پس از بیش از چهار سال تاخیر ناامید کننده ، Blue Origin سرانجام پیشرفت چشم">

خبر

 • تک بورد - موتور BE-4 قدرتمند Blue Origin بیش از چهار سال تأخیر دارد-در اینجا دلیل آن ذکر شده است

  موتور BE-4 قدرتمند Blue Origin بیش از چهار سال تأخیر دارد-در اینجا دلیل آن ذکر شده است
  10 روز و 17 ساعت قبل

  "این یک رویکرد موفقیت محور است ، اما قطعاً می تواند نتیجه معکوس داشته باشد."
  پس از بیش از چهار سال تاخیر ناامید کننده ، Blue Origin سرانجام پیشرفت چشمگیری در جهت تکمیل توسعه موتور موشکی BE-4 قدرتمند خود دارد. در حال حاضر ، مهندسان و تکنسین های شرکت در حال مونتاژ دو موتور اولیه در کارخانه اصلی Blue Origin در کنت ، واشنگتن هستند.

  خواندن بیشتر

  پشت پرده: Ars وارد کارخانه موشکی Blue Origin می شود

  این شرکت آرزو دارد این دو موتور پرواز را قبل از پایان امسال به United Launch Alliance تحویل دهد ، اگرچه به نظر می رسد یک هدف "کشش" تحویل ممکن است تا اوایل سال 2022 به پایان برسد. و به منظور تعیین این مهلت ، Blue Origin قصد دارد تا مرحله ای تا حدودی پرخطر را برای ارسال موتورها به مشتری قبل از تکمیل آزمایش کامل صلاحیت برداشته باشد.

  این تحویل طولانی بوده است. زمان آینده United Launch Alliance یا ULA ، اولین بار در سال 2014 با خرید موتورها از Blue Origin موافقت کرد. این یک شرط جسورانه توسط ULA بود ، یک پرتاب کننده آبی در فضا ، برای یک شرکت کننده جدید در بازار. اما با موتور BE-4 ، جف بزوس ، بنیانگذار Blue Origin وعده یک موتور نسبتاً کم هزینه و با کارایی بالا با قدرت خروجی قابل مقایسه با موتور اصلی شاتل فضایی را داد. در زمان این توافق اولیه ، Blue Origin گفت BE-4 تا سال 2017 "آماده پرواز" خواهد بود.

  تاخیر در توسعه BE-4 به طور فزاینده ای مورد توجه شدید قرار گرفته است. این تا حدودی به این دلیل است که ULA چندین سال است بر روی موشک جدید Vulcan خود کار می کند و این موشک برای آینده شرکت مهم است. ارتش نیز مشتاق این تحویل است ، زیرا ULA ارائه دهنده اصلی خدمات پرتاب به وزارت دفاع در کنار SpaceX است. آنها امیدوارند Vulcan با موتورهای تولید شده در ایالات متحده خدمات پرتاب کمتری ارائه دهد. سرانجام ، بسیاری در جامعه فضایی در مورد علت تاخیر واقعاً کنجکاو هستند. بنابراین ، این داستان تلاش می کند تا زمینه ای را برای علت تأخیر موتورهای BE-4 ارائه دهد. این بر اساس منابع ناشناس در دفتر مرکزی شرکت و همچنین مقامات صنعت است ، که برخی از آنها در صورت ذکر نام اخراج می شوند.

  تبلیغات

  در پاسخ به سوالات این مقاله ، سخنگوی Blue Origin ، لیندا میلز ، تنها یک پاسخ تک جمله ای ارائه داد. وی گفت: "ما در حال تحویل موتورها در سال جاری هستیم." موتور نسخه بسیار بزرگتری از BE-3 است. " src = "https://techbord.com/picsbody/2108/4726-1.jpg" alt = "https://techbord.com موتور BE-4 قدرتمند Blue Origin بیش از چهار سال تأخیر دارد-در اینجا دلیل ذکر شده است" srcset = "https://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2016/03/BlueOrigin_001-1280x960.jpg 2x "> مهندسان بزرگنمایی/Blue Origin محفظه احتراق اصلی BE-4 را در کارخانه موشک Blue Origin در نزدیکی سیاتل در سال 2016 مورد بررسی قرار دادند. BE-4 موتور نسخه بسیار بزرگتری از BE-3 است. منبع آبی

  موتورهای پرواز

  بر اساس این منابع ، موتورهای پروازی که به ULA تحویل داده می شوند ، شماره. 1 و نه 2 ، هنوز به طور کامل مونتاژ نشده اند. اما بیشتر اجزا ساخته می شوند. خبر خوب این است که Blue Origin معتقد است که تمام خطرات فنی مهم را کنار گذاشته است. مهندسان قبلاً موتور BE-4 را با پیکربندی نزدیک به موتورهای پروازی آزمایش کرده اند و در حین شلیک های داغ که چرخه کار یک مرحله اول ولکان را تقریبی می کند ، عملکرد خوبی داشته است.

  خواندن بیشتر < /h3> با وجود پرواز سه شنبه ، جف بزوس زمان خود را برای نجات Blue Origin به پایان می رساند

  برنامه کنونی Blue Origin شامل آزمایش دو موتور توسعه دیگر در تاسیسات آن در نزدیکی ون هورن ، تگزاس ، در پاییز امسال است. این موتورها تقریباً به نسخه نهایی موتور BE-4 نزدیک هستند ، اما این نسخه نهایی نیست. 1 به تگزاس منتقل می شود تا دور کوتاهی از آزمایشات را انجام دهد ، که به عنوان تست پذیرش شناخته می شود. در صورت عبور این موتور ، همانطور که انتظار می رفت ، به ULA ارسال می شود. سپس یک موتور تقریباً مشابه BE-4 از کنت به تگزاس ارسال می شود. این موتور "کیفی" یک سری آزمایشات بسیار دقیق تر را تحت عنوان آزمایش صلاحیت قرار می دهد. ایده این است که موتور را با قدم های بلند فشار دهید تا هر گونه نقصی پیدا شود. سپس فرآیند مشابهی با شماره موتور پرواز دنبال می شود. 2 ، و به دنبال آن موتور دوم "Qual".

  این خطر وجود دارد که ULA موتورهای پرواز را قبل از کامل شدن تست صلاحیت کامل دریافت کند. این کار واجد شرایط بر روی پایه های آزمایشی Blue Origin حتی در حالی اتفاق می افتد که ULA موتورها را با اولین موشک Vulcan خود برای آزمایش و در نهایت در نیمه دوم سال 2022 به هم متصل می کند. بنابراین اگر Blue Origin در دقایق آخر با BE-4 مشکلی پیدا کند موتور ، ULA ممکن است مجبور شود کار خود را در زمینه توسعه نهایی Vulcan لغو کند.

  "این یک روش موفقیت آمیز است ، اما قطعاً می تواند نتیجه معکوس داشته باشد."

خبرهای دیگر از علوم پایه