خبر

 • تک بورد - مشاهدات جدید نشان می دهد که ساختمان های قطب شمال ممکن است با مشکل مواجه شوند

  مشاهدات جدید نشان می دهد که ساختمان های قطب شمال ممکن است با مشکل مواجه شوند
  26 روز و 9 ساعت قبل

  محققان روش دقیق تری برای بررسی چگونگی توسعه قطب شمال دارند.
  با گرم شدن جهان، کشورهایی که در قطب شمال دارند به طور فزاینده ای به منطقه برای توسعه و استفاده چشم دوخته اند. همانطور که Ars در جولای گذشته گزارش داد، منطقه قطبی سرد ممکن است برای افزایش حمل و نقل باز باشد، زیرا تحت تغییرات آب و هوایی مدت طولانی تری عاری از یخ باقی می ماند.

  با این حال، سیاستگذاران و دانشمندان برای درک میزان استفاده انسان از قطب شمال و آینده ای که برای جاده ها، سکونتگاه ها و سایر تحولات در منطقه در انتظار است، به ابزارهای بهتری نیاز دارند. تحقیقات جدید ادعا می کند که روش دقیق تری برای بررسی چگونگی تغییر استفاده انسان در قطب شمال ارائه می دهد.

  به گفته آنت بارتش، نویسنده اصلی مقاله، در حال حاضر هیچ منبع داده خوبی برای ارزیابی ریسک و مطالعات آسیب پذیری برای زیرساخت در قطب شمال او گفت که OpenStreetMap در قطب شمال "ناقص و ناسازگار" است و تحقیقات قبلی که از آن استفاده می‌کردند محدودیت‌های آن را پذیرفته بودند.

  این تلاش جدید از یادگیری ماشینی استفاده می‌کند، داده‌های ماهواره‌ای که قبلاً کمتر مورد استفاده قرار می‌گرفتند (در میان سایر داده‌ها). مجموعه‌ها)، و ساعت‌های کار انسان برای روش‌ها و بینش‌های آن. این پروژه آنچه بارتش می گوید تصویر بهتری از زیرساخت های انسانی در یکی از سردترین مناطق زمین ارائه می دهد. در درجه اول، این کار به مناطق ساحلی می پردازد - زیرا بسیاری از جوامع در قطب شمال در نزدیکی اقیانوس هستند - اما در داخل نیز به مطالعه می پردازد.

  "ما می خواستیم چیزی ایجاد کنیم که سازگار باشد و واقعاً به همان اندازه شهرک ها را جذب کند. بارتش به Ars گفت: "ممکن است." اساس تحقیقات اخیر را تشکیل می دهد. این تصاویر دارای رزولوشن 10 متری هستند که نسبت به وضوح 30 متری که قبلاً از طریق برنامه لندست در دسترس بود، برتری دارد. ممکن است تفاوت زیادی به نظر نرسد، اما وقتی ساختمان ها و جاده ها را اندازه گیری می کنید، می تواند معنی زیادی داشته باشد.

  تبلیغات

  «اگر به عرض یک جاده فکر کنید، با 30 متر، نمی توانید گرفتن هر چیزی اما با 10 متر، همه چیز جالب می شود. ، این تیم از یادگیری ماشینی برای شناسایی هر ویژگی که می توانستند استفاده کرد - فرآیندی که چندین سال طول کشید، پس از یک یا دو سال از توسعه الگوریتم ها. به خاطر مقاله تحقیقاتی، این تیم همچنین داده‌های مرتبط دیگری مانند روند دمای زمین، سطوح منجمد دائمی، تغییر پوشش گیاهی و غیره را ادغام کرد. محققان همچنین مجموعه‌ای از چشم انسان را روی نتایج به عنوان نوعی کنترل کیفیت قرار دادند. او گفت.

  ترک ها

  علاوه بر ارائه یک روش جدید برای مشاهده استفاده از زمین های انسانی در قطب شمال، این تحقیق همچنین بینش های جالبی را در مورد اینکه چگونه ما در آنجا به هم ریخته ایم ارائه می دهد. . این تیم با بررسی تغییرات در پوشش گیاهی - و با فرض اینکه کاهش پوشش گیاهی در برخی مناطق به فعالیت‌های انسانی مرتبط است - تعمیم داد که چقدر بشریت در خشکی گسترش یافته است. حداقل 15 درصد (حدود 180 کیلومتر مربع) از پیشرفت‌ها از سال 2000 تاکنون جدید هستند.

  با توجه به اینکه تورنتو بیش از 600 کیلومتر مربع است، ممکن است زیاد به نظر نرسد - اما قطب شمال نیز در آن سخت است. برای ساختن چیزها علاوه بر این، بارتش خاطرنشان کرد که تخمین احتمالاً محافظه کارانه است، زیرا پوشش گیاهی در مناطق مرتفع قطب شمال بسیار کمیاب است. علاوه بر این، تنها حدود 4 میلیون نفر در سراسر قطب شمال زندگی می کنند، در مقایسه با حدود سه میلیون نفر که در تورنتو (نه منطقه) زندگی می کنند.

  طبق تحقیقات، بخش عمده ای از گسترش در روسیه رخ داده است. ، اما ایالات متحده و کانادا نیز در آن بالا هستند. علاوه بر این، 31 درصد از مساحت سطحی که درگیر استخراج نفت و گاز بود، پس از سال 2000 توسعه یافت. برای استخراج، این رقم 5 درصد است.

  یکی از واضح‌ترین یافته‌های این مقاله نشان می‌دهد که تا سال 2050، 55 درصد از توسعه‌های قطب شمال بر روی زمین‌هایی خواهند نشست که در آن یخ‌های دائمی بالای سطح دو متری ناپدید می‌شوند. ممکن است در اعماق بیشتر باقی بماند). برای دستیابی به این مقدار، محققان روندهای دما را از 20 سال گذشته استخراج کرده و آنها را به آینده تعمیم دادند.

  به گفته Bartsch، این ناپدید شدن می تواند به معنای خطر برای جاده ها و ساختمان های منطقه باشد. زیرا اغلب با مشخصات خاصی ساخته می شوند که ممکن است به دلیل گرم شدن قطب شمال و خاک آن وجود نداشته باشد. این تغییرات می تواند آسیب های ساختاری به ساختمان ها و جاده ها در منطقه داشته باشد.

  محیط زیست. Res. 2021. DOI: 10.1088/1748-9326/ac3176 (درباره DOI)

خبرهای دیگر از علوم پایه