یک قاضی ورشکستگی فدرال روز چهارشنبه تسویه 4.5 م">

خبر

 • تک بورد - میلیاردر ساکرز مصونیت قانونی مادام العمر در محل سکونت مواد افیونی دریافت کردند

  میلیاردر ساکرز مصونیت قانونی مادام العمر در محل سکونت مواد افیونی دریافت کردند
  24 روز و 14 ساعت قبل

  چندین ایالت در حال حاضر قصد دارند آنچه را که قاضی آن را "نتیجه ای تلخ" خوانده است ، تجدیدنظر کنند

  یک قاضی ورشکستگی فدرال روز چهارشنبه تسویه 4.5 میلیارد دلاری مواد افیونی را که مصونیت قانونی گسترده ای برای خانواده میلیاردر ساکلر در پشت پردو فارما دارد ، تصویب کرد.

  رابرت دراین ، قاضی فدرال روز چهارشنبه در توضیح طولانی موافقت خود با این توافق گفت: "این یک نتیجه تلخ است." "من معتقدم که حداقل برخی از طرفین ساکلر نیز در قبال این ادعاهای [افیونی] مسئولیت دارند ... من انتظار حل و فصل بالاتر را داشتم."

  ساکلرها در اواخر دهه 1990 مالک و عمدتا هدایت کننده پردو فارما بودند. هنگامی که ادعا می شود که این شرکت فروشنده مسکن شدید اعتیاد آور خود ، OxyContin ، به طور فریبنده و فریبنده ای است. پردو ، که دو بار به دلیل تخلف در بازاریابی OxyContin مجرم شناخته شده است ، عمدتا به عنوان جرقه اپیدمی سراسری اعتیاد و مصرف بیش از حد مواد مخدر شناخته می شود. 500000 نفر در ایالات متحده در دو دهه گذشته.

  ساکرها که در حال حاضر حدود 11 میلیارد دلار ثروت دارند ، برآورد کرده اند که بر اساس گزارش NPR بیش از 10 میلیارد دلار از فروش مواد افیونی به دست آورده اند. آنها تا حد زیادی دریافت خواهند کرد تا اکثر میلیاردها دلار خود را در شهرک حفظ کنند و آن را از چالش های حقوقی مرتبط با مواد افیونی در امان نگه دارند.

  این معامله

  حل و فصل 4.5 میلیارد دلاری منجر به نزدیک شدن هزاران دعوی از سوی دولتها می شود ، محلی دولتها ، قبایل ، افراد و بیمارستانها. بر اساس این توافق نامه ، پردو فارما ، که اعلام ورشکستگی کرده بود ، منحل می شود و ساکلرها دیگر هرگز اجازه تولید مواد افیونی را نخواهند داشت. لتیتیا جیمز ، دادستان کل نیویورک در اعلام اولیه این توافق در 8 ژوئیه توضیح داد که خانواده ساکلر کنترل بنیادهای خانواده را به ارزش حداقل 175 میلیون دلار به متولیان اعتماد عمومی اختصاص داده که به کاهش مواد مخدر اختصاص داده است. بحران آنها همچنین 4.325 میلیارد دلار "برای تأمین بودجه برنامه های پیشگیری ، درمان و بهبود در جوامع سراسر کشور" ارائه خواهند کرد. اگر قاضی قرارداد مصونیت را رد کند ، مبلغ 4.5 میلیارد دلار تسویه می شود. با این حال ، این 4.325 میلیارد دلار طی 9 سال انجام می شود. بر اساس تحلیلی که توسط وکلای دادگستری انجام شد ، ثروت ساکرها از حدود 11 میلیارد دلار به 14.6 میلیارد دلار تا سال 2030 افزایش می یابد.

  این توافق همچنین به ساکلرها - که اعلام ورشکستگی نکرده اند "از مسئولیت جبران خسارت ناشی می شود. توسط OxyContin و سایر مواد مخدر این مصونیت به سایر شرکتها و امانتهای Sacklers و صدها نفر از همکاران آن تعلق می گیرد.

  اگرچه بسیاری از ایالتها به شدت با اعطای مصونیت اعتراض داشتند ، اما Sacklers این حمایتها را خواستار شده و تهدید کردند که از بقیه 4.5 میلیارد دلار دیگر خارج خواهند شد. اگر آنها شامل نمی شد. در تأیید او ، قاضی درین محدود کرد که کدامیک از همکاران ساکرز از مسئولیت محافظت می شوند. وی همچنین مصونیت را از بیشتر ادعاهای غیر افیونی حذف کرد. اما انتشارات اصلی قانونی در جای خود باقی ماند. به گفته استات ، "بدون انتشار ، برنامه باز می شود." و اگر طرح حل و فصل شکست بخورد ، دادخواهی به مرحله ورشکستگی موسوم به فصل 7 می رسد ، که دیدن هرگونه پرداخت را بسیار دشوارتر می کند ، به گفته قاضی.

  قاضی درین گفت: "پس از یک محاکمه طولانی مدت برای من واضح است که هیچ وسیله قابل تصور دیگری برای دستیابی به این نتیجه وجود ندارد."

  آینده مبهم

  به نظر می رسید بسیاری از طرفین با قاضی موافقت کرده و با شروطی شرایط را پذیرفته اند.

  "هیچ معامله ای بی نقص نیست و هیچ مبلغی هرگز صدها هزار نفر از دست رفته را جبران نمی کند. جیمز ، دادستان کل نیویورک روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت: زندگی آنها ، میلیون ها نفر معتاد یا خانواده های بیشماری که در این بحران از هم پاشیده اند ، اما این بودجه برای جلوگیری از مرگ و نابودی های بعدی در نتیجه همه گیری مواد افیونی استفاده می شود. .

  با این وجود ، دیگران همچنان به شدت با این توافق مخالف هستند و قول می دهند که از توافق نامه تجدیدنظر کرده و فشار بیاورند یا اصلاحات ورشکستگی.

  ویلیام تانگ ، دادستان کل کانکتیکات در بیانیه ای روز چهارشنبه گفت که وی درخواست تجدیدنظر خواهد کرد و در حال حاضر تمام گزینه های قانونی را برای ادامه مبارزه با ساکلرها در دادگاه بررسی می کند. تانگ گفت: "گورکنندگان ورشکسته نیستند و نباید به آنها اجازه داده شود تا قوانین ورشکستگی را برای فرار از عدالت و محافظت از دیه خود دستکاری کنند." جان و عزیزان آنها به دلیل تلاش حساب شده و جسورانه ساکلرها برای دستیابی به سودهای شبه افیونی. " فرگوسن می گوید مصونیت دائمی از پرونده های قضایی در قبال کسری از سود حاصل از همه گیری مواد افیونی - و این پیام را می دهد که میلیاردرها با قوانین متفاوتی نسبت به دیگران عمل می کنند. "این دستور برای قربانیان اپیدمی تریاک توهین آمیز است که هیچ صدایی در این روند نداشتند - و باید مورد تجدیدنظر قرار گیرد." اینکه پردو یک کمپین مخفی کاری را برای جلوگیری از انجام این کار به وزارت دفاع راه انداخته است.

  در بیانیه ای ، خانواده ریموند ساکلر ، بنیانگذار پردو فارما ، تأیید شهرک سازی "گامی مهم در جهت تامین منابع قابل توجه برای مردم و جوامع" نامیده شد. نیاز داریم ، و امیدواریم این بودجه به دستیابی به این هدف کمک کند. "

خبرهای دیگر از علوم پایه