خبر

 • تک بورد - مطالعات نشان می دهد که موارد Omicron کمتر به درمان بیمارستانی نیاز دارند

  مطالعات نشان می دهد که موارد Omicron کمتر به درمان بیمارستانی نیاز دارند


  1 ماه قبل

  نرخ بالای عفونی همچنان می‌تواند بیمارستان‌ها را در سراسر جهان تحت فشار قرار دهد.
  بر اساس داده‌های مراقبت‌های بهداشتی از آفریقای جنوبی، دانمارک، احتمال دارد سهم کمتری از افراد مبتلا به نوع ویروس کرونا Omicron در مقایسه با موارد سویه دلتا به درمان بیمارستانی نیاز داشته باشند. و انگلستان

  یافته‌های تیم‌های تحقیقاتی جداگانه این امیدواری را ایجاد می‌کند که موارد کمتری از بیماری‌های شدید نسبت به سایر گونه‌های ویروس وجود داشته باشد، اما محققان هشدار دادند که درجه بالای عفونی Omicron همچنان می‌تواند خدمات بهداشتی را تحت فشار قرار دهد.

  کارشناسان تاکید کردند که کاهش در بیماری شدید احتمالاً ناشی از تمایل بیشتر Omicron در مقایسه با انواع دیگر برای آلوده کردن افرادی است که واکسینه شده یا قبلاً آلوده شده اند، اگرچه مطالعات بریتانیا نیز به کاهش احتمالی شدت ذاتی اشاره کرده است.

  گروه‌های واکسینه نشده همچنان در معرض خطر هستند، اما از آنجایی که اکثریت قریب به اتفاق عفونت‌ها و عفونت‌های مجدد ناشی از Omicron خفیف هستند، نسبت همه مواردی که به بیماری شدید مبتلا شده‌اند کمتر از سایر انواع است. این سویه اکنون اکثر موارد کووید-19 را در چندین کشور از جمله ایالات متحده تشکیل می دهد.

  تحلیل داده های انگلیسی که توسط محققان کالج امپریال انجام شد نشان داد که احتمال ابتلای Omicron به میزان 11 درصد کمتر است. بیماری در هر فرد پس از تنظیم عواملی از جمله سن، جنس، شرایط بهداشتی زمینه‌ای، وضعیت واکسیناسیون و عفونت قبلی دلتا، با کاهش شدیدتر به دلیل این واقعیت است که موارد Omicron بیشتر از موارد دلتا در میان افرادی است که قبلاً آلوده یا واکسینه شده‌اند، که محافظت قابل‌توجهی در برابر بیماری شدید ایجاد می‌کند.

  مطالعه آفریقای جنوبی، انجام شده توسط موسسه ملی بیماری های واگیر این کشور، نشان داد که در بین مردم آنها که در ماه های اکتبر و نوامبر آزمایش مثبت داشتند، پس از تعدیل عوامل مختلف از جمله عفونت قبلی، موارد مشکوک Omicron 80 درصد کمتر از موارد دلتا در بیمارستان بستری شدند. اما محققان تاکید کردند که وضعیت واکسیناسیون را در این تجزیه و تحلیل در نظر نگرفته‌اند و داده‌های مربوط به عفونت‌های قبلی غیرقابل اعتماد بود.

  تحلیل دوم از همان تیم تحقیقاتی، که این بار وضعیت واکسیناسیون را کنترل می‌کرد، نشان داد که پس از پذیرش به موارد بیمارستان، Omicron و Delta در هفته‌های اخیر، هر دو احتمال یکسانی برای پیشرفت به وضعیت جدی داشتند. آنالیزها شامل بیش از 10000 مورد Omicron و بیش از 200 پذیرش در بیمارستان بود. پروفسور شریل گفت: "چیزی در جریان است... از نظر تفاوت در پاسخ ایمونولوژیک Omicron در مقابل Delta." کوهن، اپیدمیولوژیست در دانشگاه ویتواترزاند و یکی از نویسندگان این مطالعه.

  او گفت که یافته‌ها نشان می‌دهد که عفونت‌های پیشرونده و عفونت‌های مجدد از Omicron "کمتر شدید" هستند و محافظت ایمنی در برابر سلول‌های T و B -سلول ها علیرغم کاهش محافظت از آنتی بادی، "پیشرفت به بیماری شدید" Omicron را "واسطه" کردند.


  تگ ها:

  مطالعات , نشان , موارد , omicron , کمتر , درمان , بیمارستانی , نیاز , دارند


  v 7
خبرهای دیگر از علوم پایه