آشکارا ناسا هنوز به احتمال تاریخ پرتاب 2021 برای اولین پرواز موشک سیستم پرتا">

خبر

 • تک بورد - موشک SLS ناسا تا بهار آینده یا به احتمال زیاد تابستان پرواز نخواهد کرد

  موشک SLS ناسا تا بهار آینده یا به احتمال زیاد تابستان پرواز نخواهد کرد
  19 روز و 16 ساعت قبل

  "آژانس همچنان بر افزایش موارد ابتلا به کووید در منطقه کندی نظارت می کند."
  آشکارا ناسا هنوز به احتمال تاریخ پرتاب 2021 برای اولین پرواز موشک سیستم پرتاب فضایی خود ادامه نمی دهد. این هفته ، سخنگوی آژانس به Ars گفت: "ناسا در حال کار برای پرتاب ماموریت Artemis I تا پایان امسال است."

  با این حال ، یک منبع گفت که بهترین سناریو برای راه اندازی ماموریت Artemis 1 بهار سال آینده است ، و تابستان هدف واقعی تری برای پرواز آزمایشی موشک بالابر سنگین و فضاپیمای Orion است. آژانس فضایی در حال حاضر حدود دو ماه در حال پشت سر گذاشتن اهداف داخلی برای آزمایش و ادغام موشک در مرکز فضایی کندی است و آزمایشهای مهم قبل از پرواز همچنان در پیش است.

  خواندن بیشتر

  ناسا آتش خود را موشک جدید به مدت 499.6 ثانیه در روز پنجشنبه

  کاترین همبلتون از ناسا اذعان کرد که آژانس فضایی دچار لغزش برنامه شده است. وی گفت: "آژانس همچنان بر افزایش موارد ابتلا به کووید در منطقه کندی نظارت می کند ، که همراه با عوامل دیگر مانند آب و هوا و اولین عملیات ، بر برنامه عملیات ما تأثیر می گذارد." "گام به گام حرکت می کنیم ، در حالی که تیم خود را تا حد ممکن ایمن نگه می داریم ، به سمت پرتاب پیش می رویم."

  اوایل تابستان امسال تکنسین ها و مهندسان در فلوریدا چیدن موشک SLS را به همراه تقویت کننده های جانبی آن به پایان رساندند. سپس "شبیه ساز جرم" Orion در بالای موشک قرار گرفت. در حال حاضر ناسا و پیمانکاران آن بر روی آزمایش ارتعاش موشک مونتاژ شده کار می کنند ، با هدف درک بهتر تفاوت بین ارتعاشات طبیعی پشته کامل در مقابل آنهایی که توسط نیروهای خارجی ایجاد می شود. این اطلاعات در نرم افزار پرواز وارد می شود.

  ناسا در ابتدا امیدوار بود که این کار را در ماه جولای به پایان برساند ، اما همبلتون به Ars تأیید کرد که این ارتعاش یا آزمایش "مودال" در ساختمان مونتاژ خودرو در کندی ادامه دارد. مرکز فضایی.

  پس از این آزمایش ، شبیه ساز جرم برداشته می شود و سفینه فضایی Orion با سیستم لغو پرتاب آن با دقت در بالای موشک چیده می شود. این روند ممکن است چند هفته طول بکشد. پس از این مونتاژ و آزمایش های بیشتر ، پشته SLS برای "تمرین لباس مرطوب" به Launch Pad 39B منتقل می شود ، در طی آن خودرو سوخت رسانی می شود و بسیاری از شمارش معکوس واقعی شبیه سازی می شود. با این حال ، موتور خودرو روشن نمی شود. یک منبع گفت این تست لباس مرطوب احتمالاً در نوامبر یا دسامبر انجام می شود. با فرض اینکه تمرینات لباس خیس به صورت اسمی انجام شود و سایر فعالیتها طبق برنامه ادامه یابد ، موشک SLS می تواند بهار آینده پرتاب شود. اما اگر تاخیرهای بیشتری وجود داشته باشد ، یا اگر تمرین لباس مرطوب مسائل جدیدی را مشخص کند ، پرتاب به احتمال زیاد به تابستان آینده منتقل می شود. پس از آزمایش مودال و چیدن Orion در بالای موشک ، او گفت که آژانس تاریخ پیش بینی شده برای تمرین لباس مرطوب و پرتاب موشک را اعلام می کند. او گفت: "مثل همیشه ، ما فقط زمانی که آماده باشیم پرواز می کنیم." برای یک بوروکراسی بزرگ مانند ناسا ، تکمیل وظایف پیچیده پروازهای فضایی انسان دشوار است. و موشک SLS از نظر فنی و سیاسی پیچیده است.

  با نگرانی از دست دادن شغل پس از بازنشستگی شاتل فضایی ، کنگره این موشک را به سازمان فضایی تحمیل کرد ، به این دلیل که اجزای مختلف آن را تضمین می کند تا از پیمانکاران شاتل فضایی اطمینان حاصل شود. همانطور که بوئینگ ، لاکهید مارتین ، نورثروپ گرومن و Aerojet Rocketdyne همچنان به دریافت بودجه برنامه های فضایی قابل توجهی ادامه می دهند. به هر پیمانکار یک قرارداد "هزینه به علاوه" داده شد که بودجه را تضمین می کرد اما انگیزه کمی برای تحویل به موقع فراهم می کرد.

  قانون ایجاد سیستم پرتاب فضایی در اکتبر 2010 تصویب شد ، در آن زمان موشک مورد انتظار بود یکی از قانون گذاران کلیدی در ایجاد موشک ، سناتور فلوریدا ، بیل نلسون بود. او بی وقفه با تلاش دولت اوباما مبارزه کرد تا ببیند آیا شرکت های خصوصی مانند United Launch Alliance و SpaceX می توانند با کارآمدتری یک موشک بزرگ برای ناسا بسازند. او گفت که آژانس فضایی و پیمانکاران سنتی آن می توانند این کار را بهتر از هر کس دیگری انجام دهند.

  "این موشک به قیمت چیزی که نه تنها آنچه در عمل مجوز ناسا برآورد کرده بودیم ، بلکه کمتر ، نلسون در آن زمان می گوید: "هزینه موشک در مدت پنج تا شش سال در لایحه مجوز ناسا نباید بیش از 11.5 میلیارد دلار باشد." بعداً او فراتر رفت و گفت: "اگر نمی توانیم 11.5 میلیارد دلار موشک بسازیم ، باید مغازه را ببندیم."

  بیش از یک دهه بعد ، ناسا بیش از 20 میلیارد دلار هزینه کرده است. به سکوی پرتاب برسید. و نلسون دیگر سناتور آمریکایی نیست ، او مدیر آژانس فضایی است. مغازه باز است.

خبرهای دیگر از علوم پایه