خبر

 • تک بورد - فواید قهوه برای سلامتی آنقدرها هم که به نظر می رسد ساده نیست - در اینجا دلیل آن است

  فواید قهوه برای سلامتی آنقدرها هم که به نظر می رسد ساده نیست - در اینجا دلیل آن است


  27 روز و 14 ساعت قبل

  قهوه از نظر شیمیایی بسیار پیچیده است. اجزای مختلف آن به طرق مختلف بر ما تأثیر می‌گذارند.
  حتما قبلاً این را شنیده‌اید: نوشیدن قهوه برای سلامتی شما مفید است. مطالعات نشان داده اند که نوشیدن مقدار متوسط ​​قهوه با فواید سلامتی بسیاری از جمله کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی عروقی مرتبط است. اما در حالی که این ارتباط بارها نشان داده شده است، آنها در واقع ثابت نمی کنند که قهوه خطر بیما

  در حالی که پیشنهاد می شود مصرف سه تا پنج فنجان قهوه در روز فواید سلامتی مطلوبی را به همراه خواهد داشت، اما چندان هم ساده نیست. قهوه از نظر شیمیایی پیچیده است، حاوی اجزای بسیاری است که می توانند به طرق مختلف بر سلامت شما تأثیر بگذارند.

  در حالی که کافئین شناخته شده ترین ترکیب در قهوه است، قهوه بیشتر از کافئین است. در اینجا چند ترکیب دیگر موجود در قهوه وجود دارد که ممکن است بر سلامت شما تأثیر بگذارد.

  آلکالوئیدها. به غیر از کافئین، تریگونلین یکی دیگر از آلکالوئیدهای مهم موجود در قهوه است. تریگونلین کمتر از کافئین مورد تحقیق قرار گرفته است، اما تحقیقات نشان می دهد که ممکن است فوایدی برای سلامتی داشته باشد، مانند کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2.

  پلی فنول ها. برخی تحقیقات نشان می دهد که این ترکیبات، که در بسیاری از گیاهان، از جمله کاکائو و زغال اخته یافت می شود، برای قلب و عروق خونی مفید است و ممکن است به پیشگیری از بیماری های عصبی مانند آلزایمر کمک کند. قهوه عمدتاً حاوی دسته‌ای از پلی فنول‌ها به نام اسیدهای کلروژنیک است.

  دیترپن‌ها. قهوه حاوی دو نوع دیترپن است - کافستول و کاهوئول - که روغن قهوه را تشکیل می‌دهند، ماده چربی طبیعی که از آن آزاد می‌شود. قهوه در حین دم کردن دیترپن ها ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را افزایش دهند.

  ملانوئیدین ها. این ترکیبات که در دمای بالا در طول فرآیند برشته کردن تولید می شوند، رنگ قهوه بو داده را می دهند و طعم مشخصی را ارائه می دهند. و عطر قهوه آنها همچنین ممکن است یک اثر پری بیوتیک داشته باشند، به این معنی که میزان باکتری های مفید را در روده شما افزایش می دهند، که برای سلامت کلی مهم است.

  روش رشد، دم کردن و سرو قهوه شما می تواند بر ترکیبات شما تأثیر بگذارد. قهوه حاوی و بنابراین فوایدی برای سلامتی دارد که ممکن است مشاهده کنید.

  اول، شرایط رشد می‌تواند بر سطوح کافئین و اسیدهای کلروژنیک موجود در قهوه تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، قهوه‌ای که در ارتفاعات رشد می‌کند، هم محتوای کافئین و هم اسید کلروژنیک کمتری دارد. دو نوع دانه قهوه، عربیکا و روبوستا، همچنین دارای سطوح مختلف کافئین، اسید کلروژنیک و تریگونلین هستند. اگرچه نشان داده شده است که هیچ کدام از این دو نوع برای سلامتی مفیدتر نیستند.

  میزان برشته شدن قهوه نیز کلیدی است. هر چه شدت برشته شدن بیشتر باشد، ملانوئیدین بیشتری تشکیل می شود (و طعم آن شدیدتر). اما این باعث کاهش اسیدهای کلروژنیک و محتوای تریگونلین می شود.

  در بریتانیا، قهوه فوری رایج ترین نوع قهوه است. این معمولاً در حالت انجمادی خشک می شود. تحقیقات نشان می دهد که قهوه فوری حاوی سطوح بالاتر ملانوئیدین در هر وعده در مقایسه با قهوه فیلتر و اسپرسو است.

  نحوه تهیه قهوه بر ترکیب شیمیایی آن نیز تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، قهوه جوشانده حاوی سطح بالاتری از دیترپن ها در مقایسه با قهوه فیلتر است. سایر عوامل - مانند مقدار قهوه استفاده شده، میزان ریز آسیاب شدن آن، دمای آب و اندازه فنجان - نیز بر ترکیب شیمیایی قهوه تأثیر می‌گذارند.

  اثرات سلامتی

  هر ترکیبی دارای اثرات متفاوتی بر سلامتی شما دارد، به همین دلیل است که نحوه تولید و دم کردن قهوه می تواند مهم باشد.

  برای مثال تصور می شود اسیدهای کلروژنیک با بهبود عملکرد رگ های شما خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهند. . همچنین شواهدی وجود دارد که آنها ممکن است با کنترل افزایش قند خون پس از خوردن غذا، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهند.

  از سوی دیگر، نشان داده شده است که دیترپن ها باعث افزایش سطح لیپوپروتئین با چگالی کم، نوعی از کلسترول مرتبط می شوند. با بیماری قلبی عروقی در حالی که تحقیقات کمتری بر روی تریگونلین و ملانوئیدین متمرکز شده است، برخی شواهد نشان می دهد که هر دو ممکن است برای سلامتی شما مفید باشند.

  افزودن خامه، شکر و شربت باعث تغییر محتوای غذایی فنجان می شود. آنها نه تنها محتوای کالری را افزایش می دهند، بلکه ممکن است مصرف چربی های اشباع و قندها را نیز افزایش دهند. هر دوی این ها با افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی عروقی مرتبط هستند و ممکن است با اثرات مفید سایر ترکیبات موجود در فنجان قهوه شما مقابله کنند.

  همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد افراد ممکن است به برخی از این ترکیبات واکنش متفاوتی نشان دهند. ترکیبات. ثابت شده است که نوشیدن منظم سه تا چهار فنجان قهوه در روز باعث ایجاد تحمل در برابر اثرات افزایش فشار خون کافئین می شود. ژنتیک همچنین ممکن است در نحوه مدیریت بدن شما با کافئین و سایر ترکیبات نقش داشته باشد.

  شواهد فزاینده همچنین به میکروبیوم روده به عنوان یک عامل مهم در تعیین اثرات سلامتی قهوه اشاره می‌کند. به عنوان مثال، برخی از تحقیقات نشان می‌دهند که میکروب‌های روده نقش مهمی در متابولیسم اسید کلروژنیک دارند و از این رو ممکن است تعیین کنند که آیا آنها برای سلامتی شما مفید هستند یا خیر.

  محققان باید مطالعات گسترده‌ای را برای تأیید یافته‌های این موارد انجام دهند. مطالعات کوچکتر، که به نظر می رسد نشان می دهد که قهوه برای سلامتی شما مفید است. اما در این بین شکر و خامه ای را که در قهوه استفاده می کنید به حداقل برسانید. و اگر از سلامتی خوبی برخوردار هستید و باردار نیستید، به رویکردی معتدل برای مصرف قهوه ادامه دهید و در صورت امکان قهوه فیلتر را انتخاب کنید.

  این داستان در ابتدا در The Conversation منتشر شد.


  تگ ها:

  فواید , قهوه , سلامتی , آنقدرها , ساده , نیست , اینجا , دلیل


  v 8
خبرهای دیگر از علوم پایه