خبر

 • تک بورد - موج گرما در شمال غربی اقیانوس آرام بدون تغییر آب و هوا

  موج گرما در شمال غربی اقیانوس آرام بدون تغییر آب و هوا "تقریباً غیرممکن" است
  15 روز و 20 ساعت قبل

  تجزیه و تحلیل سریع نشان می دهد انجام این کار در دنیای خنک تر دشوار است.
  هفته آخر ماه ژوئن دمای تکان دهنده ای در اورگان ، ایالت واشنگتن و بریتیش کلمبیا مشاهده شد. افتراق پیش بینی در کانادا از پیش بینی ققنوس معمولاً نسیم است ، اما در ماه ژوئن اینگونه نیست. رکوردهای دمای بالا در همه زمان ها - نه فقط رکوردهای روزانه - در سراسر منطقه شکسته شد. فرودگاه بین المللی پورتلند رکورد همیشگی خود یعنی 41.7

  مردم این منطقه به چنین گرمای شدید عادت ندارند ، تقریباً در نیمی از خانه ها کولر دارند. تعداد مرگ های ناشی از گرما هنوز کاملاً مشخص نیست.

  حداکثر دمای سالانه ثبت شده در فرودگاه بین المللی پورتلند. بزرگترین / حداکثر دمای سالانه ثبت شده در فرودگاه بین المللی پورتلند. فیلیپ و همکاران. / WWA

  وضعیت آب و هوای جهان تیم اسناد تجزیه و تحلیل سریعی از این موج گرما در زمینه تغییرات آب و هوایی ایجاد کرده است. این تحلیل روز چهارشنبه منتشر شد. این تیم دانشمندان را برای انجام یک مجموعه استاندارد از تجزیه و تحلیل ها هماهنگ می کند - این روش توسط همکار بررسی شده است ، اما این مقاله جدید هنوز مشخص نیست.

  خواندن بیشتر تغییر اقلیم یا "فقط هوا؟" در اینجا نحوه پاسخگویی به

  این روش شامل یک رویکرد تفنگ ساچمه ای است که با داده های تاریخی آب و هوا شروع می شود. با تمرکز بر جعبه ای بین 45 درجه N-52 ° N و 119 ° W-123 ° W که پورتلند ، سیاتل ، ونکوور و شرق تا شهرهای سه گانه واشنگتن را پوشش می دهد ، آنها حداکثر دمای سالانه را با گذشت زمان بررسی کردند. هدف این است که یک رابطه ریاضی متناسب باشد که به شما بگوید چقدر غیرمعمول یک واقعه بوده است - به عنوان مثال می تواند در هر سال داده هایی مانند شانس 1 در 10 یا 1 در 50 تولید کند. اما با وقایع بسیار شدید ، آمارها اغلب چالش برانگیز است ، زیرا این موج گرما فراتر از هر چیزی در رکورد ابزار بود. تا آنجا که می توانستند تخمین بزنند ، تیم این موج گرما را با احتمال 1 در 1000 قرار داده است - نوعی اتفاق که باید هر هزار سال یک بار اتفاق بیفتد.

  تبلیغات

  مقایسه این با دنیا قبل از تغییر اقلیم ناشی از انسان نیاز به اضافه کردن شبیه سازی های مدل است طبق معمول ، این تیم دمای تاریخی منطقه را با یک پایگاه داده بزرگ از مدل ها مقایسه کرده و آنهایی را که با روند تاریخی ضعیف مطابقت دارند پرتاب می کند. سپس می توان آمار حاصل از شبیه سازی اقلیم در اواخر دهه 1800 را با داده های تاریخی ترکیب کرد تا ببینیم این اتفاق در گذشته چقدر نادر بوده است.

  تجزیه و تحلیل احتمال این موج گرما را در آب و هوای سردتر تخمین می زند اواخر دهه 1800 اگر نادر نباشد حداقل 1 در 150،000 خواهد بود. این یک رویداد شدید با تغییرات آب و هوایی است ، اما یک اتفاق تقریبا غیر قابل تصور بدون تغییر آب و هوا - به گفته تیم "تقریباً غیرممکن" است.

  راه دیگری برای فکر کردن در مورد آن این است که موج گرما به همین ترتیب شدید در اواخر دهه 1800 حدود 2 درجه سانتیگراد / 3.6 درجه فارنهایت کمتر از رکوردی بود که به تازگی ثبت شد.

  تیم همچنین این ایده را به دهه 2040 ، زمانی که گرم شدن کره زمین 2 درجه سانتیگراد را پاک می کند ، ارائه داد. نقطه عطف در آن جهان ، یک موج گرمائی 1 در 1000 ممکن است حتی گرمتر از این باشد. رویدادی که به تازگی اتفاق افتاده است می تواند به احتمال 1 در 10 برسد - یعنی احتمال دارد خیلی زود دوباره آن را ببینیم.

  تجزیه و تحلیل شامل توصیف مستقیم و غیرمعمولی از این است که این برای منطقه:

  "نتایج ما هشدار جدی می دهد: آب و هوای به سرعت در حال گرم شدن ما را وارد قلمرو ناشناخته ای می کند که پیامدهای قابل توجهی برای سلامتی ، رفاه و معیشت دارد. برای آماده سازی جوامع برای آینده ای بسیار متفاوت ، سازگاری و تعدیل فوری لازم است. اقدامات سازگاری باید بسیار بلند پروازانه تر و در نظر گرفتن افزایش خطر امواج گرما در سراسر جهان باشد ، از جمله شگفتی هایی مانند این حد غیر منتظره.

  مرگ و میر ناشی از گرمای شدید با اقدامات آمادگی کافی می تواند به طرز چشمگیری کاهش یابد. برنامه های اقدام حرارتی که شامل سیستم های هشدار سریع موج گرما هستند ، می توانند مقاومت شهرها و مردم را تقویت کنند. علاوه بر این ، برای اصلاح محیط های ساخته شده ما ، برنامه های بلندمدت تری لازم است تا برای آب و هوای گرم تری که امروز تجربه می کنیم و گرمایش اضافی که در آینده انتظار داریم ، مناسب تر باشند. علاوه بر این ، در صورت ادامه گرم شدن دما ، اهداف کاهش گازهای گلخانه ای باید خطرات فزاینده مرتبط با شرایط آب و هوایی بی سابقه را در نظر بگیرند. "

  الگوی آب و هوایی که باعث این امر شده است ، دارای دو ملفه است. جریان جت با الگوی سرسخت "بلوک امگا" تنظیم شده و به سمت شمال حرکت می کند تا فشار و هوا را از جنوب وارد کند. قدرت آن فشار بالا به یک رکورد برای این منطقه رسید ، اگرچه از منظر جهانی واقعاً نادر نبود. (فشار زیاد به معنای پایین آمدن هوا به سمت سطح است ، با فشرده شدن گرم می شود و آسمانی بدون ابر را حفظ می کند.)

  تبلیغات

  الگوهای باد این مسئله را تشدید می کند ، زیرا هوای گرمتر به جای هوای ملایم از مناطقی به داخل کشور منتقل می شود. از اقیانوس آرام. همچنین باد که از کوههای آبشار عبور می کند با پایین آمدن به ارتفاعات پایین تر در ساحل ، فشرده شده و گرم می شود. و از آنجا که این منطقه در خشکسالی است ، رطوبت خاک کمی برای تبخیر و خنک شدن زمین وجود دارد ، مانند عرق پوست شما را خنک می کند. این امر باعث می شود که دما از آنچه در غیر این صورت ممکن است بالاتر برود.

  بارش اندازه گیری شده ماهواره ای در مقایسه با میانگین ماه های مارس-ژوئن. واضح است که بهار به هیچ چیز کمکی نکرد. بزرگنمایی / میزان بارش ماهواره در مقایسه با میانگین مارس-ژوئن. واضح است که بهار به هیچ چیز کمک نکرده است. فیلیپ و همکاران. / WWA

  تمام محاسبات در این تجزیه و تحلیل فرض می کند نوعی توضیح "بدشانسی به علاوه تغییر آب و هوا" ، جایی که ترکیبی بعید از وقایع آب و هوایی مقصر تغییر آب و هوا با افزایش دمای زمینه تا حدودی بدتر می شود. اما محققان می گویند احتمال دیگری نیز وجود دارد - اینکه تغییرات آب و هوایی نیز بر الگوهای آب و هوایی تأثیر می گذارد و تأثیرات متعددی بر یکدیگر تأثیر می گذارد. این می تواند به معنای آن باشد که احتمال آن بیش از احتمال 1 در 1000 است.

  خواندن بیشتر: آیا جت جریان تیز و تیز را مقصر تغییر آب و هوا می دانید؟ نه خیلی سریع

  هیچ شواهد واضحی برای این موضوع وجود ندارد ، و تیم یادداشت می کند که مدل ها نیز پیش بینی نکرده اند. اما به نظر می رسد درجه ای که این موج گرما رکورد شکسته است برخی از محققان را به فکر انداخته است که آیا چیزی را از دست داده اند؟ در بیانیه مطبوعاتی همراه با تجزیه و تحلیل ، فریدریکه اتو از دانشگاه آکسفورد گفت: "شما قرار نیست چهار یا پنج درجه سانتیگراد (هفت تا نه درجه فارنهایت) رکورد بزنید. این یک حادثه استثنایی است به طوری که نمی توانیم این احتمال را داشته باشیم که امروز در شرایط شدید گرما که فقط انتظار داریم در سطوح بالاتری از گرم شدن کره زمین قرار بگیرند ، هستیم. "

  " این س seriousالات جدی را ایجاد می کند که آیا ما واقعاً می فهمیم که چگونه تغییرات آب و هوایی باعث گرمتر و کشنده تر شدن امواج گرما می شود ". Geert Jan van Oldenborgh از م Instituteسسه هواشناسی سلطنتی هلند اضافه کرد.

  ارتباط اساسی بین گرم شدن کره زمین و هوای بسیار گرم کاملاً واضح است و کاملاً اثبات شده است که موج های گرما در حال بدتر شدن هستند. با این وجود ، امواج گرمایشی مانند این نوع می توانند با شدت خود ما را شگفت زده کنند ، و به عنوان یادآوری قرمز چشمک زن از عواقب تغییر آب و هوا عمل می کنند.

  تصویر لیست شده توسط NASA EO

خبرهای دیگر از علوم پایه