خبر

 • تک بورد - مشاوران FDA به اتفاق آرا سبزرنگ Moderna boosters را برای افراد بالای 65 سال ، در معرض خطر بالا قرار می دهند

  مشاوران FDA به اتفاق آرا سبزرنگ Moderna boosters را برای افراد بالای 65 سال ، در معرض خطر بالا قرار می دهند
  7 روز و 10 ساعت قبل

  تقویت کننده های مدرن برای همان گروههای واجد شرایط تقویت کننده Pfizer توصیه می شوند. واکسن COVID-19 Moderna برای گروه های خاصی.

  گروه هایی که برای تقویت آنها مشخص شده است افراد 65 سال به بالا ، افراد 18 تا 64 ساله که در معرض خطر شدید COVID-19 هستند و 18 تا 64 سال که به دلیل تماس های مکرر سازمانی یا شغلی در معرض خطر COVID-19 قرار دارند. ، مانند مراقبت های بهداشتی و کارگران ضروری. اینها همان گروه هایی هستند که قبلاً مجاز به دریافت تقویت کننده Pfizer/BioNTech بودند.

  و مانند تقویت کننده های Pfizer/BioNTech ، تقویت کننده های Moderna باید شش ماه یا بیشتر پس از دوز اول تجویز شوند. واکسن mRNA Moderna.

  یک تفاوت قابل توجه در توصیه Moderna این است که تقویت کننده نصف دوز دو مورد اول است-یعنی یک دوز 50 میکروگرم ، به جای 100 میکروگرم. دوزهای مورد استفاده در عکس های اول و دوم.

  در داده هایی که پیش از جلسه امروز به FDA ارائه شده بود ، Moderna گزارش داد که افزایش دوز کمتر به اندازه دوز بزرگتر م effectiveثر است ، اما به احتمال زیاد عوارض جانبی کمتر به طور خاص ، شرکت گفت که هر دو دوز تقویت کننده 50 و 100 میکروگرم افزایش 66 برابری یا بیشتر در سطح آنتی بادی را در بین شرکت کنندگان در کارآزمایی بالینی ایجاد کرد. عفونت های متوسط ​​COVID-19 با گذشت زمان رو به کاهش است و گروه های مسن و در معرض خطر ممکن است با گذشت زمان در برابر بیماری های شدید آسیب پذیرتر شوند (هرچند در حال حاضر ، محافظت در برابر بستری شدن و مرگ قوی است).

  با این شرایط در ترکیب با اطلاعات ایمنی و اثربخشی خوب ، کمیته FDA - کمیته مشورتی واکسن ها و محصولات بیولوژیکی مرتبط (VRBPAC) - به شدت از ارائه دوزهای تقویت کننده به گروه های منتخب حمایت کرد.

  اهداف

  همانطور که در بحث های کمیته در مورد تقویت کننده Pfizer/BioNTech ، اعضای VRBPAC به شدت با بازکردن تقویت کننده برای همه مخالف بودند - کاری که دولت بایدن مایل به انجام آن بوده است. اعضا یکبار دیگر به حفاظت مداوم در برابر بستری شدن و مرگ در میان گروه های جوان اشاره کردند ، که همچنین در معرض خطر نسبتاً بالاتری برای عوارض خاص ، یعنی میوکاردیت (التهاب قلب) هستند.

  تبلیغات

  "مطمئناً ، پل آفیت ، عضو رأی دهنده VRBPAC و متخصص بیماری های عفونی اطفال در بیمارستان کودکان فیلادلفیا ، گفت: "با [ارائه تقویت کننده] تا 18 سال اصلا موافق نیستید.

  " تحت تأثیر قرار گرفته ام آفیت در بحثی پس از رای گیری گفت که ما همچنان از حفاظت عالی در برابر بیماری های متوسط ​​تا شدید در این کشور از طریق دلتا و برای همه گروه های سنی برخوردار هستیم. "و من فقط فکر می کنم که ما همچنان پیام های اشتباه را با استفاده از اصطلاحاتی مانند" پیشرفت "ارسال می کنیم و باعث می شویم مردم احساس کنند که محافظت نمی شوند مگر اینکه دوز سوم را دریافت کرده باشند."

  واکسن ها وی و دیگران استدلال کردند که هدف آنها جلوگیری از بدترین نتایج - بیماری شدید و مرگ - جلوگیری از عفونت های خفیف است. آفیت خاطرنشان کرد: اگرچه واژه "عفونت موفقیت آمیز" تصور می کند که واکسن شکست خورده است ، اما عفونت های خفیف همیشه در برخی از سطوح مورد انتظار است. وی گفت: "اگر هدف این واکسن جلوگیری از عفونت بدون علامت یا علائم خفیف باشد ... این یک محدوده بالا است که هیچ واکسن دیگری برای آن نداریم."

  علاوه بر این ، این هدف و فشار Offit افزود که تقویت همه افراد واکسینه شده از مهمترین هدف منحرف می شود. "مشکل در این کشور واکسیناسیون افراد واکسینه نشده است." به دیروز ، محققان داده های آزمایشی اولیه را منتشر کردند که نشان می داد مخلوط کردن و تطبیق واکسن ها به عنوان محافظتی بهتر از استفاده از همان نوع واکسن برای تقویت کننده ، محافظت کننده است. اگرچه این مطالعه کوچک بود ، اما نکاتی را ارائه کرد که تقویت واکسن Moderna ، بدون توجه به واکسیناسیون اصلی ، ممکن است قوی ترین محافظت را ارائه دهد. با این حال ، آزمایش در فاصله زمانی کوتاهتری پس از دوز اول انجام شد (افزایش بعد از 12 هفته ، نه بعد از شش ماه) ، و از دوز بزرگتر 100 میکروگرم برای تقویت کننده ها استفاده شد.

  VRBPAC در حال ملاقات است فردا دوباره برای بحث در مورد داده های ترکیب و مطابقت و همچنین داده های تقویت کننده واکسن جانسون و جانسون. در همین حال ، FDA تصمیم می گیرد که آیا امروز توصیه های VRBPAC را برای مجوز تقویت کننده Moderna امضا می کند یا خیر ، که احتمالاً این کار را انجام می دهد. سپس ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری و کمیته مشاوران آن با توصیه های بیشتر در مورد افرادی که باید تقویت کننده ها را دریافت کنند ، صحبت می کنند.

خبرهای دیگر از علوم پایه