خبر

 • تک بورد - مقبره پمپئی نشان می دهد که انسان قبلاً برده شده و به ثروت و قدرت رسیده بود

  مقبره پمپئی نشان می دهد که انسان قبلاً برده شده و به ثروت و قدرت رسیده بود
  20 روز و 9 ساعت قبل

  کتیبه مقبره همچنین اولین شواهد از تئاتر یونانی در این شهر را ارائه می دهد.
  باستان شناسان که در پومپی کار می کردند اخیراً مقبره را کشف کرده و بقایای مردی را که چند دهه قبل از فوران جان باخت ، تا حدی مومیایی کردند. این مرد ، مارکوس ونیریوس سکوندیو ، طبق شرح نامه اش ، یک بار برده شده بود ، اما در پایان زندگی خود به اندازه کافی ثروت و موقعیت را کسب کرده بود تا از چهار روز اجرای تئاتر در پومپی حما

  غارهای غنی در امپراتوری روم

  باستان شناسان آرامگاه مارکوس ونیریوس سکوندیو را در گورستان باستانی یا قبرستان قدیمی پورتا سارنو در قسمت شرقی پومپی ، جایی که گردشگران مجاز نیستند ، کشف کردند. مقبره او بزرگ و تأثیرگذار بود ، با نمایی رنگارنگ که گیاهان سبز را در زمینه آبی رنگ نشان می داد. آثار رنگ هنوز هم پس از 2000 سال به سنگ می چسبد. همچنین آنقدر خوب مهر و موم شده بود که بقایای سرنشینان آن تا حدی مومیایی شده بود و بافت نرم و چند تار موی سفید به همراه چند تکه پارچه حفظ شده بود. با مطالعه ، باستان شناسان توانستند نامی را که روی ورودی مقبره نوشته شده است با نامی که بر روی لوح های مومی در خانه یک بانکدار به نام Lucius Caecilius Jucundus ، در سراسر شهر در مقابل شهر نکروپولیس قرار دارد ، تطبیق دهند. لوح های بانکدار مارکوس را به عنوان "برده عمومی" ضبط می کرد که در معبد زهره ، که زمانی در انتهای غربی شهر قرار داشت ، به عنوان سرپرست کار می کرد (تقریباً مطمئناً قسمت دوم نام او ، ونیریوس از آنجا آمده است). اما در یک مقطع زمانی او آزاد شد یا آزاد شد و شروع به ساختن یک زندگی جدید برای خود کرد.

  برده داری در روم همیشه یک دولت دائمی نبود و بسیاری از آزادیخواهان زندگی نسبتاً مرفهی را ادامه دادند. برای خودشان. شواهد تاریخ آنها در سراسر پمپئی همچنان وجود دارد. و ظاهراً آزادی مارکوس برای خود بسیار خوب عمل کرد. سنگ نگاره ای که بر روی سنگ قبر او حک شده است مفتخر است که او یکبار چهار روز کامل اجرای تئاتر را برای مردم پومپی ، به دو زبان یونانی و لاتین ، حمایت کرده است. در سنگ قبر شما ، اما برای رومیان ثروتمند ، حمایت از سرگرمی های عمومی مانند نمایش یا مسابقات گلادیاتوری راهی برای خودنمایی ارائه می دهد ، در حالی که محبوبیت و شهرت فرد را نیز تقویت می کند. این بشردوستی به عنوان تبلیغات و حرکت قدرت ، a la Carnegie و Rockefeller بود. مارکوس با افتخار در مورد نمایش هایی که حمایت می کرد ، ادعا می کرد که در زمان خود یک حرکت دهنده و تکان دهنده بوده است.

  "لودی یونانی و لاتین به مدت چهار روز"

  < p> مارکوس در ثبت افتخارآمیزترین دستاورد خود ، نگاهی اجمالی به زندگی فرهنگی وسیعتر پومپی ارائه کرد. یونانی در قرون اولیه میلادی رایج ترین زبان در شرق مدیترانه بود و نمایش ها و اجراهای دیگر بخش عظیمی از صحنه اجتماعی شهرهایی مانند پومپی بودند. اما باستان شناسان هیچ شواهد دیگری مبنی بر اجرای نمایش به زبان یونانی در این شهر جهانی اما کاملاً رومی پیدا نکرده اند.

  "برگزاری اجراهای به زبان یونانی شواهدی از آب و هوای زنده و باز فرهنگی است که پمپئی باستان را مشخص می کند." گابریل زوشتریگل ، باستان شناس ، رئیس پارک باستان شناسی پمپئی ، گفت:

  بسیاری دیگر از شواهد باستان شناسی و تاریخی ، شهر مدفون را به عنوان مکانی متنوع ، مملو از مردم و فرهنگ ها از سراسر جهان روم نشان می دهد. زوشتریگل شواهدی از تئاتر یونانی در شهر را "آزمایش دیگری از موزاییک بزرگ" توصیف کرد که زندگی فرهنگی پمپئی بود.

  افزایش مارکوس از بردگی به ثروت قابل توجه بود اما برای رومی باستان کاملاً شنیده نشده بود. ، به ویژه در یک شهر شلوغ و اجتماعی از قبیل پمپئی. چیزی که در مورد او بسیار عجیب است این است که وقتی در حدود 60 سالگی درگذشت ، او را به خاک سپردند. به طور معمول ، بزرگسالان در امپراتوری روم سوزانده می شدند و سپس در یک جنازه تشییع جنازه دفن می شدند ، مانند شیشه آبی دوست داشتنی که فضایی در آرامگاه مارکوس دارد. بر روی آن "نوویا آمابیلیس" یا "همسر مهربان" نوشته شده است ، بنابراین حدس زدن اینکه چه کسی داخل آن است خیلی سخت نیست. دفن معمولاً برای کودکان بود.

  تبلیغات

  باستان شناسان هنوز مطمئن نیستند که چرا مارکوس ، که در بسیاری از جهات بسیار رومی به نظر می رسد ، از روش مرسوم سوزاندن پیروی نکرده است. این به تجزیه و تحلیل بیشتر بقایای او ، سایر شواهد موجود در مقبره و شاید حتی شواهد موثق از منابع دیگر مانند قرص های مومی بانکدار نیاز دارد. و این س questionالی است که باستان شناسان ممکن است هرگز نتوانند به طور قطعی به آن پاسخ دهند.

  اما باستان شناس لورن آلپونت از دانشگاه والنسیا پیشنهاد می کند که حفاظت باورنکردنی بقایای مومیایی شده مارکوس تا حدی می تواند سرنخی را ارائه دهد.

  < وی گفت: "ما هنوز باید بفهمیم که مومیایی بخشی از متوفی ناشی از درمان عمدی است یا خیر." شناسایی ضایعات پارچه ای حفظ شده به همراه بقایای آن می تواند کمک کننده باشد. آلپونت افزود: "از منابع می دانیم که پارچه های خاصی مانند آزبست در مومیایی کردن استفاده می شده است." مقبره مارکوس ، یا بقیه حومه پورتا سارنو ، اما پارک باستان شناسی پمپئی در حال حاضر امکان سنجی بازکردن این منطقه را برای عموم در حال مطالعه است. تعدادی از مقبره های این گورستان قبل از وقوع نیاز به تثبیت دارند و برخی از آنها حتی ممکن است کار مرمت انجام دهند. اگر این برنامه ها سرانجام به نتیجه برسد ، نام مارکوس ونیریوس سکوندیو ممکن است بار دیگر با یک نمایش عمومی در پمپئی همراه شود.

خبرهای دیگر از علوم پایه