موشک دلتا ماه ژوئیه 1972 ماهواره کوچک فناوری منابع زمین را با یک مأموریت ساده پرتاب">

خبر

 • تک بورد - ماهواره جدید ناسا به نیم قرن تغییر مشاهدات زمین ادامه می دهد

  ماهواره جدید ناسا به نیم قرن تغییر مشاهدات زمین ادامه می دهد
  11 روز و 8 ساعت قبل

  "Landsat یک مرجع مهم برای ارزیابی تغییرات درازمدت ارائه کرده است."
  موشک دلتا ماه ژوئیه 1972 ماهواره کوچک فناوری منابع زمین را با یک مأموریت ساده پرتاب کرد: برای گرفتن تصاویر چند طیفی از این سیاره و ارزیابی تغییرات در طول زمان به

  داده های ماهواره در مدار قطبی آنقدر مفید واقع شد که ناسا و سازمان زمین شناسی ایالات متحده در 1975 خودرو را به Landsat 1 تغییر نام دادند و از آن به بعد سازمان ها برای ادامه مشاهدات ، پی در پی ماهواره های پیچیده تر "Landsat" را پرتاب کردند. در نتیجه ، ما اکنون تقریباً نیم قرن سابقه طولانی در مورد تغییرات سطح کره زمین-از مزارع و جنگل ها تا یخچال ها و مناطق شهری داریم.

  در حالی که داده های مأموریت های لندست ارزشمند بوده است همچنین تا حدودی افسرده کننده بوده است ماهواره ها بی سابقه ای از جنگل زدایی مناطق گرمسیری در آمازون جمع آوری کرده اند و ادعاهای سازمان های حفاظت از محیط زیست را تأیید کرده اند. آنها همچنین فهرست کمبود آب در غرب ایالات متحده و ضایعات یخ را در اکثریت قریب به اتفاق یخچال های طبیعی فهرست کرده اند. اعم از طبیعی و انسانی "، دانشمندان در مجله Remote Sensing of Environment ، در سال 2020 نتیجه گرفتند. بنابراین اگر ما در مورد نحوه تغییر سیاره هوشمندتر باشیم ، شاید انسانها در مورد نحوه تغییر سیاره در آینده هوشمندتر شوند.

  در حال حاضر ، ناسا به دنبال پیشبرد برنامه لندست با آغاز ماموریت Landsat 9 در روز دوشنبه از بسیاری جهات ، این ماهواره شبیه سازی Landsat 8 است که در سال 2013 به فضا پرتاب شد. با این حال ، ماهواره جدید شامل یک سنسور مادون قرمز حرارتی ارتقا یافته و همچنین سیستم های پشتیبان است که به دستگاه اجازه می دهد تا عمر طولانی تری داشته باشد. وزن این ماهواره ها حدود 3 تن است. وزن اصلی لندست 900 کیلوگرم بود.

  ماموریت لندست 9 قرار است روز دوشنبه ساعت 11:12 صبح به وقت شرق (18:11 به وقت محلی UTC) از پایگاه نیروی هوایی وندنبرگ در کالیفرنیا انجام شود. اگرچه مه زمینی ممکن است پرتاب را مبهم کند ، اما شرایط کلی آب و هوا برای تلاش برای بلند شدن بسیار مطلوب است.

  خواندن بیشتر

  نحوه ساخت گوگل از پرتره زمان گذر از زمین 52 ترابیکسپل

  یک اطلس موشک V ، ساخته شده توسط United Launch Alliance ، Landsat را به مدار نزدیک قطبی می رساند. این سیصدمین موشک کلی موشک خانواده اطلس از وندنبرگ خواهد بود که به اوت 1962 بر می گردد. این هشتاد و هشتمین پرتاب موشک اطلس پنجم است که قبلاً ماموریت لندست 8 را نیز به راه انداخته بود.

  پخش اینترنتی راه اندازی حدود 40 دقیقه قبل از بلند شدن پخش می شود.

  راه اندازی Landsat 9.

خبرهای دیگر از علوم پایه