خبر

 • تک بورد - فیزیکدانان CERN با خنک کردن آن با لیزر نحوه مطالعه ماده را فهمیدند

  فیزیکدانان CERN با خنک کردن آن با لیزر نحوه مطالعه ماده را فهمیدند
  4 روز و 10 ساعت قبل

  ضد ماده در مقیاس اتمی با ماده طبیعی یکسان است. تفاوت در این است که یک بار مخالف دارد. بنابراین وقتی این دو ملاقات می کنند ، یکدیگر را نابود می کنند. تولید آن دشوار است و تجزیه و تحلیل آن حتی دشوارتر است.

  محققان در ALPHA سرن (دستگاه فیزیک لیزر آنتی هیدروژن) در دانشگاه بریتیش کلمبیا راهی برای کاهش دمای ضد ماده با استفاده از لیزر به نزدیک صفر مطلق کشف کردند. این دستیابی به دانشمندان برای مطالعه مواد فرار آسان تر خواهد بود. خنک کردن اتمهای آنتی هیدروژن تقریباً صفر کلوین آنها را به اندازه کافی کند می کند تا دانشمندان بتوانند اندازه گیری دقیق تری انجام دهند و آزمایشاتی را با آنها انجام دهند. پادماده به جاذبه پاسخ می دهد؟ آیا این ماده می تواند به ما کمک کند تا تقارن فیزیک را درک کنیم؟ "" گفت Takamasa Momose ، UBC ، که توسعه لیزر را هدایت می کند ، گفت: "این پاسخ ها ممکن است اساساً درک ما از جهان ما را تغییر دهد."

  فیزیکدانان در طی 40 سال گذشته اتمها را با لیزر خنک و دستکاری کرده اند. این تکنیک منجر به پیشرفتهای خیره کننده ای در فیزیک اتمی شده است و برخی از این آثار جوایز نوبل را از آن خود کرده اند. با این حال ، این اولین بار است که محققان این فرآیند را با موفقیت در ضد ماده اعمال می کنند.

خبرهای دیگر از علوم پایه