خبر

 • تک بورد - ماژول روسی پس از اتصال به ایستگاه فضایی ، ناگهان راننده ها را آتش می زند

  ماژول روسی پس از اتصال به ایستگاه فضایی ، ناگهان راننده ها را آتش می زند
  17 روز و 12 ساعت قبل

  "تا زمانی که تمام برنامه های احتمالی خود را تمام نکنید ، شما واقعاً نگران نخواهید بود." - کنترل کننده های پرواز در ناسا و روسکاسموس روز جمعه پس از اینکه ماژول بزرگ روسی در ایستگاه فضایی بین المللی قرار گرفت و "ناخواسته" شروع به جلوگیری از فاجعه کرد ، از بروز یک فاجعه جلوگیری کردند. راننده های خود را آتش بزنید.

  ماژول روسی "Nauka" در ساعت 8:30 صبح CT (13:30 UTC) ، به وقت محلی در هوستون ، محل کنترل مأموریت ناسا ، به ایستگاه فضایی متصل شد. پس از آن ، فضانوردان روسی در داخل ایستگاه شروع به آماده سازی برای باز کردن دریچه های منتهی به ناوکا کردند ، اما در ساعت 11:34 صبح به وقت هوستون ، ناوکا به طور غیر منتظره شروع به شلیک رانشگرهای حرکتی خود کرد.

  در عرض چند دقیقه ، ایستگاه فضایی آغاز شد کنترل نگرش را از دست بدهند. این به چند دلیل یک مشکل بود. اول از همه ، ایستگاه نیاز به نگرش خاصی دارد تا سیگنال را با ماهواره های زمین ثابت حفظ کند و با Mission Control در زمین صحبت کند. همچنین ، آرایه های خورشیدی برای جمع آوری نیرو بر اساس این نگرش از پیش تعیین شده قرار دارند.

  نگرانی دیگر نیروهای G بر ساختار ایستگاه است. اجزای مختلف ایستگاه فضایی گسترده در جاذبه کوچک جمع شده و برای کار با دمای صفر طراحی شده اند. بنابراین حتی تنش های کوچک روی وسیله نقلیه می تواند باعث ایجاد ترک های کوچک یا مشکلات دیگر در ساختار ایستگاه شود.

  خواندن بیشتر چرا روسیه ماژول جدیدی را به ایستگاه فضایی راه اندازی می کند؟ اگر به بیرون کشیده شده باشد؟ به همه این دلایل ، کنترل کننده های پرواز ایستگاه فضایی در هوستون و مسکو پس از شروع حرکت سریع ایستگاه اقدام کردند. کنترل نگرش در ساعت 11:42 بطور کامل از بین رفت و موتورهای ماژول سرویس ایستگاه فضایی شلیک شدند. به دنبال آن تحویل خودروی Progress روسی متصل به ایستگاه که شروع به شلیک راننده های خود کرد ، شد. این طناب کشی فعالیت راننده ماژول Nauka را جبران می کند که در نهایت پس از اتمام منابع سوخت متوقف شد. تا ساعت 12:29 بعد از ظهر روز پنجشنبه ، کنترل نگرش برقرار شد. کاملاً یک ساعت روی زمین و فضا ساخته شد.

  "اره!" پس از پایان شیفت کاری ، Zebulon Scoville ، مدیر ارشد پرواز در هوستون در طی فعالیت های ایستگاه فضایی روز پنجشنبه ، توئیت کرد. "همین. بود. A. روز بود."

  تبلیغات

  در اواخر روز پنجشنبه بعدازظهر ، هنگامی که مقامات ناسا یک کنفرانس تلفنی برگزار کردند تا خبرنگاران را مختصر معرفی کنند ، به نظر می رسید که اوضاع کاملاً مناسب است. با این حال مقامات از گفتن اینکه وضعیت کنترل ماموریت قبل از بازگشت ایستگاه به وضعیت مناسب خود جدی است ، خودداری کردند.

  "تا زمانی که تمام برنامه های احتمالی خود را تمام نکنید ، واقعاً نگرانی ندارید" جوئل مونتالبانو ، مدیر برنامه ایستگاه فضایی ناسا گفت. "و ما امروز چنین کاری نکردیم."

  هم اکنون ، مونتالبانو گفت ، تیمی از مهندسان ناسا در حال بررسی تأثیر از دست دادن کنترل روز پنجشنبه بر ساختار ایستگاه بودند. در همین حال ، مهندسان روسی در حال ارزیابی سلامت ماژول Nauka بودند. هر دو گروه باید ارزیابی های اولیه را تا پایان روز جمعه انجام دهند.

  برای ناسا ، این به معنای تأخیر در پرتاب یک فضاپیمای Starliner بود که برای جمعه برنامه ریزی شده بود. این ماموریت طولانی مدت 19 ماه پس از آنکه پرواز آزمایشی اولیه در دسامبر 2019 به دلیل مشکلات نرم افزاری خراب شد ، انجام می شود. از آنجا که استارلینر در این اولین پرواز آزمایشی قادر به لنگر انداختن ایستگاه فضایی نبود ، بوئینگ موافقت کرد که قبل از پرواز خدمه ای ، دومین مأموریت آزمایشی استارلایر را انجام دهد.

  ناسا پرتاب Starliner را زودتر از سه شنبه در ساعت 1:20 بعد از ظهر EDT از فلوریدا (17:20 UTC) با موشک Atlas V خود. اگر فضاپیما سه شنبه آینده پرتاب شود و همه چیز خوب پیش برود ، Starliner چهارشنبه هفته آینده با ایستگاه فضایی پهلو می گیرد. ماژول Nauka روسیه متصل به ایستگاه فضایی بین المللی است. بزرگنمایی / ماژول Nauka روسیه به سازمان بین المللی پیوست می شود ایستگاه فضایی.روسکاسموس

  در همین حال ، روس ها به کار خود برای ادغام ناوکا با ایستگاه فضایی ادامه خواهند داد. این یک ماژول قابل توجه است که شامل محل های خدمه ، قفل هوا برای آزمایش های علمی و موارد دیگر است. با جرمی در حدود 24 تن ، تقریباً 20 درصد از بزرگترین قطعه روسی ایستگاه ، ماژول خدمات Zvezda بزرگتر است.

  Nauka سابقه طولانی و تاکنون پرشکوهی داشته است. راه اندازی آن هشت روز پیش پس از بیش از یک دهه تأخیر به دلیل کمبود بودجه و مشکلات فنی صورت گرفت. اندکی پس از رسیدن به مدار ، روسیه با سیستم پیشرانه اصلی ناوکا مشکل داشت و اتصال به ایستگاه فضایی به تأخیر افتاد. ناوکا پس از استفاده از راننده های پشتیبان برای افزایش ارتفاع و رسیدن به ایستگاه ، پهلو گرفت. مشخص نیست که سیستم پیشرانه اندکی پس از پرتاب چه نقشی را در مشکلات روز پنجشنبه ایفا کرده است.

خبرهای دیگر از علوم پایه