خبر

 • تک بورد - ناسا انتظار دارد تا اوایل ماه اوت در مورد اعتراض به فرود ماه ماه تصمیم بگیرد

  ناسا انتظار دارد تا اوایل ماه اوت در مورد اعتراض به فرود ماه ماه تصمیم بگیرد
  9 روز و 20 ساعت قبل

  "شما فقط می توانید از یک گونی پنج پوندی این همه پوند سیب زمینی بیرون بیاورید." - بیل نلسون ، مدیر ناسا گفت که آژانس فضایی انتظار دارد تا 4 آگوست تصمیم گیری از سوی دفتر پاسخگویی دولت آمریکا در مورد اعتراض به زمین گیر ماه انجام شود به نظر می رسد که یک جدول زمانی مشخص تعیین کرده است که پس از آن ناسا می تواند با برنامه Artemis خود به جلو حرکت کند.

  نظرات نلسون در پاسخ به اعضای کمیته علوم ، فضا و فناوری مجلس نمایندگان آمریکا بود که خواستار جزئیات آرتمیس بودند ، ناسا قصد دارد از آنها برای بازگشت انسان به ماه و در نهایت رفتن به مریخ استفاده کند.

  < نلسون با اشاره به مشخصات آرتمیس و جدول زمانی اعتراض گفت: "من برنامه ای برای اعلام برنامه خواهم داشت."

  بعداً ، نماینده بیل فاستر نماینده آمریکا (D-Ill.) پرسید آیا این طرح شامل می شود یک برنامه و بودجه "با بارگذاری منابع" برای برنامه آرتمیس ، و نلسون پاسخ داد ، "بله آقا".

  این یک گام قابل توجهی به جلو برای آرتمیس است ، زیرا بارگذاری منابع یک فرایند رسمی است که توسط آن یک برنامه زمان بندی می شود هزینه ، برنامه و ریسک را با هم ادغام می کند. این امر مستلزم برقراری ارتباط بین رهبری آژانس ، مدیران برنامه و برآوردگر هزینه است و در نهایت تصمیم گیری آگاهانه تری را ممکن می سازد. این امر به کنگره نشان می دهد که برنامه آرتمیس بیش از آنکه فقط به عنوان پاورپوینت ارائه شود ، دارای برنامه ها و اهداف مشخص است. وسیله نقلیه به عنوان یک سیستم فرود انسان روی ماه. این پرواز خدمه زودتر از سال 2024 انجام می شود.

  ناسا تصمیم خود را تا حدی بر اساس هزینه تعیین کرد. در آن زمان کتی لوئدرز ، رئیس برنامه اکتشاف انسان برای ناسا ، گفت: "ما بررسی کردیم که بهترین ارزش برای دولت چیست."

  این تصمیم به سرعت با اعتراض دو پیشنهاد دهنده دیگر برای قرارداد سیستم Landing Human ، یک "تیم ملی" به رهبری Blue Origin و تیم دیگری به سرپرستی Dynetics. Blue Origin در بیانیه ای همراه با اعتراض مهر و موم شده خود اظهار داشت: "ناسا برای برنامه سیستم فرود انسان یک دستکاری ناقص انجام داده و تیرهای دروازه را در آخرین لحظه جابجا کرده است".

  نلسون به عنوان مدیر ناسا پس از تایید شد اعطای قرارداد و پس از طرح اعتراض نلسون متعاقباً گفته است كه از اعطای قرارداد ناسا به SpaceX پشتیبانی می كند اما همچنین به تصمیم GAO آمریكا در مورد اعتراض نیز پایبند خواهد بود. ، مهمترین فناوری باقی مانده برای بازگشت انسان به ماه لازم است. ناسا خواستار 3/3 میلیارد دلار در سال مالی 2021 برای شروع توسعه دو فروند لندر شد. کنگره فقط 850 میلیون دلار برای بودجه امسال تأمین کرد.

  در نتیجه ، ناسا گفت که فقط بودجه کافی برای یک لندر دارد و آنچه را که کم هزینه ترین و از نظر فنی آماده ترین گزینه است ، انتخاب کرد: وسیله نقلیه Starship اسپیس ایکس. نلسون گفت که خیلی دوست دارد در برنامه Lander رقابت کند ، اما ، او گفت ، "این به همه شما بستگی خواهد داشت." به عبارت دیگر ، اگر کنگره بودجه قابل توجهی بیشتر برای برنامه لندر ماه برای بودجه 2022 اختصاص دهد ، ناسا قادر خواهد بود از توسعه دو لندر ماه پشتیبانی کند.

  چندین عضو کنگره سعی در مخالفت با این ایده داشتند . برایان بابین (R-Texas) خاطرنشان كرد كه دولت بایدن در تقاضای بودجه رئیس جمهور اخیر در سال 2022 برای سیستم فرود انسانی فقط 1.2 میلیارد دلار درخواست كرده است. این تنها حدود یک سوم مبلغی است که کاخ سفید در بودجه 2021 درخواست کرده است. بابین درباره درخواست بودجه ناسا برای سال مالی 2022 گفت: "وقتی جزئیات را كاوش كنید ، برخی از موضوعات مربوط به آن پدیدار می شود" ، اظهار داشت كه واقعاً این كاخ سفید است كه به آرتمیس متعهد نبوده است.

  اما نلسون داشتن هیچ یک از اینها نلسون به بابین گفت: "کنگره 850 میلیون دلار اختصاص داد." "و بنابراین شما فقط می توانید از یک گونی پنج پوندی این همه پوند سیب زمینی بیرون بیاورید. اگر همه سخاوتمند هستید ... پس سعی می کنیم آن را احیا کنیم."

  بنابراین تا ناسا پول بیشتری دریافت می کند - بالاتر و فراتر از درخواست بودجه 1.2 میلیارد دلاری برای سال مالی آینده - باید برنامه فعلی خود را ادامه دهد.

  ایمنی فضای تجاری

  موضوع دیگر در جلسه استماع س questionsالات خصوصی یا خصوصی بود شرکت هایی مانند اسپیس ایکس می توانند وسایل نقلیه ای را که به اندازه کافی برای پرواز فضایی انسان ایمن هستند ، تولید کنند. نلسون خاطرنشان کرد که SpaceX در حال حاضر با وسیله نقلیه Crew Dragon در مدار کم زمین این کار را انجام می دهد. وی گفت حتی اگر ناسا پرواز فضایی را به عنوان سرویس بخرد نه اینکه کاملاً سیستم ها را در اختیار داشته باشد ، آژانس هنوز نظارت کافی بر ایمنی دارد.

  اما آیا می توان برای ارائه این سرویس فراتر از مدار پایین زمین روی شرکت های خصوصی حساب کرد. ؟ این همان چیزی است که جمال بومن (D-N.Y) می خواست بداند. وی برنامه آپولو (و توسعه موشکها و فضاپیماهای آپولو توسط ناسا) را به عنوان الگویی که آرتمیس باید از آن تقلید کند ذکر کرد.

  نلسون نیز به آرامی این مسئله را پس زد. نلسون گفت: "در برنامه آپولو ، ما با شرکت های آمریکایی به ماه رسیدیم." "آنها همه کارها را انجام دادند. ناسا بر آن نظارت کرد. ناسا دلیلی برای نظارت بر آن داشت ، زیرا مسئولیت ناسا اطمینان از ایمن بودن آن است. ما فقط این کار را به روشی دیگر ادامه می دهیم."

  نلسون همچنین تکرار کرد که ناسا متعهد به توسعه سیستم فرود انسان با قراردادهای با قیمت ثابت است ، که این امر باید برای مهلت زمانی کوتاهتر و هزینه های کمتر امکان پذیر باشد.

خبرهای دیگر از علوم پایه