خبر

 • تک بورد - محققان ربات کره ای شکل را برای کاوش در زیر زمین در ماه تولید می کنند

  محققان ربات کره ای شکل را برای کاوش در زیر زمین در ماه تولید می کنند
  15 روز و 10 ساعت قبل

  اکتشافات فضایی: ما اکنون نسبت به چند دهه پیش چیزهای زیادی در مورد منظومه شمسی می دانیم ، اما دانش ما به طور کلی فوق العاده محدود است. به عنوان مثال ، ما تقریباً چیزی درباره آنچه در زیر سطح یکی از نزدیکترین همسایگان سیاره ای خود قرار داریم ، نمی دانیم: ماه قابل اعتماد زمین. خوشبختانه ، گروهی از محققان آلمانی در حال بررسی پرونده هستند: آنها DAEDALUS ، یک روبات کروی را طراحی کرده اند که برای کشف "لول

  DAEDALUS با استفاده از فناوری مانند LiDAR ، زیر سیستم "چشم انداز دوربین استریو" و سیستم حرکتی با سنسورهای کمکی "" اضافی ، روزی مدل های سه بعدی 360 درجه از داخل ماه را ایجاد و نقشه برداری می کند. لوله های گدازه.

  هدف این پروژه تعیین منابع و شرایط موجود در این "راهروهای زیرسطحی" است. اگر سطح تابش و دما به اندازه کافی پایدار باشد ، محققان می گویند که ایجاد پایه های خارج سیاره و شاید حتی سکونتگاه های انسانی نیز می توانند "از نظر ما" باشند. "

  این مطمئناً یک چشم انداز هیجان انگیز است - بالاخره ماه به مراتب از مریخ به ما نزدیکتر است. گرچه مورد دوم هنوز خانه ایده آل خارج از سیاره برای بشریت است ، اما جستجوی گزینه های نزدیکتر هیچ ضرری ندارد.

  DAEDALUS را می توان در زیر سطح ماه (از طریق یک لوله گدازه) پایین آورد. ) به صورت دستی ، و سپس برای پرسه زدن آزاد بگذارید. در حالی که در این حالت "Rolling Mode" قرار دارد ، از اسپیندل های طولانی که از هر دو طرف امتداد دارند برای عبور از زمین استفاده خواهد کرد. اگر به موانع بزرگتری برخورد کند ، این اسپیندل ها می توانند ارتفاع بیشتری به ربات بدهند و به آن اجازه دهند تا به راحتی از کنار آن عبور کند. آژانس ، اما مشخص نیست که چه زمانی (یا اگر) به مأموریت اعزام می شود.

خبرهای دیگر از علوم پایه