راه اندازی نکرده است. از سال 1984 تا پایان دوران شاتل ، آژانس از موتور اصلاح شده ایرستریم استفاده کرد خانه ، معروف به "Astrovan" ، برای انتقال خدمه به سکوی پرتاب. این خودرو نمادین دارای نمای بیرونی براق و نقره ای اما فضای داخلی نسبتاً اسپارتانی بود. آژانس در سال 2011 اذعان کرد: "جذابیت وسیله نقلیه فعلی ریشه در سنت آن دارد و نه دکوراسیون آن." فضانوردان همزمان در فضاپیمای Orion ، بر فراز یک موشک System Launch System. بیل نلسون ، مدیر ناسا ، اخیراً گفت که اولین پروازهای انسانی با این وسایل نقلیه ممکن است در اواخر سال 2023 یا اوایل سال 2024 انجام شود. امیدوار است سوار شدن بر سکوی پرتاب آن کمی سریعتر انجام شود. ناسا در درخواست خود که روز جمعه منتشر شد ، می گوید "Artemis CTV" باید حداکثر تا ژوئن 2023 تحویل داده شود. ارائه دهنده می تواند یک وسیله نقلیه سفارشی بسازد ، یک وسیله نقلیه موجود را تغییر دهد یا Astrovan محترم را تعمیر و بازسازی کند. از جمله: ظرفیت وسیع تجهیزات ، از جمله کیسه های بزرگ برای کلاه ایمنی ، واحدهای خنک کننده مبتنی بر یخ و موارد دیگر دارای درهای به اندازه کافی 24 تا 36 اینچ برای ورود و خروج فضانوردان مناسب

  به گفته ویرایشگر خودرو Ars ، جاناتان گیتلین ، بعید است که هر وسیله نقلیه بدون آلایندگی موجود ، حتی با وجود تغییرات ، این الزامات را برآورده می کند. گیتلین افزود وانت برقی آینده فورد ممکن است نزدیک شود. داگ هورلی ، کریس فرگوسن و سندی مگنوس فضانوردان ناسا در سال 2011 در داخل آسترووان. بزرگنمایی/فضانوردان ناسا داگ هرلی ، کریس فرگوسن و سندی مگنوس در داخل آستروان در سال 2011. ناسا

  بهترین گزینه در واقع ، ممکن است در حال بازسازی Airstream قدیمی باشد. این امر به این دلیل است که خودرو برای سفرهای طولانی مدت - فقط چند کیلومتر به سکوی پرتاب و خارج از آن - احتیاج نخواهد داشت و این تقاضا در حد توان چند واحد درایو تسلا و تعداد زیادی باتری خواهد بود.

  با برنامه Artemis ، ناسا مانند دهه 1960 به ماه برمی گردد. این دستگاه از طراحی کپسول ، بی شباهت به آپولو ، و موشک بزرگ با موتورهای اصلی شاتل فضایی در دهه 1970 طراحی شده است. بنابراین ، چرا حمل و نقل فضانوردان نیز نباید یکطرفه باشد؟

خبرهای دیگر از علوم پایه