موفقیت در واکسن های COVID-19 ممکن است افراد را متقاعد کند که واکسن نزنند

با گسترش دلتا ، کارشناسان نگران نگهداری واکسنهایی که پابرجا هستند ، هستند.
انتظار می رود ایالات متحده هدف دولت بایدن را واکسینه کند که 70 درصد بزرگسالان حداقل با یک دوز واکسن COVID-19 تا 4 ژوئیه واکسینه شوند. در عوض ، کشور فقط چند واحد درصد از هدف فرار خواهد کرد.

در حال حاضر ، حدود 66.5 درصد از بزرگسالان حداقل یک دوز واکسن COVID-19 دریافت کرده اند. برای رسیدن به هدف 70 درصد ، حدود 9 میلیون بزرگسال واکسینه نشده - از 18 سال به بالا - باید طی سه روز آینده دوز واکسن دریافت کنند. گرچه در هفته گذشته تعداد واکسیناسیون های روزانه کمی افزایش یافته است ، اما در 30 ژوئن فقط حدود 1.37 میلیون دوز واکسن تزریق شده است که میانگین هفت روزه دوزهای روزانه را به حدود 945،000 می رساند. و این تعداد شامل دوزهای دوم و دوزهایی است که به افراد بین 12 تا 17 سال داده می شود ، که در هدف رئیس جمهور جو بایدن قرار ندارند.

اگرچه ما فقط هدف واکسن را از دست خواهیم داد ، داده های جدید نظرسنجی این نکته مهم است که انجام واکسیناسیون حتی در برابر تعداد بسیار کمی از مردم دشوار است.

در حالی که حدود 65 درصد از بزرگسالان در نظرسنجی می گویند قبلاً واکسن COVID-19 خود را دریافت کرده اند ، فقط 3 درصد می گویند آنها هنوز هم قصد دارند در اسرع وقت واکسن بزنند. بقیه پاسخ دادند که "صبر می کنند و می بینند" (10 درصد) ، فقط در صورت نیاز واکسن می زنند (6 درصد) ، یا "قطعاً" واکسینه نمی شوند (14 درصد).

لغو و آسیب پذیر

نسبت جمعیت "قطعاً نه" در کل نظرسنجی ، که در دسامبر گذشته آغاز شد و ماهانه توسط بنیاد خانواده قیصر انجام می شود ، تا حد زیادی بدون تغییر مانده است. در طول این نظرسنجی ، بین 13 تا 15 درصد از بزرگسالان نظرسنجی در گروه "قطعاً نه" قرار گرفته اند. به همین ترتیب ، نسبت "فقط در صورت لزوم" از ژانویه بین 7 تا 6 درصد در نوسان بوده است.

تبلیغات

در همین حال ، نسبت "صبر کن ببین" بطور قابل توجهی کاهش یافته و از 39 درصد در دسامبر به کنونی کاهش یافته است. 10 درصد در داده های ژوئن. با این حال ، 10 درصد باقیمانده ممکن است دشوارتر از هر زمان دیگری باشد. از میان بزرگسالان منتظر و دیدن ، 61 درصد اظهار داشتند که نگرانند که واکسن های فعلی در برابر انواع مختلف مثر نباشند. (داده های نصب شده نشان می دهد که واکسن های فعلی در برابر انواع مختلفی که در ایالات متحده در حال گردش هستند م effectiveثر هستند). و 43 درصد گفتند که تعداد موارد به قدری کم است که "دیگر نیازی به واکسن زدن به افراد بیشتری نیست."

به طور کلی ، در حال حاضر میزان موارد ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر در کشور کاهش یافته است - که عمدتا قابل انتساب است. برای واکسن های بسیار موثر و تلاش های واکسیناسیون موفق - به نظر می رسد به عنوان یک عامل بازدارنده برای واکسیناسیون بیشتر عمل می کند. در میان تمام افراد واکسینه نشده از نظرسنجی ، 50 درصد گفتند که تعداد کم موارد به این معنی است که دیگر نیازی به واکسیناسیون برای افراد نیست. و فقط در میان افرادی که گفتند "به طور قطع" واکسن نخواهند خورد ، 67 درصد گفتند که تعداد کم موارد واکسیناسیون را غیرضروری می کند.

در این میان ، کارشناسان هشدارهایی را در مورد خطر ابتلا به COVID ایجاد می کنند- 19 شیوع و موج در مناطقی که میزان واکسیناسیون پایین است. در جلسه مطبوعاتی کاخ سفید روز پنجشنبه ، روچل والنسکی ، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، خاطرنشان کرد که حدود 1000 شهرستان وجود دارد که عمدتا در جنوب شرقی و غرب میانه قرار دارند و پوشش واکسیناسیون آنها کمتر از 30 درصد است. دکتر والنسکی گفت: "این جوامع ... آسیب پذیرترین ما هستند." "در برخی از این مناطق ، ما در حال حاضر شاهد افزایش میزان بیماری هستیم. با ادامه انتشار نوع دلتا در سراسر کشور ، انتظار داریم که انتقال بیشتری در این جوامع شاهد باشیم ، مگر اینکه بتوانیم افراد بیشتری را اکنون واکسینه کنیم."

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.