خبر

 • تک بورد - مطالعه نشان می‌دهد که مراسم وحشتناک

  مطالعه نشان می‌دهد که مراسم وحشتناک "عقاب خونی" وایکینگ از نظر تشریحی امکان پذیر است


  17 روز و 16 ساعت قبل

  اما قربانیان مدت‌ها قبل از پایان اعدام شکنجه‌آمیز می‌مردند.
  سریال وایکینگ‌ها در History Channel روایتی تخیلی از قهرمان افسانه‌ای نورس راگنار لوتبروک (تراویس فیمل) است که کشاورز به دنیا آمد و پادشاه اسکاندیناوی شد. در اوایل سریال، یک رهبر رقیب به نام Jarl Borg (Thorbjørn Harr) از نزدیک Götaland حمله به مردان راگنار را رهبری می کند و حتی برادر راگنار را متقاعد می کند که به او خیانت کند. وقتی که ن

  این مجموعه به خود می بالد که تا حد امکان از نظر تاریخی دقیق است، که یک چالش است، زیرا بسیاری از چیزهایی که در مورد عصر وایکینگ ها می دانیم از اشعار حماسی ناشی می شود که دستاوردهای آنها را به صورت گفتاری بیان می کند و سرانجام قرن ها بعد نوشته شده است. این امر به ویژه در مورد آیین عقاب خونی صدق می کند، که مدت هاست به عنوان یک افسانه صرف رد شده است - چه به دلیل سوء تفاهم های مکرر در طول ترجمه اشعار یا شاید به دلیل تمایل دانشمندان مسیحی برای به تصویر کشیدن وایکینگ های بت پرست به عنوان وحشی.

  (هشدار: برخی از توضیحات تشریحی گرافیکی در ادامه آمده است.)

  عقاب خونی ظاهراً شامل حک کردن پشت قربانی، بریدن دنده ها از ستون فقرات و سپس بیرون کشیدن ریه بوده است. از طریق دهانه، آنها را روی دنده های پهن نمایش دهید. گفته می شود قربانی در تمام مدت زنده بوده و آخرین نفس های او باعث بال زدن نهایی ریه ها می شود که شبیه بال زدن یک پرنده است. برخی روایات همچنین به ریختن نمک بر روی زخم های قربانی اشاره می کنند.

  صرف نظر از این که واقعیت باشد یا افسانه، انجام چنین مراسمی، در عین چالش برانگیز بودن، از نظر تشریحی با ابزارهای موجود در آن زمان امکان پذیر بود. به گفته نویسندگان مقاله اخیر منتشر شده در مجله Speculum، و با آداب فرهنگی وایکینگ ها همخوانی دارد. با این حال، قربانی به ناچار در اوایل این فرآیند بر اثر شوک و از دست دادن خون می مرد، بنابراین بال زدن نهایی ریه ها احتمالاً مجوز شاعرانه است.


  تگ ها:

  مطالعه , نشان , می‌دهد , مراسم , وحشتناک , عقاب , خونی , وایکینگ , تشریحی , امکان , پذیر


  v 12
خبرهای دیگر از علوم پایه