مدفوع در هواپیما ممکن است به CDC کمک کند تا مسیرهای بین المللی پاتوژن ها را بررسی کند

آزمایش فاضلاب مفید ثابت شده است و کارشناسان خواستار نمونه برداری بیشتر از فاضلاب هستند.
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده در حال بررسی ترکیب نمونه برداری از فاضلاب از هواپیماها در ترکیب سیستم نظارت بر فاضلاب خود است که ثابت کرده است برای نظارت بر گسترش و گسترش فاضلاب مفید است. شیوع انواع پاتوژن ها، به ویژه SARS-CoV-2.

در بحبوحه همه‌گیری، CDC برنامه‌های آزمایش فاضلاب را در سراسر کشور راه‌اندازی کرد و سعی داشت از موج SARS-CoV-2 جلوتر باشد. ذرات ویروسی اغلب در مدفوع ریخته می شوند و می توانند نشانه اولیه عفونت باشند. تمرکز مدفوع برای استشمام روندهای انتقال در سطح جامعه و شیوع بیماری نه تنها برای COVID-19 بلکه سایر شیوع های اخیر نیز مفید است، یعنی فلج اطفال و mpox (ابله میمون سابق). افزودن نظارت از هواپیماها و فرودگاه‌ها می‌تواند اطلاعات بیشتری را در مورد شیوع بیماری‌های عفونی، مانند الگوهای سفر جهانی و معرفی انواع ویروسی جدید، از بین ببرد.

یک مطالعه که هفته گذشته در PLOS Global Health Public منتشر شد، چنین فاضلاب‌هایی را نشان داد. نظارت در پایانه‌های فرودگاه و هواپیماهای بریتانیا در ردیابی SARS-CoV-2 در بین مسافران بین‌المللی مؤثر بود. به طور کلی، داده های نظارتی نشان می دهد که این ابزار "ابزار مفیدی برای نظارت بر نرخ انتقال جهانی پاتوژن های انسانی و سایر عوامل بیماری زا در سراسر مرزهای بین المللی است و باید بخشی از تلاش های بین المللی گسترده تر برای نظارت و مهار گسترش شیوع بیماری در آینده باشد." "نویسندگان به رهبری کاتا فارکاس از دانشگاه بنگور نتیجه گرفتند.

تبلیغات

علاوه بر این، گزارشی که هفته گذشته از آکادمی ملی علوم، مهندسی و پزشکی منتشر شد همچنین به این نتیجه رسید که نظارت بر فاضلاب در طول همه گیری همه گیر مفید بوده است. و "شایسته توسعه بیشتر و سرمایه گذاری مستمر." این شامل گسترش به سایت‌هایی مانند فرودگاه‌ها برای «نظارت برای پاتوژن‌های خاص در حال ظهور در نقاط ورودی آن‌ها می‌شود».

این احتمال که CDC ممکن است فاضلاب‌های هوابرد را بررسی کند، برای اولین بار در گزارش رویترز در پایان آشکار شد. ماه دسامبر در آن زمان، تفکر آژانس حول محور انفجار موارد COVID-19 در چین و کمبود داده‌ها از این کشور به دنبال لغو ناگهانی سیاست صفر کووید (COVID) بود. این وضعیت این نگرانی را ایجاد کرد که موج می‌تواند نوع جدیدی ایجاد کند و مسافران آلوده که از کشور می‌آیند می‌توانند امواج را در جاهای دیگر برانگیزند.

این هفته، مقامات CDC به خبرنگاران گفتند که آژانس هنوز در حال بررسی این احتمال است. اسکات پاولی، مسئول مطبوعاتی CDC به NBC News گفت: "نظارت بر فاضلاب هواپیما به طور بالقوه می تواند یک گزینه" برای کمک به کند کردن معرفی انواع جدید SARS-CoV-2 باشد.

منابع CDC ناشناس به CNN چهارشنبه گفتند که آژانس با جنبه‌های «لجستیکی و قانونی» فرو بردن زباله‌های هواپیما. همانطور که Farkas به NBC اشاره کرد، پروازهای بین المللی طولانی ممکن است برای نظارت مفیدترین باشد، زیرا زمان پرواز طولانی تر، پتانسیل استفاده از حمام را در هنگام سوار شدن به هواپیما افزایش می دهد. اما خطوط هوایی خارجی ممکن است تمایلی به خروج فضولات از هواپیمای خود نداشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *