خبر

 • تک بورد - مقامات هوندا جزئیات برنامه های خود را برای ساخت یک موشک مداری کوچک و قابل استفاده مجدد ارائه می کنند

  مقامات هوندا جزئیات برنامه های خود را برای ساخت یک موشک مداری کوچک و قابل استفاده مجدد ارائه می کنند
  9 روز و 15 ساعت قبل

  ما معتقدیم که پیشرفت زیادی در این پیشرفت داشته‌ایم.»
  مقامات ژاپنی شرکت هوندا موتور جزئیات بیشتری را در مورد برنامه‌های خود برای گسترش احتمالی تجارت پرتاب موشک فاش کرده‌اند.

  هوندا که در سال 1946 به عنوان یک شرکت موتور سیکلت تأسیس شد، در سال 1963 به سمت خودرو گسترش یافت. امروز، این شرکت چند ملیتی با بیش از 200000 کارمند در سراسر جهان در بین 10 تولیدکننده بزرگ وسایل نقلیه موتوری در جهان قرار دارد. کیجی اوتسو، رئیس شرکت تحقیق و توسعه هوندا، گفت، هوندا می‌گوید به طور فزاینده‌ای خود را کمتر یک شرکت خودروسازی و بیشتر یک شرکت «تحرک» می‌داند.

  شرکت‌های مختلف هوندا اکنون طیف گسترده‌ای را ایجاد می‌کنند. محصولات، از جمله اتومبیل، موتور سیکلت، ربات، و جت. به دلیل این مجموعه متنوع، هوندا طیف وسیعی از فناوری‌های سیال و احتراق و همچنین سیستم‌های هدایت و کنترل را توسعه داده است. اوتسو، عصر پنجشنبه در صحبت با دو خبرنگار از طریق تیم های مایکروسافت، گفت که او بر توسعه موتورهای تعدادی از خودروهای هوندا نظارت داشته است.

  با تمرکز بر مسائل حرکتی گسترده تر، این شرکت در نظر گرفته است که در کجا قرار دارد. ممکن است بیشتر گسترش یابد. Ohtsu گفت که این شرکت اکنون فضا را به عنوان یک منطقه رشد می بیند. در نتیجه، او گفت: "ما می خواهیم بررسی کنیم که چگونه می توانیم از فناوری خود برای کمک به توسعه فضا استفاده کنیم." src="https://techbord.com/picsbody/2110/6925-1.jpg" alt="https://techbord.com مقامات هوندا جزئیات برنامه های خود را برای ساخت یک موشک مدار کوچک و قابل استفاده مجدد ارائه می کنند" >Enlarge / Honda's small rocket will be شرکت هوندا موتور

  هوندا کار در فضا را وسیله ای برای تحقق "رویاها و پتانسیل" مردم در سراسر جهان می داند، در حالی که از فناوری های اصلی شرکت استفاده می کند. برنامه ها شامل همکاری با آژانس فضایی ژاپن در زمینه فعالیت هایی مانند مریخ نوردها و روباتیک در فضا است.

  به عنوان بخشی از بحث های داخلی شرکت، گروهی از مهندسان جوان هوندا نیز علاقه خود را به موشک ها ابراز کردند. و بنابراین، از اواخر سال 2019، این شرکت برخی از منابع تحقیق و توسعه خود را به توسعه موتور موشک اختصاص داده است. در جریان جلسه توجیهی آنلاین، یک مهندس ارشد هوندا به نام آتسوشی اوگاوا ویدئوی کوتاهی از نمونه اولیه آزمایش موتور موشک را پخش کرد. او گفت که این ویدئو به دلایل اختصاصی سیاه و سفید بود.

  اوگاوا از ارائه اطلاعات خاصی در مورد موتور، مانند ترکیب پیشرانه آن یا نیروی رانش پیش بینی شده آن خودداری کرد. با این حال، ستون اگزوز مافوق صوت موتور، الماس ماخ را در این ویدئو تولید کرد. اوگاوا گفت: «ما معتقدیم که تنها پس از دو سال پیشرفت بزرگی در این توسعه داشته ایم. تبلیغات

  برنامه اساسی هوندا توسعه یک وسیله پرتاب ماهواره کوچک با ظرفیت قرار دادن 1 متریک تن در مدار پایین زمین است. هوندا قصد دارد تا حدود سال‌های 2025 یا 2026 از توسعه داخلی پشتیبانی کند و پس از آن در مورد ادامه کار پرتاب و توسعه کامل موشک، تصمیم «برو یا نرو» خواهد گرفت. در آن مرحله مقامات شرکت انتظار دارند که کنترل محکم تری بر روی هزینه های توسعه کلی و چالش های فنی که هنوز باید برطرف شوند، داشته باشند.

  احتمال دارد که هوندا ابتدا یک نمونه اولیه زیر مداری را قبل از ساخت یک وسیله نقلیه مداری توسعه دهد. اوگاوا گفت که برنامه های اولیه نیاز به مرحله اول قابل استفاده مجدد دارند، اما این پیش نیاز نیست.

  هدف این ابتکار تبدیل شدن به SpaceX بعدی نیست، بلکه دادن آزادی عمل به مهندسان هوندا برای نوآوری است. این شرکت معتقد است که برخی از باهوش ترین مهندسان جهان را دارد و می خواهد آنها را در یک مشکل چالش برانگیز رها کند. ساختن یک موشک مداری قطعا همین است.

خبرهای دیگر از علوم پایه