خبر

 • تک بورد - قرون وسطایی ها پس از 600 سال اولین نگاهی به مجسمه فلزی ریخته گری شاهزاده سیاه کردند.

  قرون وسطایی ها پس از 600 سال اولین نگاهی به مجسمه فلزی ریخته گری شاهزاده سیاه کردند.
  25 روز و 9 ساعت قبل

  این مجسمه احتمالاً در اواسط دهه 1380 به دستور پادشاه ریچارد دوم ساخته شده است.
  بازدیدکنندگان کلیسای جامع کانتربری می‌توانند مجسمه یک شوالیه قرن چهاردهمی را با زره کامل که بر بالای یک مقبره مرمرین قرار گرفته است، مشاهده کنند. این مقبره ادوارد ووداستاک است که در زبان عامیانه به عنوان شاهزاده سیاه شناخته می شود، و یکی از شش مجسمه بزرگ فلزی ریخته گری باقی مانده از انگلستان قرون وسطی است. اکنون، تیم

  "تاکنون، فقدان اسناد در مورد مقبره و مجسمه شاهزاده سیاه، درک ما را از ساخت، گاهشماری و حمایت از آنها محدود کرده است. بنابراین مطالعه علمی ما از آنها فرصتی را برای ارزیابی مجدد این مجسمه به عنوان یکی از آنها فراهم می کند. جسیکا بارکر، یکی از نویسندگان این مجسمه، یکی از نویسندگان قرون وسطایی The Courtauld، گفت: با ارزش ترین مجسمه های قرون وسطایی کشور.

  ادوارد ووداستاک پسر ارشد پادشاه ادوارد سوم و وارث ظاهری تاج و تخت بود. او در فلسفه و منطق تحصیلات خوبی داشت و در هنر جنگ به خوبی آموزش دیده بود - مهارت هایی که در این امر مفید بودند. دوره خاصی از جنگ صد ساله، زمانی که تهاجم فرانسوی ها یک تهدید دائمی بود.اولین حمله ادوارد به نبرد در پیشاهنگ نبرد معروف کرسی در سال 1346 بود، زمانی که او فقط 16 سال داشت. تحت یک ضد حمله خطرناک، شوالیه جوان با پدرش درخواست کمک کرد. ادوارد سوم حاضر به تسلیم شدن در برابر غرایز محافظتی پدرانه نشد، این درخواست را رد کرد و اصرار داشت که می‌خواهد پسرش در نبرد "حرکت خود را ثابت کند".

  تبلیغات

  خوشبختانه، شاهزاده جوان پیروز شد و یک حرفه نظامی چشمگیر را آغاز کرد. به عنوان مثال، ادوارد خود را در نبرد کاله در سال 1350 متمایز کرد و بعداً ارتشی را به آکیتن هدایت کرد، جایی که او و افرادش چندین شهر را غارت و غارت کردند. یکی از بزرگترین پیروزی های او نبرد پواتیه در سال 1356 بود، جایی که او و افرادش ارتش فرانسه را شکست دادند و جان دوم پادشاه فرانسه را اسیر کردند. او حدود 10 سال بعد را در آکیتن گذراند و عنوان شاهزاده آکیتن و گاسکونی (که اکثر اشراف گاسکونی از شناختن آن امتناع کردند) را به خود اختصاص داد.

  تکثیر emشاهزاده سیاه در کرسی. /em اثر جولیان راسل استوری (1888) که در موزه‌های تلفیر نگهداری می‌شود.بزرگ‌نمایی / بازتولید شاهزاده سیاه در کرسی توسط جولیان راسل استوری (1888)، در Telfair موزه ها. حوزه عمومی.

  مورخین در مورد اینکه چگونه او را شاهزاده سیاه نامیدند اختلاف نظر دارند. اولین اشاره شناخته شده به ادوارد به عنوان شاهزاده سیاه در دو یادداشت خطی توسط شاعر و مورخ قرن شانزدهم جان لیلند است. شکسپیر از او به عنوان «آن نام سیاه، ادوارد، شاهزاده سیاه ولز» در هنری پنجم، که در حدود 1599 نوشته شده است، یاد می کند، و همچنین در ریچارد سوم (حدود 1595) به او اشاره می کند. بنابراین این نام در پایان قرن شانزدهم به خوبی تثبیت شد.

  یک نظریه رایج این است که ادوارد در جنگ زره سیاه می پوشید. یک روایت فرانسوی وجود دارد که او را به عنوان پوشیده از زره‌های سیاه از فولاد براق توصیف می‌کند. اما در غیر این صورت شواهدی برای این امر اندک است. فرضیه دیگر این است که این نام از شهرت کاملاً مستند ادوارد برای وحشیگری در نبرد گرفته شده است. البته در انگلستان او را به عنوان مظهر جوانمردی نجیب می‌ستودند، اما فرانسوی‌های آکیتن دیدگاه بسیار متفاوتی داشتند.

  نمای هوایی از تمثال شاهزاده سیاه، با نام مستعار ادوارد وودستاک. ، در کلیسای جامع کانتربری.بزرگنمایی / نمای هوایی از تمثال شاهزاده سیاه، با نام مستعار ادوارد وودستاک، در کلیسای جامع کانتربری. ادوارد ممکن است در نبرد بسیار قوی بوده باشد، اما پس از بازگشت به انگلستان در سال 1371، سلامتی او به سرعت رو به افول رفت. او از اسهال خونی شدید رنج می برد و گاهی اوقات در اثر حملات بیهوش می شد. در این زمان، شاهزاده به لطف علاقه اش به میزبانی مسابقات مجلل و حمام کردن دوستان با هدایا، عمیقاً بدهکار بود. او به اندازه کافی در این سوراخ عمیق بود که در حالی که خود را برای آخرین لشکرکشی آماده می کرد، از پادشاه ادوارد سوم خواست تا اطمینان حاصل کند که در صورت کشته شدن، بدهی هایش از دارایی اش پرداخت می شود.

  تبلیغات

  > شاهزاده سیاه در 8 ژوئن 1376 در کاخ وست مینستر درگذشت. طبق دستورالعمل وصیت نامه اش در بستر مرگ، او در 29 سپتامبر در کلیسای جامع کانتربری با یک سنگ نوشته تیره و تار بر روی قبرش با مجسمه فلزی به خاک سپرده شد. پدرش سال بعد فوت کرد و پسر 10 ساله ادوارد با نام ریچارد دوم بر تخت سلطنت نشست. (ریچارد دوم، به نوبه خود، در سال 1399 توسط هنری بولینگبروک تبعیدی - پسر برادر کوچکتر شاهزاده سیاه، جان گانت، و نوه دیگر ادوارد سوم - که هنری چهارم شد، عزل شد.)

  بارکر. و همکارانش به یک روش غیرمخرب و قابل حمل برای تجزیه و تحلیل ترکیب فلزی این مجسمه نیاز داشتند و آن را در یک طیف سنج فلورسانس اشعه ایکس دستی پیدا کردند. به گفته یکی از نویسندگان Emily Pegues، که در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد در The Courtauld (و همچنین دستیار متصدی مجسمه سازی در گالری ملی هنر در واشنگتن دی سی) است، این فرآیند حتی با ابزار دستی آسان نبود. او چندین عکس از "آکروباتیک" مورد نیاز را در توییتر منتشر کرد و از داشتن داربست محکم برای حمایت ابراز قدردانی کرد. این تیم از یک کاوشگر ویدئویی ساده که معمولاً در پزشکی استفاده می‌شود، برای مشاهده تصویر شاهزاده سیاه استفاده کردند.

خبرهای دیگر از علوم پایه