خبر

 • تک بورد - ناسا با تاید برای تولید مواد شوینده لباس برای استفاده در فضا همکاری می کند

  ناسا با تاید برای تولید مواد شوینده لباس برای استفاده در فضا همکاری می کند
  10 روز و 20 ساعت قبل

  رو به جلو: در حال حاضر فضانوردان موجود در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) قبل از تغییر در یک مجموعه جدید ، چندین بار لباس می پوشند. در هر سال ، یک فضانورد می تواند 160 پوند لباس را در ISS ببیند. در سفر طولانی مدت به بدن دور مانند مریخ ، لباسشویی مسئله ساز می شود.

  ناسا با همکاری تاید برای ایجاد و آزمایش راه حل های مواد شوینده لباسشوئی مناسب برای مأموریتهای فضایی که ظرفیت بار محدود آنها یک چالش است ایده آل خواهد بود.

  برای کمک به مقابله با معما ، تاید با ناسا کار کرد تا مواد شوینده بیش از استفاده ایمن در فضا تولید کند. همچنین باید با مقدار محدودی از آب موجود در کشتی سازگار باشد. علاوه بر این ، آب شستشو باید به اندازه کافی ایمن باشد که بتواند دوباره در آب با کیفیت نوشابه بازیافت شود.

  https://techbord.com تیم ناسا با Tide برای تولید مواد شوینده لباس برای استفاده در فضا

  محققان همچنین ممکن است با استفاده از شوینده مخصوص فرموله شده که" به طور بالقوه یکپارچه شود به زیستگاههای سیاره ای که ممکن است برای مأموریت های آرتمیس ماه و مریخ تحت شرایط سطح گرانش کم استفاده شود. "

  انتظار می رود اولین نمونه ها در سال 2022 به ایستگاه فضایی برسند. برای کمک به نتایج آزمایش می توان استفاده کرد Proctor & Gamble محصولات جدید مصرفی را برای استفاده در زمین یا محصولات موجود را توسعه می دهد. و اگر طی چند سال آینده جهانگردی فضایی واقعاً نتیجه بگیرد ، نوآوری های کوچک مانند این می تواند رمز موفقیت آنها باشد.

خبرهای دیگر از علوم پایه