خبر

 • تک بورد - موارد

  موارد "قارچ سیاه" تخریب کننده کره چشم در هند به بیش از 30000 مورد می رسد
  7 روز و 14 ساعت قبل

  کارشناسان فرض می کنند که ترکیبی از عوامل مرتبط با COVID باعث افزایش موج می شود.
  به دنبال موج ویرانگر COVID-19 ، عفونت های موسوم به "قارچ سیاه" در هند در حال افزایش است. عفونت نادر اما ویرانگر می تواند چشم ها را از بین ببرد و به مغز گسترش یابد.

  اکنون پرونده ها به 31000 مورد می رسند که از تخمین ده ها مورد به چند صد مورد در ماه گذشته رسیده است. گزارش های رسانه ای بیش از 2100 مرگ را نشان می دهد ، اما مقامات بهداشت فدرال آمار رسمی مرگ را منتشر نکرده اند.

  بررسی های پزشکی گذشته تخمین زده اند که میزان مرگ و میر ناشی از عفونت قارچی - موکورمیکوز - در حدود 50 درصد است. با این حال ، میزان مرگ و میر با توجه به شرایط زمینه ای بیماران و اینکه قارچهای موکورمیست به کدام قسمت از بدن حمله می کنند ، متفاوت است. عفونت می تواند در دستگاه گوارش ، شکستگی های پوستی ، ریه ها و خون وجود داشته باشد.

  در هند ، به نظر می رسد که قارچ ها عمدتا در بینی و سینوس ریشه دارند ، جایی که می توانند به استخوان های صورت گسترش پیدا کنند ، چشم و حتی مغز پس از ایجاد عفونت ، می تواند به سرعت تهاجمی شود و منجر به مرگ بافت شود. اگر به چشم سرایت کند ، در نهایت بسیاری از بیماران بینایی خود را به طور دائمی از دست می دهند و در بعضی موارد ، برای جلوگیری از گسترش عفونت ، باید چشم آنها کاملاً برداشته شود.

  آگهی

  موکورمیست ها گروهی هستند که در همه جا از کپک ها تشکیل می شوند ، و آنها معمولاً فقط بیماران مبتلا به نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی را تحت تأثیر قرار می دهند. قالبهای کمین کننده خاك عاشق شرایط اسیدی هستند و بیماران مبتلا به كتواسیدوز دیابتی را به ویژه آسیب پذیر می كنند - عارضه ای كه در آن خون اسیدی می شود.) عوامل مرتبط با موج COVID-19 - سایپرز ، باشگاه دانش بسیاری از موارد در افرادی که بهبود می یابند یا اخیراً از بیماری COVID-19 بهبود یافته اند اتفاق می افتد. به نظر می رسد ترکیبی از بهداشت نامناسب در میان بحران سلامتی ، تعداد زیادی از افراد مبتلا به دیابت در این کشور - به ویژه دیابت کنترل نشده - و وابستگی بیش از حد به استروئیدهای گلوکوکورتیکوئید در اپیدمی قارچ نقش دارند. استفاده از استروئید می تواند به درمان COVID-19 کمک کند ، اما همچنین می تواند پاسخ های ایمنی را کاهش داده و افراد را در معرض عفونت های فرصت طلب مانند موکورمیکوز قرار دهد.

  یک متخصص در عفونت های قارچی از وضعیت به عنوان "سه گانه ، "همانطور که ارس قبلاً گزارش داده بود.

  در روزهای اخیر ، گزارش های رسانه ای خارج از هند اشاره کرده است که کودکان به دلیل عفونت های قارچی چشم خود را با عمل جراحی برداشته اند ، دولت های محلی اعلام اپیدمی کرده اند و فروش بازارهای سیاه درمان های ورم مومیکوز را در بازار سیاه انجام داده اند.

خبرهای دیگر از علوم پایه