خبر

 • تک بورد - ناسا امشب یک فضاپیما را به سمت یک سیارک پرتاب خواهد کرد تا آن را از مسیر خود خارج کند

  ناسا امشب یک فضاپیما را به سمت یک سیارک پرتاب خواهد کرد تا آن را از مسیر خود خارج کند
  14 روز و 6 ساعت قبل

  سیاره ما گاهی اوقات می تواند مکانی زیبا باشد، اما، روزی، یک سیارک غول پیکر ممکن است تصمیم بگیرد که به تفریح ​​جمعی ما پایانی زودرس بدهد. نسبت به اندازه دیگر اجرام اختری، برای آسیب رساندن به سیاره سنگ فضایی زیادی لازم نیست - حتی یک سیارک 150 متری به اندازه کافی بزرگ است که "تهدید قابل توجهی" برای زمین ایجاد کند. به همین دلیل است که ناسا روی DART کار کرده است: آزمایش تغییر جهت دو سیارک.

  از آنجایی که توقف کامل حرکت یک سیارک با سطح فعلی فناوری ما غیرممکن است، و ما هنوز یک سپر انرژی علمی تخیلی در سراسر سیاره بسازیم، انحراف بهترین گزینه بعدی در زرادخانه بشریت است. و انحراف دقیقاً همان چیزی است که DART امیدوار است انجام دهد.

  در اصل، DART از آنچه ناسا تکنیک "ضربه جنبشی" می نامد برای فرستادن یک فضاپیما به فضای خالی بزرگ استفاده می کند، با هدف خاص دستیابی به یک هدف. برخورد با یک سیارک هدف ناسا امیدوار است که این سیارک‌های بالقوه خطرناک را به اندازه‌ای از مسیرشان منهدم کند که زمین دیگر در مسیر حرکت آنها قرار نگیرد. به هر حال این هدف بلند مدت است. در کوتاه مدت، ناسا باید مطمئن شود که فناوری آنها کار می کند: اینجاست که اولین آزمایش مناسب آن انجام می شود.

  https://techbord.com ناسا امشب یک فضاپیما را به داخل یک سیارک پرتاب می کند تا آن را از مسیرش منحرف کند

  ناسا فضاپیمای DART خود را در ساعات اولیه صبح فردا یا امشب پرتاب خواهد کرد. تو مثل من جغد شبی هستی این رویداد در ساعت 1:21 بامداد به وقت شرقی در 24 نوامبر آغاز می شود. سیارکی DART که هدف آن قرار خواهد گرفت، به نام دیدیموس شناخته می شود، با بدنه اصلی به اندازه 780 متر عرض. بدنه کوچکتر حدود 160 متر است و هدف تظاهرات خواهد بود.

  DART با موشک فالکون 9 اسپیس ایکس پرتاب می شود و از پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ در کالیفرنیا بلند می شود. هنگامی که DART با موفقیت راه خود را از موشک حامل خود جدا کرد، به سمت مقصد خود حرکت خواهد کرد و احتمال رسیدن آن در سپتامبر 2022 خواهد بود.

  ما باید روشن باشیم که به گفته ناسا، دیدیموس تهدیدی برای آن نیست. زمین در حال حاضر، دقیقاً به همین دلیل است که سازمان می خواهد از آن به عنوان یک موضوع آزمایشی جلال استفاده کند. اگر محاسبات ناسا درست باشد، برخورد DART با "ماهواره" دیدیموس سرعت گردش آن به دور جسم اصلی را به میزان "کسری از یک درصد" تغییر می‌دهد. که برابر است با " "دوره مداری" تغییر چند دقیقه ای، که باید آن را با تلسکوپ های روی زمین قابل مشاهده و اندازه گیری کند.

  قابلیت رصد برادر کوچک دیدیموس برای موفقیت این ماموریت بسیار مهم است. ناسا برای تعیین اینکه آیا با موفقیت از مسیر خارج شده است یا خیر، به نشانه‌های بصری، از جمله اینکه مهتاب هر چند وقت یک‌بار نوری را که در مقابل دیدیموس قرار می‌گیرد کم می‌کند، تکیه می‌کند.

  مدتی در انتظار ما خواهد بود. مردم عادی این داده‌ها را به دست می‌آورند، اما با این وجود این زمان هیجان‌انگیزی است و ما نمی‌توانیم منتظر باشیم تا ببینیم آیا ماموریت DART موفقیت‌آمیز خواهد بود یا خیر. بیایید امیدوار باشیم با راه اندازی امشب مشکلی پیش نیاید.

خبرهای دیگر از علوم پایه