خبر

 • تک بورد - محققان در حال کار بر روی هوش مصنوعی شطرنج بازی هستند که از مهارت سطح انسان تقلید می کند

  محققان در حال کار بر روی هوش مصنوعی شطرنج بازی هستند که از مهارت سطح انسان تقلید می کند
  28 روز و 2 ساعت قبل

  سالهاست که هوش مصنوعی تقریباً در هر بازی تخته ای کلاسیکی که می توان تصور کرد ، به لب جمعی ما می خورد. اگرچه به هوش مصنوعی می گویید بدون هیچ گونه کنترل و کنترل از بهترین ها بیاموزد ، تعجب آور نیست ، این دقیقاً همان کاری است که انجام می دهد. اکنون ، محققان به دنبال راهی برای معلولیت هوش مصنوعی شطرنج بازی و آموزش مدل جدید برای تصمیم گیری های شبیه به انسان هستند.

  این مطمئناً یک مفهوم بدیع است: باز هم ، بیشتر هوش مصنوعی شطرنج و بازی های رومیزی به دنبال شکست دادن بهترین ها هستند. در واقع ، در برخی موارد ، بازیکنان هوش مصنوعی آنقدر خوب بوده اند که افراد کاملاً خوبی را از جامعه بازی ها بیرون رانده اند.

  از طرف دیگر ، مایا یک موتور شطرنج جدید است که می خواهد از آن الگو بگیرد. ، عملکرد شطرنج در سطح انسانی ، پیشی نمی گیرد. همانطور که محققان اشاره کردند ، این می تواند منجر به "تجربه لذت بخش بازی شطرنج" برای هر انسانی شود که با هوش مصنوعی سازگار باشد ، در حالی که به این بازیکنان امکان می دهد مهارت های خود را یاد بگیرند و بهبود ببخشند.

  اشتون اندرسون ، محقق دانشگاه تورنتو ، توضیح می دهد: "هوش مصنوعی فعلی شطرنج هیچ تصوری از اشتباهاتی که مردم معمولاً در سطح توانایی خاصی مرتکب می شوند ، ندارد." "آنها تمام خطاهایی را که شما مرتکب شده اید - همه شرایطی که شما نتوانسته اید با دقت دقیق ماشین مانند بازی کنید - به شما می گویند اما آنها نمی توانند آنچه را که باید روی آنها کار کنید جدا کنند."

  در صورت له شدن توسط حریف ، برای یک بازیکن تازه کار یا طبقه متوسط ​​، تعیین نقاط درد می تواند دشوار باشد. با این حال ، وقتی چالش عادلانه باشد و زمین بازی هم سطح باشد ، یافتن نقاط کوچکی که می توانستید بهتر انجام دهید آسان تر است.

   https://techbord.com محققان در حال کار بر روی هوش مصنوعی شطرنج بازی هستند که از مهارت سطح انسانی تقلید می کند

  " مایا از نظر الگوریتمی مشخص کرده که کدام اشتباهات آندرسون ادامه می دهد.

  تاکنون ، مایا توانسته است بیش از 50 درصد مواقع با حرکت انسان مطابقت دارد. این تعداد هنوز عدد خوبی نیست ، اما شروع آن است.

  چند هفته پیش مایا به lichess.org ، سرویس شطرنج آنلاین رایگان معرفی شد. در اولین هفته در دسترس بودن ، این مدل 40000 بازی فوق العاده انجام داد ، اما اکنون این تعداد به 116،370 بازی رسیده است.

  با شکستن این رقم ، ربات در 66000 بازی پیروز ، 9000 تساوی و 40،000 شکست خورده است. . قبل از اولین لیسانس ، این مدل در 9 مجموعه 500000 "موقعیت" در بازیهای واقعی شطرنج انسان آموزش دیده است.

  گفته می شود امکان بازی در برابر ربات وجود دارد ، اگرچه نمی توانم بفهمم چگونه برای انجام این کار ، از آنجا که به نظر نمی رسد نمایه آن از هر نوع دکمه "چالش " باشد. با این حال ، از آنجا که "maia1 " به نظر می رسد حداقل در هر زمان حداقل 20 بازی انجام می دهد ، هر زمان که بخواهید می توانید تماشا کنید.

  اعتبار تصویر میانه: Andrey Popov

خبرهای دیگر از علوم پایه