خبر

 • تک بورد - مریخ نورد ناسا در حال صعود به کوه شارپ ، پانورامای جدیدی را به اشتراک می گذارد

  مریخ نورد ناسا در حال صعود به کوه شارپ ، پانورامای جدیدی را به اشتراک می گذارد
  27 روز و 12 ساعت قبل

  کنجکاوی فقط یک سفر دیدنی نیست. یکی از اهداف اصلی پروژه مطالعه محیط زیست است تا با تغییرات آب و هوایی مریخ در طول زمان بیشتر آشنا شوید. ابیگیل ، معاون پروژه کنجکاوی گفت: "صخره های اینجا به ما می گویند که چگونه این سیاره زمانی مرطوب به مریخ خشک امروز تبدیل شده است و محیط های قابل سکونت حتی پس از این اتفاق چگونه ادامه داشته است."

  همانطور که ما انسان ها با امکان (یا عدم امکان) بازدید فرازمینی ها از زمین دست و پنجه نرم می کنیم ، ناسا در دهه های اخیر در اصل همین کار را در سایر سیارات انجام داده است. به عنوان مثال ، همسایه مریخ را در نظر بگیرید.

  مریخ نورد کنجکاوی ناسا در اواخر سال 2011 سیاره ما را ترک کرد و در آگوست 2012 به سیاره سرخ برخورد کرد. این مریخ نورد به اندازه ماشین تقریباً یک دهه را صرف پیمایش صخره کرده است. سطح مریخ ، بیش از 16 مایل رانندگی در این راه و ارسال تصاویر دقیق از همه چیزهایی که در طول مسیر دیده شده است. موقعیت کنونی مریخ نورد 1500 متر بالاتر از محل فرود در کوه شارپ.

  https://techbord.com ناسا مریخ نورد Mars Curiosity هنگام صعود به کوه شارپ

  پانورامای جدیدی را به اشتراک می گذارد (Curiosity اخیراً سی و دومین سوراخ نمونه سنگ خود را ایجاد کرده است.)

  از این نقطه نظر ، یک ظاهر محکم از منطقه تیره تری از ماسه که از قطعات شکسته سنگ آتشفشانی ایجاد شده است. Fraeman همچنین اشاره می کند که هوا به دلیل زمستان بودن در مریخ چقدر شفاف است و به ما اجازه می دهد تا حومه دهانه گیل را تقریباً 20 مایل دورتر ببینیم.

  گذشته از ترس مختصر در سال 2019 ، کنجکاوی عملکرد مطابق انتظار تا زمانی که این امر ادامه داشته باشد ، ناسا به احتمال زیاد از مریخ نورد استفاده خواهد کرد تا بتواند تا آنجا که می تواند در مورد سیاره سرخ اطلاعات کسب کند. سلف خود ، فرصت ، موفق شد بیش از 14 سال زنده بماند تا اینکه سرانجام گلوله را گاز گرفت و در سال 2019 مرده اعلام شد.

خبرهای دیگر از علوم پایه