خبر

 • تک بورد - موارد ابتلا به کووید 30 درصد افزایش می یابد و به بیش از 90 هزار نفر در روز قبل از تجمعات تعطیلات می رسد

  موارد ابتلا به کووید 30 درصد افزایش می یابد و به بیش از 90 هزار نفر در روز قبل از تجمعات تعطیلات می رسد
  15 روز و 22 ساعت قبل

  غرب میانه و شمال شرق شاهد افزایش سریع کووید هستند.
  میزان کووید-19 در ایالات متحده زیاد است و در حال افزایش است، زیرا آمریکایی ها وارد یک هفته تعطیلات می شوند که با سفر در سراسر کشور و گردهمایی های خانوادگی مملو از مربا مشخص شده است.

  طبق ردیابی داده‌های نیویورک تایمز، میانگین روزانه موارد جدید در کشور طی دو هفته گذشته 29 درصد افزایش یافته است و میانگین فعلی موارد جدید روزانه نزدیک به 94000 است. پیش از این، موارد ملی در ابتدای نوامبر سال گذشته و در آغاز ماه اوت گذشته به این میزان بود - زیرا کشور به سمت دو مورد از بزرگ‌ترین موج‌ها در همه‌گیری تاکنون پیش رفته است.

  در حالی که موارد تا حد زیادی افزایش یافته است. ثابت ماندن در سطوح بالا در جنوب و غرب، شمال شرق و غرب میانه شاهد موج های سریع هستند. در شمال شرقی، کانکتیکات با جهش 117 درصدی موارد جدید روزانه طی دو هفته گذشته، سریع‌ترین افزایش موارد را در سراسر کشور داشته است. نیوهمپشایر، رود آیلند، و ماساچوست پس از کانکتیکات برای افزایش شدیدترین موارد در کشور رتبه بندی می شوند. در همین حال، مین شاهد بالاترین سطح موارد و بستری شدن در بیمارستان در شرایط همه‌گیری است.

  در غرب میانه، میشیگان در حال حاضر دارای بالاترین سطح موارد جدید COVID-19 و بستری‌های جدید COVID-19 در هر 100000 است. مردم. مینه‌سوتا دومین سطح بالای موارد، و داکوتای شمالی دومین سطح بستری شدن در بیمارستان را دارد.

  تبلیغات

  روز شکرگزاری واکسینه شده

  انتقال و افزایش شدید بیماری زمانی اتفاق می‌افتد که آمریکایی‌ها برای یک هفته تعطیلات آماده می‌شوند. . AAA در اوایل این ماه تخمین زد که سفر روز شکرگزاری به سطوح تقریباً قبل از همه گیری باز خواهد گشت. اداره امنیت حمل و نقل نیز انتظار داشت 20 میلیون مسافر هوایی داشته باشد، مشابه تعداد مسافران در سال 2019.

  برای افرادی که به طور کامل واکسینه شده اند، مقامات بهداشت عمومی تا حد زیادی برخی از سفرها و تجمعات تعطیلات را امضا کرده اند. در مصاحبه ای که یکشنبه در ABC در این هفته انجام شد، آنتونی فائوچی، متخصص ارشد بیماری های عفونی، توصیه کرد که "اگر واکسینه شده اید - و امیدواریم که شما نیز تقویت شوید - و خانواده شما هم هستند، می توانید از یک وعده غذایی معمولی روز شکرگزاری، تعطیلات شکرگزاری لذت ببرید. هیچ دلیلی وجود ندارد که این کار را انجام ندهید."

  اما طبق آخرین داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، حدود 41 درصد از جمعیت ایالات متحده هنوز به طور کامل واکسینه نشده اند. روشل والنسکی، مدیر CDC در بعدازظهر دوشنبه در نشستی در کاخ سفید خاطرنشان کرد که این شامل 47 میلیون بزرگسال و بیش از 12 میلیون نوجوان می شود که واجد شرایط واکسیناسیون هستند اما هنوز به طور کامل واکسینه نشده اند.

  داده ها همچنان نشان می دهد که واکسینه نشده اند. او تأکید کرد که اکثریت قریب به اتفاق موارد، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر را مردم تشکیل می دهند. در مقایسه با افراد کاملاً واکسینه شده، احتمال ابتلا به کووید-19 در افراد واکسینه نشده شش برابر بیشتر است، خطر بستری شدن در بیمارستان با کووید-19 9 برابر بیشتر است و احتمال مرگ ناشی از کووید-19 14 برابر بیشتر است.

  والنسکی گفت: "عفونت در بین افراد واکسینه نشده همچنان باعث ایجاد این بیماری همه گیر، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر می شود - به طرز غم انگیزی در زمانی که ما واکسن هایی داریم که می توانند محافظت باورنکردنی ایجاد کنند."

خبرهای دیگر از علوم پایه