خبر

 • تک بورد - مریخ نورد perseverance ناسا با خیال راحت روی سطح مریخ فرود می آید

  مریخ نورد perseverance ناسا با خیال راحت روی سطح مریخ فرود می آید
  21 روز و 17 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ مریخ نورد Perseverance Mars ناسا با خیال راحت پس از یک سفر 203 روزه در سیاره سرخ فرود آمد که طی آن با خیال آسوده 293 میلیون مایل به خانه جدید خود برای همیشه سفر کرد. اندکی پس از لمس کردن ، Perseverance اولین تصویری را که از مریخ گرفته از یکی از دوربین های خطر مریخ نورد فرستاد.

  فرود آمدن با تعلیق دیروز بعد از ظهر دیروز در حالی که میلیون ها بیننده از سراسر جهان برای دیدن این واقعه تاریخی به هم پیوسته بودند ، به طور مستقیم در YouTube پخش شد. هر تعداد از موارد می توانست اشتباه باشد و باعث شود که کل ماموریت از کار بیفتد ، اما خوشبختانه شانس در کنار ناسا بود زیرا همه توالی های لازم بدون هیچ مشکلی از بین رفت.

  سلام ، دنیا. اولین نگاه من به خانه ابدی من. #CountdownToMars pic.twitter.com/dkM9jE9I6X

  - Perseverance Mars Rover NASA (NASAPersevere) 18 فوریه 2021

  جدیدترین مریخ نورد ناسا و هلیکوپتر همراه آن ، نبوغ ، از کیپ کاناورال پرتاب شد ایستگاه نیروی فضایی در فلوریدا در تاریخ 30 ژوئیه 2020. مریخ نورد 2226 پوندی تقریباً به اندازه یک SUV است و در جستجوی نشانه هایی از حیات میکروبی باستان ، دهانه Jezero مریخ را مرور می کند. پشتکار حتی نمونه های خاک را برای یک مأموریت بازگشت در آینده جمع می کند.

  https://techbord.com پشتکار ناسا مریخ نورد با خیال راحت روی سطح مریخ فرود می آید

  وقتی همه چیز گفته شد و انجام شود ، ناسا تقریباً 2.7 میلیارد دلار در این پروژه سرمایه گذاری کرده و این هفتمین برنامه گران قیمت ترین اکتشافات سیاره در تاریخ ناسا است.

  تصاویر با حسن نیت از ناسا

خبرهای دیگر از علوم پایه