techbord.com ماهواره OGO-1 ناسا پس از 56 سال مدار سرانجام به زمین بازگشت

همانطور که گفته می شود ، آنچه دور و بر شما می چرخد ​​، اتفاق می افتد و این مطمئناً در مورد پروژه رصدخانه ژئوفیزیکی مدار ناسا اتفاق می افتد. اولین ماهواره از شش ماهواره درگیر در این پروژه - OGO-1 - به تازگی پس از 56 سال گردش در مدار زمین دوباره سقوط کرده است.

هر فضاپیمای OGO برای مطالعه حرکات زمین و تعیین نحوه تعامل سیاره ما با خورشید ساخته شده است. ماهواره ها قبل از تعطیل کردن پروژه توسط ناسا به مدت 5 سال در این مأموریت ثابت بودند.

متأسفانه ، در آن زمان ، آژانس فاقد یک روش قابل اعتماد برای بازیابی ماهواره ها از مدار بود ، بنابراین برای 50+ گذشته سالها ، ما فقط منتظر بودیم ماهواره به خواست خود به زمین برگردد.

https: / /techbord.com ماهواره OGO-1 ناسا سرانجام پس از 56 سال گردش در مدار زمین

OGO-1 سرانجام در 29 آگوست ، پس از آشکار ساختن خطاب به دانشگاه خود ، این کار را انجام داد. محققان آریزونا چند روز قبل. این فضاپیما در جنوب شرقی تاهیتی فرود آمده است ، جایی که می تواند آن را (یا هر چیزی که پس از ورود به آن باقی مانده از آن باقی بماند) در جایی نزدیک استرالیا در اقیانوس آرام قرار دهد.

از برخی جهات ، پایان این است یک دوره پروژه OGO زمانی شروع شد که زمین هنوز در زمینه فناوری فضایی قدم به قدم گذاشته بود - نیل آرمسترانگ حتی در آن زمان حتی قدم به ماه نگذاشته بود.

ما مطمئناً راه طولانی را طی کرده ایم. از آن به بعد. این روزها ، ما به طور منظم موشک های قابل استفاده مجدد را به ایستگاه فضایی بین المللی می فرستیم ، و فناوری ماهواره ای ما به اندازه کافی پیشرفته است که به ما امکان می دهد اشیا at را به میل خود از مدار خارج کنیم ، بدون اینکه منتظر فرود 50 ساله سقوط باشیم.

ماهواره OGO-1 ناسا پس از 56 سال مدار سرانجام به زمین بازگشت
science/ماهواره-ogo-1-ناسا-پس-از-56-سال-مدار-سرانجام-به-زمین.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com اپل و گوگل به دلیل عدم حذف تلگرام از فروشگاه های برنامه توسط سفیر سابق شکایت کردند
techbord.com بررسی AMD Ryzen 9 5980HS: Zen 3 برای لپ تاپ
techbord.com بیش از 500 میلیون شماره تلفن کاربران فیس بوک از طریق ربات تلگرام برای فروش است
techbord.com این شرکت برای انجام بازی ها به مدت یک سال 41000 دلار به شما پرداخت خواهد کرد
techbord.com Corsair K95 RGB Platinum را فقط با 109 دلار بگیرید
techbord.com CDPR خط اصلی داستان در آخرین به روزرسانی Cyberpunk 2077 را شکست
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.